Jak na věc


nosních dutin

Příbuzné fráze k Nosní odsávačky

    Polypy jsou buď solitární, ojedinělé, častěji je nalézáme oboustranně, ale ani jednostranný nález není výjimkou. V tomto případě odesíláme odebraný vzorek k histologickému rozboru.
    Diagnostika: Nosní polypy diagnostikujeme pomocí nosního zrcátka (přední rinoskopií) a optikou (rinoendoskopie). Doplňujeme zobrazovací metody – RTG či CT vedlejších nosních dutin k posouzení rozsahu a ozřejmení vývodů vedlejších nosních dutin, a to hlavně při recidivách.
    Léčba: Zpočátku a při malém nálezu postupujeme konzervativně. Nitrosvalově aplikujeme injekci s kortikoidy, po nichž na přechodnou dobu pociťuje pacient úlevu. Předepisujeme antihistaminika a nosní sprej též s obsahem kortikoidů, který má protizánětlivé a antiedematosní účinky. Někdy provádíme tzv. medikamentosní polypectomii - podáváme kortikoidy v podobě tablet Prednisonu 10mg po dobu 2 týdnů. U rozsáhlejších nálezů a recidiv je na místě léčba chirurgická. Při výkonu, jež se provádí v celkové anestezii, odstraňujeme polypy pod endoskopickou kontrolou pomocí klíštěk a shaveru (mikrodebridoru). Po operaci je třeba dlouhodobě používat nosní sprej s kortikoidy, aby se minimalizovalo riziko recidivy.


Levné nosní odsávačky - Nejlevnější nosní odsávačky na HLEDEJCENY.cz

    Příznaky: Přítomnost nosních polypů se projevuje zhoršenou nosní průchodností až neprůchodností, zhoršeným dýcháním nosem, sekrecí z nosu, zpočátku vodnatou, později, když obturují vývody z vedlejších dutin nosních, s příměsí hnisu. Mohou se objevit bolesti hlavy, porucha čichu, chrápání, vysychání sliznic dutiny ústní a hltanu v důsledku dýchání ústy. Neléčená nosní polyposa může zhoršovat průduškové astma.
    Koše na pleny • Žínky, houbičky, osušky • sterilizatory • Nosní odsávačky Novatex • Nosní odsávačky NUK • Lahvičky, hrnečky a příslušenství • Nosní odsávačky Lanaform • nocni svetlo led s pir cidlem • Nosní odsávačky Gama • Nosní odsávačky Farlin
    Příčina vzniku není přesně známá, ale většinou se vyskytují na podkladě alergického zánětu.Často je nacházíme u pacientů s astma bronchiale či u pacientů s nesnášenlivostí Aspirinu, Ibuprofenu či Diclofenacu, a též u dětí s cystickou fibrosou či s poruchou pohyblivosti řasinek.
    Bohužel někdy i přes dobře provedený operační zákrok a dlouhodobě užívanou kortikoidní terapii nalézáme nosní polypy u pacientů opakovaně a je třeba operační zákrok provést několikrát po sobě.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00