Jak na věc


non-hodgkinův lymfom

Máte ve svém okolí někoho, kdo bojuje s rakovinou?

     Pokud souhlasíte s některou z následujících tučný výkazech, může být u Vás zvýšené riziko vzniku lymfomu. Pokaždé, když budete souhlasit s tvrzením, zeptejte se sami sebe, zda děláte vše, co můžete ovládat, že se rizikový faktor. Pokud máte několik rizikových faktorů, zejména jsou-li nablízku ty, které nelze ovládat, dozvědět se o příznaky lymfomu, takže budete vědět, co sledovat.
     Oteklé krční lymfatické uzliny jsou zvětšené lymfatické uzliny v oblasti krku a pod bradou. Lymfatické uzliny jsou velmi malé shluky buněk imunitního systému, které fungují jako součást imunitního systému těla. Existuje více než 600 lymfatických uzlin po celém těle, ale ty nejčastěji rozšířenou nebo otoky jsou mízní uzliny na krku, pod bradou, v podpaží a ve slabinách. Zduření krčních uzlin se může objevit v každém věku, nebo populace, ale obecně se vyskytují nejčastěji u dětí.
    Lymfomy s vysokým stupněm zhoubnosti jsou naopak velmi agresivní, rychle rostou a způsobují řadu vážných obtíží. Při dostatečně silné a včasné léčbě jsou však i tak léčitelné. Léčba spočívá v chemoterapii, radioterapii a užívání léků. Operace je většinou kvůli poloze uzlin problematická.


Košík začíná sypat potraviny do papírových sáčků. Chce ...

     Tam je opravdu žádný způsob, jak vědět, jestli budete mít non-Hodgkin lymfom. Některé faktory mohou udělat více pravděpodobné, že si to než s jinou osobou. Avšak poté, co jeden nebo více rizikových faktorů nemusí nutně znamenat, že bude mít lymfom. Ve skutečnosti, můžete mít všechny rizikové faktory a stále nechápu. Nebo můžete mít žádné známé rizikové faktory, a stále si to.
    NHL na rozdíl od Hodgkinova lymfomu postihuje starší pacienty, nejčastěji muže od věku 50 let výše. Může se vyskytovat ve všech tkáních, v nichž jsou přítomny bílé krvinky (lymfocyty). Kromě uzlin se tak může objevit v jakémkoliv orgánu, postihuje kostní dřeň, zažívací trakt, štítnou žlázu, mozek, játra, plíce a další tkáně.
    NHL se dělí na skupinu s nízkým a s vysokým stupněm zhoubnosti. První zmíněné varianty probíhají pomalu, člověk o jejich existenci nemusí vědět celé měsíce nebo i roky. Léčba je obvykle úspěšná, nemoc má ale sklon se vracet a je nutno ji léčit opakovaně.
     Non-Hodgkinova choroba je typ lymfomu, což je rakovina v lymfatickém systému. NHL je třetí nejčastější rakovinou u dětí. Přečtěte si více o non-Hodgkinův lymfom ›


Ujíždějící BMW chytili policisté až u Brna. Řidič vezl ...

     Bdělé čekání. Když lymfom je pomalu rostoucí, může Váš lékař navrhnout první bdělý čeká místo léčby. V tomto případě, je cílem, aby se zabránilo nežádoucí účinky léčby až do nezbytně nutné. Pokud se rozhodnete sledovat a čekat, budete navštívit svého lékaře několikrát za rok, aby si fyzickou zkoušku, mají kontrolovat Váš krevní obraz, a mít Váš lékař kontrolovat na jakýchkoliv příznaků, které můžete mít. To může zahrnovat dostat CT.
     Vaše tělo se opírá o lymfatického systému bojovat s infekcí, bakterie a abnormální látky, jako jsou rakovinné buňky. Lymfatické uzliny jsou důležitou součástí imunitního systému vašeho těla. Zduření krčních uzlin může mít za následek infekce, malignity a autoimunitních onemocnění. Zduření krčních uzlin jsou také známé jako lymfadenitidou, lymfadenopatie, otok uzlin, nebo zduření žláz.
     Některé rizikové faktory jsou mimo naši kontrolu, jako je například věk nebo etnický původ. Nicméně, máte kontrolu nad některými rizikovými faktory, jako je vystavení určitým infekcím.
    Lékaři diagnostikovali Karlu Gottovi rakovinu. Takzvaný Non-Hodgkinův lymfom napadá mízní uzliny a existuje jich více typů. Vyskytuje se spíše u mužů ve vyšším věku. Jaká přesně nemoc Zlatého slavíka postihla?

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00