Jak na věc


nevýhoda vinylových podlah

Havárka vody - prasklý odpad nebo vedení:

    Trefný toť název článku - u anhydritové podlahy skutečně budete jen těžko hledat další nevýhody jež plynou z vlastností pojiva - Anhydritu. Proto je v názvu článku uvedeno "nevýhoda anhydritové podlahy".
    Pravidelnému zatékání do konstrukce podlahy se dá úspěšně zabránit použítím hydroizolační ochrany. Ta se používá v koupelně, záchodě a technické místnosti. Hydroizolace by se měla používat bez ohledu na typ betonové podlahy.
    Já si to v žádném případě nemyslím. V případě menších provozních nehod je zbytečné se jimi vůbec zabývat, ty na životnost podlahy vliv nemají a prostě k tomu ke všemu patří. Anhydrit je dost odolný na to, aby si s menším množstvím vody poradil.
    Horší je to ale z pravidelným zatékáním vody do konstrukce a nebo z havárkou. Tam ale není problém v použití anhydritu, prostě už z principu věci se do této konstrukce voda nesmí dostat, protože svévolně by podlaha vysychala řadu let a to není pro nikoho žádoucí - zvýšená vlhkost, plísně.


Je nevýhoda anhydritové podlahy tak velká nevýhoda?

    Tohle opravdu žádný problém nepředstavuje. Tyto nehody patří do běžného schématu provozu stavby a konstrukce, která by takové zacházení nevydržela by ani nemohla být nikdy schválena k takovému používání. Jen pro představu - po 48 hodinách od realizace anhydritové podlahy je podlaha už pochozí a je možné ji lehce zatěžovat. Po týdnu od realizace podlahy jí pak většina z Vás dává už pěkně zabrat. Štafle - bodové zatížení rohů, skladování materiálů - to je běžný obrázek po týdnu či dvou od realizace anhydritové podlahy - tedy v době, kdy je v anhydritové podlaze ještě značná část vody.
    Na internetu se betonová podlaha (cementová) prezentuje jako něco věčného, ale nic není věčné... Podlahy se dělají z potěrového betonu a potěrový beton rozhodně není vodě odolný materiál - pokud by byl, určitě by se také používal pro stavbu silnic a jiných konstrukcí, kde se používá skutečně vodě odolný beton.
    Tak tohle je teprv průser, ale ne snad jen proto, že podlaha je anhydritová, ale také proto, že se místo havárie bude muset opravit.Ve většině případech to znamená "otevřít" také podlahu, protože závada na materiálu bývá často právě v podlaze. Při té příležitosti se také podlaha, kterou nebylo nutné demontovat, může lehce vysušit.


Nevýhody chovu andulek (a jiných papoušků)

    Je to jednoduché - máme tu těžkou plovoucí podlahu (je jedno jestli anhydrit nebo cement), separační vrstvu a pod ní je polystyren a v něm vzduchové mezery, i nepatrné.. Takový typ konstrukce jen těžko vyschne svévolně. Tomuhle se musí pomoci. Podlahy ale není nutné demolovat, stačí použít technologii na vysoušení těžké plovoucí podlahy. Zjednodušeně řečeno, podlahy se "vyvětrají". V opačném případě může podlaha schnout několik let...a plesnivět také.
    Určitě Vás zajímá, zda je to průser a jak velký, pokud na podlahu vylijete vázu, kýbl nebo pokud by se stala nějaká havárka například by praskl odpad (i když nevím jak by mohl prasknout, často se ale na toto poukazuje). A protože je tohle téma hojně zneužíváno k tomu, aby se anhydritové podlahy hanily, je odpověď na místě!
    Vzlínající vlhkost dokáže hodně, dokáže rozložit i cementový potěr..nevěříte? Zkuste se poptat někoho ve vašem okolí, kdo rekonstruoval koupelnu. Bez hydroizolační ochrany můžeme životnost betonové podlahy v koupelně počítat na 10-15 let...

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00