Jak na věc


neuropatie končetin

Volně prodejná léčiva a potravinové doplňky pro zmírnění diabetické neuropatie

    Diabetická neuropatie je velmi častou komplikací diabetu 1. i 2. typu, která zhoršuje kvalitu života nemocného. Proto je důležité mít cukrovku pod kontrolou a dostatečně zaléčenou tak, aby nedocházelo k velkým výkyvům hladiny krevního cukru. U diabetiků 2. typu se často kromě cukrovky objevuje také vysoký krevní tlak a vysoký cholesterol. Vždy je proto nutné dbát doporučení ošetřujícího lékaře, užívat všechny léky, které předepíše, a také dodržovat zdravý životní styl, optimální váhu a přísný zákaz kouření. Je také nutná včasná diagnostika již vzniklé neuropatie a její případné řešení s neurologem a dalšími lékaři. Součástí léčby je také pravidelný pohyb, lymfatické masáže a pečlivá hygiena nohou.
    Thiamin je vitamín rozpustný ve vodě. Podílí se na látkové přeměně cukrů a ovlivňuje funkci nervových a svalových buněk. Celkově slouží k udržení dobré funkce nervového systému a udržení dobré duševní rovnováhy. Dále napomáhá k posílení paměti a zvyšuje chuť k jídlu. Hlavním úkolem thiaminu je štěpení cukrů na glukózu, která poskytuje energii pro většinu životních procesů a je důležitým zdrojem energie pro mozek. Při terapii neuropatické bolesti se používá jeho syntetický derivát benfotiamin, který je rozpustný v tucích a má tak vyšší účinek. Přirozeným (ale ne příliš vydatným) zdrojem jsou obiloviny (klíčky), vnitřnosti (srdce, ledviny, játra), libové vepřové maso.
    Pokud se u diabetika 1. i 2. typu rozvine diabetická neuropatie, nelze ji úplně vyléčit. Kromě dodržování zdravého životního stylu a pravidelného užívání všech předepsaných léků, lze příznaky tohoto onemocnění zmírnit pomocí antioxidantů a vitamínů.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00