Jak na věc


nepravidelná slovesa v angličtině minulý čas

We took him home. (Vzali jsme ho domů.)

    Tabulky nepravidelných sloves poslouží zejména ke studiu. Naše tabulky obsahují všechny důležité slovesné tvary. Všechny tabulky umožňují procvičovat nepravidelná slovesa. Jednoduše skryjete minulé tvary a pak klikáte na jednotlivé buňky a tím jednotlivé tvary odkrýváte. Toto procvičování sloves je dobré zejména ke studiu jazyka. Pro více informací prozkoumejte odkazy v levém menu.
    Bez ohledu na lingvistické rozdělení, které je pro běžné uživatele a studenty angličtiny zbytečně složité, Vám přinášíme následující logické členění nepravidelných sloves.
    Právě se nacházíte na webu, který Vám velmi usnadní studium anglických, německých a španělských nepravidelných sloves! Naleznete zde přehledné tabulky obsahující seznam všech důležitých sloves, jejich výslovnost, český překlad, PDF seznamy k vytištění, různé testy ke stažení a v neposlední řadě i možnost procvičování online.
    Učíte se anglicky, německy nebo španělsky? Pak určitě dříve nebo později narazíte na nepravidelná slovesa. Právě k jejich studiu je tento web určen. Přinášíme vám spoustu užitečných informací a přehled všech důležitých nepravidelných slovesných tvarů v minulém čase.


Nepravidelná slovesa angličtina a další jazyky

    Seskupení sloves, jejichž tvary mají podobné vzory tvoření, pomáhá vašemu mozku utvářet podobná spojení v paměti a tím se lépe a efektivněji učit. Stejně tak nabízíme hned několik způsobů procvičení, které pomohou pevně ukotvit nepravidelná slovesa ve vaší paměti, což je bezesporu účinnější metoda než mechanické učení tvarů seřazených podle abecedy.
    Důležitý je tedy vždy první základní tvar – infinitiv, druhý tvar minulého času a třetí tvar příčestí minulého, který slouží k tvoření dalších slovesných časů a trpného rodu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00