Jak na věc


neplacené volno a vyloučená doba v roce 2018

Alfa Romeo 2000 Touring - vůz na letní projížďky

    je nějak omezena doba čerpání neplaceného náhradního volno pod podmínkou, že s tím zaměstnavatel souhlasí? můžu např. čerpat neplacené volno rok, pokud se na tom dohodnu se zaměstnavatelem? vše (žádost zaměstnance i odpověď zaměstnavatele) musí být předpokládám písemně + jak je to s platbami na soc. a zdravotní pojištění?
    V České republice je od začátku roku 2017 celkem 111 kilometrů dálnic, které jsou neplacené. Jde o jedenáct úseků, většinou se jedná o obchvaty měst nebo úseky, přes které vedou silnice prvních tříd. Zavedení neplacených úseků má ulevit městům, v jejichž okolí dálnice zdarma budou. Řidiči se nově vyhnou centru města a tranzitovat budou moci po dálnici.
    Od začátku roku je zdarma vjezd do Prahy po Pražském okruhu směrem od dálnice D7 až po ulici k Barrandovu. Zdarma je i vjezd do Prahy po dálnici D6 a D7. Bez poplatků mohou do Prahy dojet třeba také obyvatelé Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi, placený úsek dálnice D10 totiž začíná až za sjezdem na Starou Boleslav a Lysou nad Labem. Zdarma je i příjezd do hlavního města po dálnici D11, a to od sjezdu na Jirny a Úvaly.


Nepřehlédněte tyto články

    Dobrou zprávu také je, že dálniční úseky bez poplatku nezvýší cenu dálniční známky. Roční kupon pro auto do 3,5 tuny tak i nadále stojí 1500 korun, měsíční 440 korun a desetidenní 310 korun. Kamiony a autobusy pak za použití dálnic platí formou mýtného podle ujeté vzdálenosti.
    Ve vašem dotahu jste popletla dva pojmy dohromady: neplacené volno a náhradní volno. Náhradní volno byste ztěží mohla čerpat rok. Jak byste nahrazovala (= napracovávala) 52 týdnů x 40 hodin týdně = 2080 hod./rok? :-) Předpokládám tedy, že se vám jedná o neplacené volno. Pokud vám zaměstnavatel schválí např. rok neplaceného volno, proč ne. Často se tak děje např. když někdo odjede studovat jazyk do ciziny. Po dobu trvání neplaceného volna jste povinen za sebe hradit pojistné na sociální a zdravotní pojištění, a to vč. platby za zaměstnavatele, ovšem platit budete nikoliv ze svého předchozího příjmu, ale z minimální mzdy (momentálně 8000 Kč).
    Nově řidiči nic nezaplatí za jízdu po obchvatu Ústí nad Labem na D8, kde je silnice I/13. Zdarma je také obchvat Olomouce na D35, konkrétně úsek až k silnici I/55 a obchvat Prostějova na D46.


Neplacené úseky dálnic

    Brigáda dohoda o provedení práce nebo pracovní činnosti ?Docházková kniha falšování, práce přesčas, v sobotu a neděliDoprava na nařízenou práci přesčasPříplatek za práci v nebezpečném prostředíDovolená navíc pro studenta kombinovaného studia při HPPHlavní pracovní poměr a zároveň práce na živnosteský listHlavní pracovní poměr na dohodu o pracovní činnosti?Informování o obsahu pracovního poměru podle §37Krácení dovolené na zotavenou za nemocTěžká nemoc a chuť dále pracovat
    Dálnice bez poplatku nejsou jen v okolí Prahy, ale například i na dvou kilometrech D1 u Kroměříže, zdarma je i obchvat Berouna, Králova Dvora a Plzně na D5
    V současné době se staví nebo modernizuje zhruba sto kilometrů dálnic. Tyto by měly být otevřeny nejpozději v roce 2019. Nejvíce oprav je plánováno na dálnici D1. Právě kvůli stavebním pracem se dálnice potýká s častými dopravními problémy a kolapsy.
    V České republice je celkem 1225 kilometrů dálnic. Maximální povolená rychlost na nich činí 130 kilometrů za hodinu. Kromě dálnic se poplatky platí také na některých silnicích prvních tříd. Stát tak vybírá poplatky celkem na asi 1400 kilometrech. Do budoucna chce ministerstvo zpoplatnit dalších zhruba tisíc kilometrů vybraných silnic.


Duesenberg Model J - nejrychlejší americké auto 30. let

    V blízké době by mohla na seznam neplacených úseků přibýt dálnice D1 před Prahou, konkrétně od exitu 12. Jízda po tomto úseku je nyní bezplatná v souvislosti s rekonstrukcí ulice Přátelství, jde však o dočasné opatření. Pokud by se neplatily poplatky na této části dálnice D1, snížilo by se výrazně dopravní zatížení nejen na ulicích Černokostelecká, Přátelství a Kutnohorská, ale i na všech přilehlých ulicích.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00