Jak na věc


nechte zvony znít text

Reportáž z natáčení

    Poslouchat Vláďu Mišíka bylo za minulého režimu vyjádřením postoje proti komunistům. Ačkoliv nezpíval protestsongy a nepředstavoval ani underground, lidé si z něj udělali symbol postoje proti režimu. Režisérku zaujaly absurdity, které vnášely dějiny prakticky do celého Vladimírova života. Například jak se v rámci odmítání vojny zařizovala modrá knížka a jak se to hodilo při hledání názvu kapely. Jak si za komunistického režimu vysloužit zákaz koncertování za odmítnutí spolupráce s StB a jak v současnosti odmítat státní vyznamenání. Vladimír se ve filmu Jitky Němcové ovšem svěřuje i s životním tématem neúspěšného pátrání po tátovi, americkém vojákovi, do kterého se jeho maminka zamilovala koncem II. světové války a kterého Vladimír nikdy nepoznal. Podaří se režisérce Vláďova otce přece jen najít? A jaké překvapení mu ještě pátrání přinese?
    Vladimír Mišík je rocková legenda, která má vlastní planetku. Objevili ji v roce 1995 čeští astronomové z Hvězdárny Kleť a pojmenovali ji na jeho počest. Převážně na planetce Mišík se také odehrává dokumentární film režisérky Jitky Němcové o Vláďovi Mišíkovi, o jeho nádherných písních, o vzpomínkách na největší životní bizarnosti a také o jednom napínavém pátrání.
    Ve filmu účinkují děti Vladimíra Mišíka a kolegové z branže, členové kapel Blue Effect a Etc – Radim Hladík, Jiří George Kozel, Jiří Veselý, Pavel Skála, Petr Kulich Pokorný, Jan Hrubý, Jaroslav Olin Nejezchleba a další.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00