Jak na věc


nebyla to pátá, byla to devátá

Archivy kategorií: Nebyla to Pátá, byla to Devátá

    Společné aktivity jsou úžasný projekt... Nikdy nemáte pocit, že je to ztráta času, protože prostě jdete dělat to, co vás baví a s někým, kdo je naladěn stejně. přečti celé
    Ráno odvézt kulisy ze skladu v Tyršáku do Nuslí, složit v divadle na chodbě, odpoledne postavit scénu, nasvítit, odehrát představení, naložit kulisy a odvézt do Tyršáku. To byl program pro mnohé z nás na 30.4. Zatímco jiní upalovali čarodějnice, my ... Pokračovat ve čtení →
    Každý se rád vrací do své rodné obce, do kraje, kde se narodil a vyrůstal, do míst, která jsou spojena s péčí rodičů, prvními láskami, okamžiky poznaného štěstí, ale i zklamání a smutku. Všichni si rádi zavzpomínáme na první odchod z rodného místa za prací či vzděláním. Jako pavučinou je protkán kraj našimi kroky a těžko po letech dovedeme číst jejich smysl. Jediné co zůstává, jsou naše vztahy k místům, z nichž jsme vyšli a které nazýváme domovem. Vracíme se domů, za rodiči, přáteli. Ti méně šťastní pak k uctění památky svých blízkých. 


Divadlo které (nás) baví…

    „Finanční správa oznámila, že hodlá zrušit 23 pracovišť, aniž by o tom dopředu informovala představitele jednotlivých obcí, aniž by se to projednávalo na koaliční radě. A to mi vadí a je třeba si o tom popovídat,“ říká poslanec za ČSSD Václav Votava.
    V pátek 21.11. jsme odehráli další reprízu Páté v multifunkčním sále Hostivařské sokolovny, věnované oslavě 145. výročí prvního založení Sokola v Hostivaři. Přišlo kolem 80 lidí a jak jsme se později dozvěděli (a i z potlesku cítili), představení sklidilo úspěch. ... Pokračovat ve čtení →
    Jsou-li dva, může se zrodit láska. Vstoupí-li mezi ně třetí, vznikne drama. Vážné nebo směšné, často obojí, střídavě i současně.. Italskému dramatikovi Aldovi Nicolajovi se v komedii Nebylo to Pátá, byla to Devátá /rozuměj: nikoli Beethovenova "Osudová" symfonie, ale poslední "Devátá" s Ódou na radost / podařilo se objedvit možnost vskutku originální, ba senzační.Říci jakou, zde nelze /jako se u detektivky nesluší prozradit, že vrahem je zahradník/.


POZNEJ NOVÉ PŘÁTELE - SEZNAM SE.

    „Usnesení policejního orgánu již nabylo právní moci, neboť státní zástupce 17. července zamítl všechny stížnosti proti tomuto rozhodnutí jako nedůvodné, uvedl Borgula. Bližší informace odmítl poskytnout s odkazem na probíhající vyšetřování. V Národním hřebčíně v Kladrubech a na dalších místech zasahoval 31. května 2014 Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Později bylo postupně obviněno 18 lidí ze stavebních firem a hřebčína ze sjednání výhody a z pletich při zadávání veřejné zakázky na opravu hřebčína, z pokusu o poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu.
    Chvaletice – Nikdy nevlastnil řidičský průkaz, byl pod vlivem alkoholu a hlídce nejprve nezastavil. S takovým řidičem měli práci strážníci ve Chvaleticích. Jeho vozidla si strážníci všimli ve chvíli, kdy ve večerních hodinách projel rychlostí přes sto kilometrů v hodině místem, kde je rychlost omezena na sedmdesát.
    Představuje se vám jedna z obcí, které jako součást regionu Podzvičinsko vytvářejí  v malebném Podkrkonoší kraj pod Zvičinou. Je odtud blízko jak do Krkonoš, tak i do Orlických hor, ale i na  významná místa v okolí jako je zoo Safari ve Dvoře Králové n. L. anebo do Hořic, proslulé nejen "hořickými trubičkami", ale i známou kamenicko-sochařskou školou. V dávné historii  půdorys obce tvořily dvě tvrze, z nichž na místě Hoření se dochoval zámek. Rádi bychom vám poskytli  takové informace, které  vám umožní  vytvořit  si představu o jedné vesničce v královéhradeckém kraji, na hranici trutnovského a jičínského okresu. 


Divadlo pod Petřínem, z.s. při T.J.Sokol Kampa

    O záměru Finanční správy zrušit více než dvě desítky svých poboček budou dnes jednat poslanci z podvýboru pro financování územních samospráv. Proti plánu se už postavili starostové dotčených obcí, senátoři a taky premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Kritizují hlavně to, že lidé budou mít finanční úřad příliš daleko.
    První listopadový den jsem sehráli další reprízu Páté v divadle v Pyšelích. Na představení jsme si dali záležet, protože zdejší ochotníky náš režisér mnoho let vedl a my jsme mu nechtěli udělat ostudu. Nakonec dorazilo 97 platících diváků, což je ... Pokračovat ve čtení →
    „Podezřelý řidič nejprve nereagoval na světelný signál k zastavení vydaný z hlídkového vozu. Pak ale přeci jen zastavil, popsala vrchní strážník Aneta Hámorská. Ani v té chvíli nebylo ještě vyhráno. Řidič totiž s hlídkou ani po zastavení příliš mluvit nechtěl. Kromě komunikace ale také odmítal předložit doklady potřebné k řízení vozidla. Ke zklidnění situace přispěla až přítomnost služebního psa.
    Vstupenky v ceně 280–360 Kč rychle mizí, proto neváhejte a zarezervujte si je na webu www.zamek-slavkov.cz/predprodej nebo osobně na Informačním centru Slavkov u Brna.


Aktuality, události, Informace pro občany

    Společné Aktivity byly přesně tím, co jsem potřeboval. Na jejich akcích jsem měl možnost se jednoduše seznámit a rozšířit prořídlý okruh svých přátel. Obnovil jsem některé své pozapomenuté koníčky (např. bowling) a poznal i svoji současnou partnerku. přečti celé
    13.10.2014 jsme sehráli další reprízu Páté v sále U Jelena v Bystřici u Benešova. Přestože tu mají krásný a téměř nový sál, návštěvnost byla dost nízká – pouhých 14 diváků, z nichž 8 jsme si přivedli sami. Ale snad jsme ... Pokračovat ve čtení →
    Jsou-li dva, může se zrodit láska. Vstoupí-li mezi ně třetí, vznikne drama. Vážné nebo směšné, často obojí, střídavě i současně. Nejčastějším námětem měštácké komedie (od jejich výšin až po pokleslý „bulvár“) se stává manželská nevěra a nejčastějším situačním schématem trojúhelník v různých rafinovanějších kombinacích. Častým používáním se ovšem trojúhelník opotřeboval a jeho současným autorským uživatelům nezbývá než pracně hledat jeho dosud nevyčerpané možnosti. Italskému dramatikovi se v komedii Nebyla to Pá­tá, byla to Devátá (rozuměj: nikoli Beethovenova „Osudová“ symfonie, ale poslední „Devátá“ s Ódou na ra­dost) podařilo objevit možnost vskutku originální, ba přímo senzační.


Divadlo které (nás) baví…

    Ahoj. Rádi bychom vás pozvali na divadelní představení komedie Nebyla to Pátá, byla to Devátá italského autora Aldo Nikolaje v podání souboru Divadla pod Petřínem.
    Náš soubor se zúčastnil IX. národní přehlídky Sokolských ochotnických divadel v Lázních Toušeň. Jako zahajovací představení jsme zahráli hru nebyla to Pátá, byla to Devátá. V hledišti sedělo odhadem 50 diváků – z dalších zúčastněných souborů, místních obyvatel i klientů ... Pokračovat ve čtení →
    Komedie je skvělá již svým námětem a dokonalá díky mistrným dialogům. Snad jen, že povážlivé řešení manželského trojúhelníku, kde humor se stává černým, rozhodně není pro diváky návodem k napodobení.
    Při naší návštěvě rádi pozorujeme změny a na svou obec se těšíme.  Když slyšíme její jméno, vybaví se každému z nás v mysli něco jiného - rodná vesnice, kamarádi z dětství, škola, léta dospívání nebo také nové bydliště - nový domov a dnes také jako  místo k rekreaci . Důvod dobrého vztahu k Bílým Poličanům je u každého jiný, ale pro všechny stejný v tom, že mu není naše obec lhostejná a že ji má každý svým způsobem rád. 


19:00 • 09. 10. 2017 • NEBYLA TO PÁTÁ, BYLA DO DEVÁTÁ

    Josef Carda jako Prokop zůstal věrný nováckému přízvisku Retarda, protože proti milostným atakům Evy je zcela bezmocný. Rudolf Hrušínský coby manžel Mario drží nad milostnými výstřelky své ženy bohorovný nadhled, neboť pro jeho postavu jsou vysvobozením. Tato hra je opravdovou peckou, kde se řeší milostný trojúhelník a kde Švandová nabádá milence Cardu, aby zabil jejího manžela. Hra „Nebyla to Pátá, byla to Devátá“ má v sobě erotický náboj a jiří Menzel o ní říká: „To je pro mne ten správný “bulvár“. Divadlo bez “velkých myšlenek“, o to blíž k poznání člověka.“

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00