Jak na věc


nebezpečná zásilka

Fotogalerie z recenze Nebezpečná metoda (DVD)

    V obsahu mohou být použity oficiální texty a grafické podklady výrobců a distributorů. Použité názvy produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými obchodními známkami příslušných vlastníků. U přebíraných zpráv nebo fotografií je vždy uveden zdroj.
    Kanadský režisér David Cronenberg, známý svými kultovními horory a kultovními thrillery, v posledních letech přešel na reálnější témata, kdy režíroval mafiánské opusy Dějiny násilí a Východní přísliby. Nebezpečná metoda sice na první pohled vybočuje z jeho dosavadní filmografie, ale po bližším zkoumání nám na povrch opět vybublá ta lidská temnota a zvrácené myšlenky, které jsou obsaženy v jeho předešlých filmech. Celé je to jen úhledněji zabalené a přizpůsobené tématu a době děje.
    Viggo Mortensen, Michael Fassbender, Keira Knightley, Vincent Cassel, Sarah Gadon, Katharina Palm, André Hennicke, Arndt Schwering - Sohnrey, Mareike Carrière, Anna Thalbach, Mignon Remé
    I když si podle těchto snímků lze udělat určitou představu o kvalitě obrazu, je třeba brát je s příslušnou rezervou. V pohybu může film působit zcela jinak.


Filmová databáze - filmy, recenze a informace na jednom místě

    Po kliknutí na náhled se zobrazí zvětšená verze, přizpůsobená maximálnímu rozlišení monitoru. Pokud chcete zobrazit snímek v plném rozlišení, využijte možností prohlížeče (například pravé nebo prostřední tlačítko).


Novinky v katalogu Blu-ray filmů

    Film Nebezpečná metoda je adaptací divadelní hry Christophera Hamptona, která je zase adaptací stejnojmenné knihy Johna Kerra. Je fascinujícím konverzačním dramatem, kdy tématy těchto hovorů jsou neurózy, psychózy, fobie, sexualita a samotná psychoanalýza, přičemž nejčastěji jsou účastníky těchto hovorů sami zmínění psychiatři, kteří si občas navzájem analyzují své sny, což vede díky jejich profesionální otevřenosti k několika komickým okamžikům. Jejich vzájemné dialogy jsou zajímavé a až překvapivě napínavé. Často zde postavy řeší i záležitosti ohledně židovství (Freud a Sabina) a árijství (Jung), to zřejmě v kontextu doby, kdy se film odehrává.Je jasné, že film tohoto typu musí stát na pořádném hereckém základu. Michaelu Fassbenderovi, Viggo Mortensenovi v hlavních rolích Junga a Freuda, není co vytknout. Podávají naprosto přesvědčivé a strhující výkony. Zejména Mortensen obdařil Freuda neuvěřitelným charismatem, kdy promlouvá s okouzlujícím přízvukem a dikcí, s nezbytným doutníkem v
    Na Štědrý den cestuje skupina deseti neznámých lidí autobusem skrz Texas. Daleko v divočině se srazí se sjetým motorkářem. Zbylí členové motogangu je vytlačí ze silnice a cestující nalézají útočiště na opuštěném vrakovišti. To jim poskytuje alespoň improvizované zbraně a úkryty před útoky vražedných motorkářů. Avšak i přes veškerou snahu se počet pasažérů zmenšuje. Uvědomí si, že aby přežili, musí zaútočit.
    Technologie: blu-ray bluray blue-ray blueray blu-rey blurey blue-rey bluerey brd bd disc disk dvd high-def highdef high definition hd ready hdtv full hd filmy ps3


FilmNaDVD.cz - internetový prodej CD, Blu-ray a DVD. Využijte slevový kupón: ZO14YKLU74QGST1

    Zkušený psychiatr Carl Gustav Jung vykonává svojí praxi ve Švýcarsku v nemocnici Burgholzli. V roce 1904 je v této nemocnici hospitalizována Sabina Spielrein s diagnózou hysterie. Doktor Jung, který společně se svojí těhotnou manželkou Emmou provádí výzkum psychoanalýzy, se rozhodne tuto relativně novou metodu použít právě na Sabině. Prostřednictvím řízených rozhovorů, rozborů snů a představ se postupně dostávají k jádru pacientčiny nemoci, která má sexuální původ. V této souvislosti se Carl Jung konečně rozhodne kontaktovat svůj vzor v osobě vídeňského zakladatele psychoanalytiky Sigmunda Freuda. Muži se několikrát navštíví a začne se mezi nimi rodit profesionální přátelství, přičemž starší Freud vidí v Jungovi svého nástupce, který má po něm převzít prapor psychoanalýzy. Paralelně s tímto vztahem se rodí i další vztah, a to mezi Jungem a jeho někdejší pacientkou Sabinou. Na základě Freudovi žádosti hospitalizoval Jung v nemocnici jeho přítele, také psychiatra, Ottu Grosse, který Jung
    Curych, 1904. Psychiatr Carl Jung (Michael Fassbender) žije se svou těhotnou ženou Emmou (Sarah Gadon) v nemocnici Burgholzli a na prahu třicítky stojí na počátku hvězdné kariéry.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00