Jak na věc


nataša sedychová foto

Nejlevnější Nataša akční ceny - Levné Nataša

    Nataša Gollová sehrála i vážné role jako postavu Helenky v Pohádce máje, dále role ve filmech Bezdětná, Okouzlená, Bláhový sen. Po válce se pak ještě dvakrát ukázala v úspěšných komediích: ve Fričově Císařově pekaři a Drahé tety a já.
    M. Balabán: Víra (u) Václava Havla • Vlasta Pittnerová: O smutku a štěstí • John Kirby: Paní z ranče Lone Star • Timur Vermes: Look Whoƒs Back • Michelle Moran: Madame Tussaud • Eric-Emmanuel Schmitt: Všechno, co potřebuješ ke štěstí • Padlí králové • Dcera kurtizány • Danielle Steelová: Víťazi • S vikomtem v ložnici - Callen Gayle
    Už jako mladinkou ji lákalo divadlo. Začala herectví studovat soukromně, ale ještě než se na divadelních prknech prosadila, dostala první nabídku na roličku ve filmu Kantor ideál. Následovalo pár dalších nevýznamných rolí a v roce 1939 přišel zlom. Miroslav Cikán ji obsadil do filmu Příklady táhnou, kde se naplno projevil její komediální talent.


Nataša Gollová — Lidé — Česká televize

    Tohoto daru ještě více využil režisér Martin Frič, který dal Nataše Gollové u filmu vůbec největší příležitosti. Crazy komedií Eva tropí hlouposti vytvořil z Nataši Gollové jednu z nejoblíbenějších českých hereček a idol mladých dívek. Ještě před ztřeštěnou Evou si zahrála usedlou Mařenku v Kristiánovi. S Martinem Fričem pak spolupracovala na filmech Hotel Modrá hvězda a Roztomilý člověk. Všech čtyřech jí byl partnerem Oldřich Nový.
    Nataša Gollová zemřela 29. října 1988 v Praze a pohřbena je na Vyšehradském hřbitově. Byla to nejen výborná herečka, ale také krásná žena, inteligentní člověk, zkrátka velká osobnost a to nejen filmu.
    Žárlivost má mnoho tváří... Vždy však v partnerovi vyvolává pocity beznaděje, přináší slzy a bolest. Důkazem toho je i příběh Nataši, dv&ačtyřicetileté fotografky, vdané ženy a matky dvou synů. Jak se vyrovná s Vojtovou chorobnou a bezdůvodnou žárlivostí? Zůstane s ním v manželství, nebo se rozhodne pro rozvod? Milé čtenářky, doufám, že se vám kniha bude stejně tak dobře číst, jako mně se psala.
    Pro mnohé nejzářivější herečka našeho předválečného filmu se narodila jako Nataša Hodáčová. Umělecké jméno si dala podle příjmení svého dědečka, historika Jaroslava Golla. Po gymnáziu studovala Filosofickou fakultu UK v Praze. Měla velký talent na cizí jazyky a byla členkou taneční skupiny.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00