Jak na věc


následky kastrace u psa

Následky úrazů pro rodinu zraněného dítěte

    Při meningitidách bývají postiženy měkké mozkové obaly. Jedná se o velmi nebezpečné onemocnění, které může zanechat trvalé následky. Může dokonce skončit smrtí.
    úraz popálením nekončí propuštěním z nemocnice, následky si poraněný (především po popáleninách 3.stupně) nese s sebou po celý život. Pro léčbu, psychiku i sociální adaptaci jsou nejdůležitější první dva roky po popáleninovém úraze.
    Úrazy dětí nejsou jen zlomeniny a modřiny, je mnoho úrazů, které přinášejí dlouhodobé zdravotní problémy dětem, starosti a smutek rodičům. Vědomí, že následky úrazů mohou být velice závažné, je prvním krokem k jejich prevenci.
    Dobrý den,měl jsem prěd rokem vážný pracovní úraz.Při práci mě srazil kamion,Nedostal jsem žádné bolestné ani za trvalé následky a zajímá mě,zda mohu požadovat náhradu od zaměstnavatele,nebo od pojištovny pachatele,který byl odsouzen.Přišel jsem o nohu,zlomené hrudní obratle atd.poradte prosím.Děkuji Haverland Jiří


Podmínky o ochraně osobních údajů

    V České republice zemře ročně na následky úrazů 200 – 250 dětí. Smrtelné úrazy jsou ale jen vrchol ledovce. Na každé smrtelné zranění připadá 10 dalších, které zanechávají trvalé postižení: ochrnutí, ztrátu zraku, sluchu, poškození mozku nebo zjizvení. Asi 40 tisíc úrazů ročně vyžaduje hospitalizaci, ambulatně ošetřených úrazů dětí je cca 450 tisíc každý rok.
    Tisíc slov vám nikdy nebude stačit, aby jste vysvětlili, co anorexie obnáší. Možná pohled na fotky zubožených těl pomůže někomu procitnout a pochopit, že kost a kůže již dávno není symbolem krásy.
    Anorexie si vybírá nemalé oběti na duchu i na těle. I když si zpočátku připadáte šťastní a okolí vás může chválit za bezva postavu, je jen otázkou času, kdy přijdou bolesti a utrpení. Následky anorexie jsou totiž fatální a mnohdy i nezvratné.
    Internetový portál vznikl díky projektu Poradenské centrum a podpora dětí a mladých lidí po úraze popálením podpořeného grantem z Norských fondů 2009-2014 v rámci Programu CZ11 „Iniciativy v oblasti veřejného zdraví“.
    Dětské úrazy jsou velice nákladnou záležitostí, která váže zdroje, jež by mohly být použity jinde. Ztráty způsobené úrazy dětí v ČR každoročně dosahují cca 10 – 15 miliard korun.


Bolest a utrpení zraněných dětí

    Zajímalo by mě, jestli k tomu, abych měla zánět mozkových blan stačí jen to, že mě už asi týden bolí hlava a mám jen lehce zvýšenou teplotu. Ještě k tomu se cítím celkem unavená....
    Každé poranění samozřejmě bolí. Každý úraz má ale i značný dopad na psychiku dítěte a v případě vážného poranění s trvalými následky často znemožňuje jeho zařazení zpět do společnosti a plnohodnotného života.
    asi před měsícm mě začal bolet zub otíkali mě dásně a zub je nachystán na vytrhnutí,do toho se přidali silné bolesti hlavy a lícní kosti. Podstoupila jsem vyšetření na ORL a poté rengen hlavy,kde se zjistilo,že mám rozsáhlí zánět v hlavě,pravydelně dojíždím do nemocnice ale ze strany lékařů mi bylo řečeno,že se obávají že by zánět mohl napadnut mozkové blány. Co to pro mě znamená. Děkui za odpověd


Fatalní následky anorexie na lidský organismus

    Náš mozek je stejně jako cibule obalen v několika obalech. Tyto obaly jsou tvořeny třemi vrstvami. Zevní vrstvu tvoří tvrdá plena mozková. Vnitřní vrstva, tvořená měkkou plenou mozkovou, pevně lne k povrchu mozku. Na jejím povrchu probíhají větší cévy, které se skrze ni dále zanořují do mozkové tkáně. Mezi těmito dvěma obaly je ještě tzv. pavučnice. Jsou to tenké bezcévné blány, které jsou připoutány trámčitými výběžky k měkké pleně mozkové.
    Je to velmi nebezpečné onemocnění, které může skončit i úmrtím nebo může zanechat následky. V letech 1939 až 1962 došlo asi k 600.000 onemocnění. Z nich 100.000 skončilo úmrtím nemocného. Nejčastějšími postiženími, které vzniknou jako následek prodělaného zánětu mozkových blan, jsou zrakové a sluchové poruchy.
    Jaké to je procitnout a pochopit, že anorexie je tichý a pomalý zabiják. Zpověď „vyléčené“ dívky, jenž na youtube umístila video, v němž se snaží varovat druhé před tímto nebezpečím. Našla v sobě dostatek sil se anorexii postavit, přesto bude do konce života trpět jejími následky.
    Cílem projektu je vybudování služeb, které mají zmírnit či vyloučit negativní následky úrazu popálením u dětí a mladých lidí a začlenit je zpět do běžné společnosti. Součástí projektu je osvěta a primární prevence tohoto typu úrazu.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00