Jak na věc


náraz do sněžného děla

Srážka dvou snowboardistů: Jednomu z nich hrozí vězení

    Horská služba vyjížděla ve čtvrtek odpoledne na šumavském Zadově k vážně zraněnému čtrnáctiletému chlapci. Mladý lyžař vjel do sněžného děla. Přestože měl helmu, vážné si poranil hlavu a zřejmě i břicho. Přivolaný vrtulník nemohl kvůli počasí v místě přistát, a tak chlapce musela sanitka převézt do Stach.
    „Na místo jsme ihned vyslali naší hlídku ze stanice HS v Karlově. Shodou okolností se poblíž pohyboval i sanitní vůz Rychlé zdravotnické služby, který byl k události také pracovníky areálu povolán,“ řekl Klimeš. Členové Horské služby ve spolupráci se zdravotníky ihned po příjezdu začali provádět resuscitaci. Zranění byla ovšem neslučitelná se životem a po nějaké době musel lékař konstatovat smrt. Okolnosti úmrtí nyní šetří Policie ČR. (red)
    Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.
    Trať byla mimo provoz a kromě toho na ní byla v provozu zasněžovací zařízení. K nehodě došlo krátce před tři čtvrtě na deset večer, řekl náčelník Horské služby pro oblast Jeseníky Michal Klimeš.


Zemřel osmnáctiletý mladík. Při jízdě na bobech

    Vzhledem k tomu, že počasí je v posledních letech stále bláznivější, je začátek lyžařské sezóny z velké části závislý na umělém zasněžování a sněžných dělech. Vlekaři do nich investují i proto, že platí jen za elektřinu, za vodu ne. To se ovšem může brzy změnit.
    „Na šumavských sjezdovkách je vlivem současného počasí mokrý a těžký sníh, který vyžaduje značnou opatrnost při jízdě. Vzhledem k tomu, že pozítří začínají prázdniny a do hor se chystá větší množství dětí a méně zkušených lyžařů, doporučuji všem maximální opatrnost,“ varoval náčelník šumavské horské služby Michal Janďura.
    Zdroj: http://budejovice.idnes.cz/vazna-nehoda-skolaka-na-zadove-ded-/budejovice-zpravy.aspx?c=A160128_180719_budejovice-zpravy_cen#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=mai
    Jízda na bobech na uzavřené sjezdovce se stala v úterý ve večerních hodinách osudnou osmnáctiletému chlapci v Malé Morávce. Po nárazu do sněžného děla utrpěl zranění neslučitelná se životem.
    Tragédie se stala na sjezdovce ve skiareálu Kopřivná v Jeseníkách. Areál nebyl v době nehody v provozu, pouze sněžná děla vyráběla sníh.


V Krkonoších už spustili sněžná děla! Lyžařská sezóna se blíží

    Zdroj:http://budejovice.idnes.cz/vazna-nehoda-skolaka-na-zadove-ded-/budejovice-zpravy.aspx?c=A160128_180719_budejovice-zpravy_cen#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main
    Zdroj: http://budejovice.idnes.cz/vazna-nehoda-skolaka-na-zadove-ded-/budejovice-zpravy.aspx?c=A160128_180719_budejovice-zpravy_cen#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main
    Zranění chlapce byla natolik vážná, že dispečer linky 155 rozhodl o vyslání vrtulníku. Ten však kvůli dešti a husté mlze nemohl přistát na Zadova, a tak záchranáři vezli hocha asi deset kilometrů do Stach.
    „My jsme se k němu dostali velmi rychle a zjistili jsme, že hoch asi v plné jízdě narazil do zasněžovacího děla. Náraz musel být skutečně prudký, protože tato technika má ochranný plot, který byl poškozen,“ popsal okolnosti nehody Ondřej Zeman, zasahující člen Horské služby Šumava. Chlapcova přilba skončil po nárazu několik metrů od místa nárazu.


Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

    Mladík boboval na sjezdové trati v lyžařském areálu Kopřivná, i když trať byla mimo provoz. „Kromě toho na ní byla v provozu zasněžovací zařízení. K nehodě došlo krátce před tři čtvrtě na deset večer a nás kontaktovali pracovníci skiareálu,“ uvedl Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky. Podle všeho mladík nezvládl prudkou jízdu na zledovatělém technickém sněhu a v plné rychlosti narazil do sněžného děla. Tím utrpěl těžké poranění hlavy.
    Podle Klimeše jel mladík velkou rychlostí na bobech z kopce a narazil do sněžného děla. Při nárazu v plné rychlosti si poranil hlavu. Bohužel jeho zranění byla tak vážná, že nepomohly ani pokusy přivolaných záchranářů resuscitovat mladíka.
    Nehoda se stala kolem půl čtvrté. Havárii školáka nikdo neviděl, proto není jasná její příčina. Teprve krátce poté se k místu dostala chlapcova učitelka a přivolala záchranáře.
    Zdroj:http://budejovice.idnes.cz/vazna-nehoda-skolaka-na-zadove-ded-/budejovice-zpravy.aspx?c=A160128_180719_budejovice-zpravy_cen#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=mainŠkolák na lyžařském kurzu narazil do sněžného děla, vážně si zranil hlavu
    Nástup zimy, zdá se, bude mnohem razantnější než loni. V noci a ve vyšších polohách i přes den se drží teploty pod nulou a zatímco pro řidiče to není moc dobrá zpráva, milovníci lyžování se už těší, kdy se poprvé svezou. A nemuseli by čekat dlouho.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00