Jak na věc


náhrada mzdy překážky na straně zaměstnavatele při

Překážka na straně zaměstnavatele z důvodu částečné nezaměstnanosti a nevyplácení náhrady mzdy

    Pracuji v chráněné dílně. Ve smlouvě mám zakotvenou pracovní dobu 35 hodin/týden. Zaměstnavatel nás nechává často doma z důvodu, že pro nás nemá práci, ale za tuto dobu co jsme doma, nám nevyplácí žádnou mzdu. Máme dle zákoníku práce nárok na 60% náhradu mzdy? Pokud ano, kam se máme obrátit?
    Dobrý den, nepůsobí-li u zaměstnavatele odbory nebo nevydal-li zaměstnavatel vnitřní předpis, kterým by snížil náhradu při částečné nezaměstnanosti na 60% průměrného výdělku (viz § 209 Zákoníku práce), pak Vám při nedostatku práce náleží dokonce 100% průměrného výdělku (viz § 208 Zákoníku práce). Sjednat nápravu můžete zkusit prostřednictvím inspekce práce. Také můžete okamžitě zrušit pracovní poměr pro dlužnou náhradu mzdy (viz § 56, odst. 1, písm. b) Zákoníku práce). Je však možné, že se dlužných částek nakonec budete muset domáhat soudní cestou.
    Dotaz Překážka na straně zaměstnavatele z důvodu částečné nezaměstnanosti a nevyplácení náhrady mzdy byl zveřejněn dne 2016-10-12 a počet zobrazení je: 3558


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00