Jak na věc


nádraží v moskvě

Letiště Bykovo (Аэропорт Быково)

    Do roku 1995 bylo letiště Ostafjevo jen malým vojenským letištěm, zřízeným ve 30. letech jako základna NKVD. V roce 1995 letiště Ostafjevo koupila společnost Gazprom (Газпром) a po třech letech, v nichž proběhla celková rekonstrukce letiště a byly instalovány nejnovější navigační systémy a jiná důležitá zařízení, vzlétlo z Ostafjeva první letadlo. Po dalších dvou letech, v roce 2000, bylo toto letiště oficiálně otevřeno.
    Stanoviště taxi služby se nachází před oběma terminály. Je potřeba domluvit si výši jízdného předem a nemělo by překročit USD 35. Další možností je využít zvláštní autobusové přepravy, která funguje mezi Sheremetyevo 1 a 2 k blízkým stanicím metra, z nichž se již snadno dostanete do centra. Mezi společnosti nabízející půjčení auta patří Avis, Hertz, National a Budget.
    Letiště se nachází 28 km severozápadně od centra Moskvy, 11 km od Moskevského okruhu a bylo otevřeno v roce 1959. Toto letiště je mezinárodní veřejné civilní a má dva terminály. Většina mezinárodních letů se odbavuje na Sheremetyevo 2. Sheremetyevo 1, které je o asi 24 km dále, nabízí zejména tuzemské lety. Mezi terminály fungují autobusy hromadné dopravy a express autobusy, taxíky a letištní kyvadlové linky, nově i vlaková linka.


Domodědovo letiště (Международному аэропорту Домодедово)

    Toto letiště je třetím největším letištěm v Rusku v počtu přepravených cestujících. Letiště je schopno odbavit 6800 pasažérů za hodinu a kolem 7 a půl milionu pasažérů ročně. Na letišti najdete kanceláře více než dvou set leteckých společností ruských i zahraničních včetně zemí.
    Druhé největší letiště v Moskvě i v celém Rusku je Sheremetyevo, odkud odlétají i pravidelné spoje do České republiky. Na letišti má základnu největší ruská letecká společnost podle počtu přepravených cestujících - Aeroflot. Letiště ročně odbaví přes 14 milionů pasažérů čtyř desítek leteckých společností včetně aliance SkyTeam, kam patří České aerolinie i ruský Aeroflot, a přeloží náklad o hmotnosti vyšší než 250 tisíc tun nákladu. 100% akcií letištní společnosti Sheremetyevo vlastní stát.
    Letiště Ostafjevo se nachází v blízkém předměstí Moskvy, 12 km od moskevského okruhu blízko čtvrti Ščerbinka. Letiště Ostafjevo má statut mezinárodního letiště. Je vybaveno moderními odbavovacími halami i nezbytnými prostory určenými výhradně pro čekání na odlet.


Sheremetyevo mezinárodní letiště (Международный аэропорт Шереметьево)

    V dětském zábavném centru «Baby-Land» se bude líbit vašim nejmenším. Nabízí hry všeho druhu, včetně trenažérů a simulátor, počítačových her pro děti všech věkových kategorií. Dětské labyrinty pro děti do 8mi let, dětský basketbal, dětské kostky Air Hockey, Crazy Taxi, Mario Kart, pinball, cesta do kaňonu, sál pro psaní a malování, kolotoč s motocykly pro ty nemenší a mnoho dalšího. K dispozici je neomezeně dětský animátor, který se o děti může postarat a poskytnout tak rodičům čas pro návštěvu obchodů. Výhodou je také dětská kavárna, kde na plazmové televizi dětem promítají zábavné i naučné filmy.
    Letiště má dvě paralelní dráhy s umělým povrchem patřícím do třídy "A" přizpůsobeným pro provoz všech typů letadel. Sheremetyevo je atraktivním cílem pro ruské a mezinárodní investory - obchodní podniky, podniky v odvětví služeb a dopravy. Počet pracovníků Sheremetyevo je více než 6 500 lidí, čímž se stává jedním z největších zaměstnavatelů Moskevské oblasti.
    Personál letiště se vám může zdát pomalejší a fronty na kontrolu pasů a odbavení delší, ale jen co projdete kontrolami zjistíte, že vybavenost letiště je jinak dobrá. Nechybí zde směnárny, restaurace, bary, duty-free obchody ani pošta. V terminálu 2 jsou bankomaty a úschovna zavazadel.
    Množství letadlových stojánek převyšuje číslo 50. Na letiště létají letadla místních aerolinií, které jsou určeny pro střední lety. Letiště Bykovo se schopno odbavit 350 pasažérů za hodinu.


Letiště Ostafjevo (Аэропорт Остафьево)

    Na Domodědovské letiště se dostanete aeroexpressem zhruba za 45 minut z Plaveleckého nádraží v Moskvě (150 rublů od 6 do půlnoci 30-60min interval) nebo za 1h 15min z moskevského Beloruské nádraží (3x denně, 150 rublů). Potom samozřejmě maršrutkou, taxíkem nebo dopravními společnostmi působícími na letišti.
    Plány pro rozvoj letiště nejsou malé. Do roku 2020 má být letiště plně přizpůsobeno narůstajícímu počtu cestujících i všem jejich požadavkům. Nově zrekonstruovány letištní odbavovací budova Domodědovo a moderní terminál pro obsluhu pasažérů, poskytující služby evropského standardu.
    V současné době spolupracuje s tímto letištěm 72 leteckých společností, z nichž 22 je zahraničních, 34 ruských a 16 SNS (Společenství nezávislých států). Linky z letiště Domodědovo směřují 207 různými směry do vnitrozemí i za hranice RF.


Mezinárodní letiště Vnukovo (Международный аэропорт Внуково)

    Na jaře 2006 byla pro vzdělávání a rozvoj zaměstnanců v Sheremetyevo zahájena podniková univerzita. Jedním z hlavních směrů bylo vytváření týmu poradců, jejich výběr a výcvik pro předávání znalostí a zkušeností mladým pracovníkům letiště. Univerzita určena pro vytvoření rezervy personálu, a vzdělávací program pro zaměstnance, kteří do ní vstoupili, je určen na dva roky. Univerzita je také iniciátorem nových firemních tradic na letišti. Například nyní má společnost dvě oslavy Nového roku. Jednu na konci roku pro tisíce nejlepších zaměstnanců letiště a druhou rodinnou, pořádanou na začátku nového roku pro všechny zaměstnance Sheremetyeva a jejich rodiny. Už druhé léto po sobě také organizuje sportovní dovolenou Sport-slet Šerem, určenou zaměstnancům, jejich dětem a blízkým příbuzným. V současné době Corporate University vytvořila systém hodnocení zaměstnanců, vytváří modely kompetencí, provádí atestace.
    Mezinárodní asociace «Аэропорт» Státního letectví zemí SNS vyhlásila Domodědovo nejlepším letištěm zemí SNS roku 2005. Podle hodnocení Skytrax získalo Domodědovo od pasažérů druhé místo v řebříčku Nejlepší letiště světa 2006 v nominaci Nejlepší letiště Východní Evropy.
    Nově vybudovaná vlaková linka byla otevřena v červnu letošního roku a zkrátila cestu z letiště do centra Moskvy a naopak na přibližně 30 minut. Vlaky ze Šeremeťjeva končí na Savelovském nádraží. Šeremeťjevo, kde je v současnosti budován už třetí letištní terminál, se tak kvalitou dopravního spojení s Moskvou vyrovnává dalším dvěma velkým městským letištím Vnukovo i Domodědovo.
    Letiště má dvě vzletovo-přistávací dráhy dlouhé kolem 3000 metrů, které jsou připraveny pro 45 vzletů/přistání za hodinu a jsou přizpůsobeny více než sta typům letadel, od osobních letadel do letadel typu Boeing - 747 a AN -124 - 100 "Ruslan".


www.Rusko-info.cz - Nejrůznější informace o Rusku, ruském jazyce a ruské kultuře

    Mezi nejčastěji využívané domácí letiště patří Moskva-Vnukovo, které leží necelých 30 kilometrů jihozápadně od Moskvy a doprava na letiště trvá 75 minut. Také na toto letiště se můžete od letošního roku dostat také Aeroexpressem (Аэроэкспресс) - informace o spojích najdete na http://www.aero-express.ru/.
     Vnitrostátní lety zajišťují ruské aerolinky Aeroflot (http://www.aeroflot.com). Často používanou leteckou společností je i Transaero (http://www.transaero.ru), která provozuje západní letecký park a spolupracuje s četnými západními aerolinkami. Mezi další letecké společností patří Saratov Airlines (http://www.saravia.ru), Pulkovo Airlines (http://www.pulkovo.ru), East Line Airlines (http://www.eastline.ru), Sachalinskije viatrasy (http://www.karat.msk.ru).
    Kontakty na letiště Ostafjevo - Osobní přeprava: tel. (095) 719-65-27, (095) 719-65-28 . Letenky lze objednat také v Moskvě na telefonním čísle (095) 225-52-81.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00