Jak na věc


mužská plodnost

Přehled všech vyšetření mužské plodnosti

    Test se provádí jako součást vyšetření mužské a ženské neplodnosti, současně také jako následný krok po testu, který prokázal u muže nízkou hladinu testosteronu.
    Kdy je správný čas řešit možné příčiny neschopnosti dosáhnout početí? Jestliže se o početí snažíte v průběhu jednoho roku bezúspěšně, je vhodné se možnými příčinami zabývat. Mnoho poruch mužské plodnosti lze řešit, je však velmi důležitá prevence a včasnost léčby. Mnoho problémů s početím je zapříčiněno životním stylem, nadváhou, stresem nebo užívanými léky. Často se ale jedná o závažnější příčiny genetického původu nebo spojení s jiným onemocněním.


Zdravotnické prostředky > Prostředky diagnostické > Testy plodnosti

    Jestliže se o početí snažíte v průběhu jednoho roku bezúspěšně, je vhodné řešit možné příčiny. Testování plodnosti nemusí být výhradně odůvodněno problémem s početím. Prověřit svou plodnost byste měli, jestliže trpíte cukrovkou, poruchami metabolismu tuků a vysokým tlakem. Pokud jste prodělali záněty močopohlavního systému, nádorové onemocnění, torzi varlete a hormonální, genetická a imunologická onemocnění, je důvod k otestování velmi pádný. Mnoho mužů se potýká s problémy s erekcí nebo naopak předčasnou ejakulací, což může být významně způsobeno hladinou hormonu testosteronu. Často se test plodnosti provádí při zjištění vrozené vady jako je porucha sestupu varlat a další anatomické odchylky, které se mohou projevit již u chlapců a dospívajících mužů. Při řešení neschopnosti početí potomka je vhodné zároveň gynekologické vyšetření plodnosti partnerky.
    Mnohdy může za problémy s plodností špatný životní styl – nadváha, kouření, užívané léky, míra stresu, užívání nevhodných potravinových doplňků nebo jejich množství a přílišná fyzická zátěž na organismus muže.
    Rozbor pomáhá ke zjištění estradiolu, což je hormon z řady estrogenů, v krvi. V mužském těle může jeho vysoké zastoupení zapříčinit např. gynekomasti (zvětšené prsní žlázy).
    Test odhalí abnormální hladinu testosteronu. Objasní potíže s erekcí, neplodnost, předčasnou či opožděnou pubertu u mužů, výskyt maskulinních fyzických znaků u žen.
    Pokud se vám nedaří počít dítě, může to být způsobeno i mužskou neplodností. S pomocí tohoto domácího testu, který je rychlý, jednoduchý a spolehlivý, to můžete snadno zjistit. Testovací sada obsahuje 2 testy pro jedno použití.
    Test progesteronu má významné místo při řešení mužské a ženské neplodnosti. V mužském těle ovlivňuje tento hormon také libido, počet spermií, psychické i fyzické zdraví muže.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00