Jak na věc


mosty v londýně

Spojnice mezi Westminsterem a Lambethem

    Na mostě napočítáte celkem sedm krásných oblouků, což je mimochodem počet, který nemá žádný jiný londýnský most. Další zajímavou raritou mostu je, že se jedná o nejstarší dosud stojící most v centru Londýna, který spojuje řeku Temži. Westminster Bridge je postaven z tvářené oceli. Na decentní gotické výzdobě mostu se podílel známý anglický architekt Charles Barry, který má na svědomí i rekonstrukci celého Westminsterského paláce. Poslední rekonstrukce mostu proběhla v letech 2005 až 2007, kdy byl mimo jiné celý most znovu natřen.
    Původní most, který tady stál, byl postaven v 18. století. Kdo by chtěl vědět jak původní most vypadal, stačí se podívat na známý obraz od významného italského malíře Canaletta, který původní most v roce 1746 namaloval. V polovině 19. století však byla potřeba postavit zcela nový most, který by odpovídal potřebám rychle se rozrůstajícího Londýna. Nový most byl slavnostně otevřen 24. května roku 1862 a slouží veřejnosti dodnes.
    Ušetřete na vstupném do Londýnských památek, nečekejte ve frontách, neplaťte za Londýnskou MHD. Používejte London Pass a ušetřete. S naším slevovým kódem a akční slevou ušetříte ještě víc.
    Westminster Bridge je využívám pro pěší i silniční dopravu. Most z 19. století spojuje londýnské obvody Westminster a Lambeth, takže je velmi frekventovaným mostem.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00