Jak na věc


moravská nová ves zš rajče

Regionální výrobci pozor!!! – vyhlašujeme VII. Výzvu k certifikaci značkou MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt®

    Městský úřad Moravská TřebováT. G. Masaryka 29571 01 Moravská Třebovátel.: 461 353 111fax: 461 353 074e-podatelna: posta@mtrebova.czdatová schránka: fqtb4bsDalší kontakty
     Ve středu 17. dubna ožilo nádvoří moravskotřebovského zámku prvním ročníkem Mladého fóra. Nyní mohou mladí občané ve věku 14 až 20 let hlasovat v ověřovací anketě, která probíhá pouze na facebooku města do 10. května. 
    Moravské hvězdy v období adventu zdobí mnoho kostelů, domů a místností po celém světě, hlavně ale v Německu a Severní Americe, kde snad není jediného domu, kde by alespoň malá hvězda nezdobila vrchol vánočního stromečku.  V Německu tuto hvězdu vyrábí pod obchodním názvem Herrnhuter Sterne stejnojmenná firma, česky její název znamená Ochranovská hvězda. Tento název se vžil pouze v Německu. Zvolili jej podle místa výroby, obce Herrnhut, kde našli, členové Moravské církve, evangeličtí uprchlíci z Moravy, úkryt před pronásledováním kvůli jejich víře. Zde se hvězda roku 1880 začala komerčně vyrábět a vyrábí se tu dodnes.


Pozvánka na exkurzi za certifikovanými regionálními výrobci z Jeseníků

     ČMMJ, z.s., Okresní myslivecký spolek Svitavy a Spolek myslivců Boršov srdečně zvou na okresní chovatelskou přehlídku. Trofeje zvěře ulovené v mysliveckém roce 2018 v okrese Svitavy budou pro veřejnost vystaveny v kulturním domě v Boršově ve dnech 26. a 27. dubna od 9:00 do 18:00 hod.
     Web slouží jako objednávkový katalog pro naše obchodní partnery a běžné klienty. Pokud máte zájem o naše produkty, objednejte na našem eshopu. Dodáváme po celé ČR, a také do zahraničí. Pro větší objednávky, např. firemní klientelu, stanovujeme projektové ceny. U firemních dárkových kazet se slivovicí a dalšími destiláty, vypracujeme speciální nabídku na míru.
    Výměna plynovodu omezí začátkem května dopravu v křižovatce ulic Komenského, Olomoucká a Čs. armády. Až do listopadu je uzavřena část ulice Lanškrounská. Sledujte dopravní značení. Děkujeme za trpělivost.
    Stylový interiér, typicky staročeská kuchyně i pokrmy moderní gastronomie, moravská pohostinnost: to je ve zkratce Moravská chalupa, restaurace sídlící v centru Ostravy.
     Z důvodu opravy železniční tratě se bude dne 8. května od 6:00 do 20:00 hodin na základě požadavku SŽDC konat výluka traťové koleje v úseku Moravská Třebová - Dzbel. Po dobu konání výluky budou všechny vlaky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.


Plačící Anna inspiruje děti ve školách i moravskotřebovské rodáky

    Vítejte na našem e-shopu www.moravskaslivovice.eu Chcete darovat originální a jedinečný dárek svým obchodním partnerům, VIP klientům, nebo zaměstnancům jako poděkování za spolupráci? Nebo třeba potěšit své přátele? Chcete dárek, který dnes potěší a zítra zahřeje? Co takhle slivovice? Tak jste tady správně! Slivovice zahřeje, slivovice potěší! Přejeme Vám příjemný výběr MORAVSKÉ SLIVOVICE.
    Zastupitelstvo města schválilo prodej čtyř stavebních pozemků v lokalitě Nová. Kupující budou vybráni losováním z přihlášených zájemců, kteří si podali žádost na příslušném formuláři. Poslední pro podání žádosti o koupi pozemků je pátek 7. června.
     Srdečně zveme veřejnost na vernisáž výstavy výkresů, maleb a leporel s tématikou romantického příběhu nešťastné lásky Anny a Josefa, které vyrobili žáci základních škol a studenti Gymnázia Moravská Třebová. Vernisáž, kterou zahájí pěvecký sbor Young Voices pod vedením Mgr. Petry Burdové proběhne v pátek 26. dubna v 16:00 hod. v kapli sv. Petra u františkánského kláštera na ulici Svitavská.
     Máte nápad, jak zkrášlit vaše okolí? Chybí vám něco ve vaší části města? Rada města schválila podmínky pilotního projektu s názvem Participativní rozpočet 2019 v Moravské Třebové. Pro Boršov, Udánky a Sušice bude v letošním roce k dispozici 300 000 Kč.


Mládež hlasuje o pořadí přání vzešlých z Mladého fóra

    Ovšem úplně první zmínka o výrobě a používání papírových hvězd osvětlených svíčkou, je o celých 59 let starší, a pochází již z roku 1821, kdy je studenti z moravské chlapecké školy v obci Niesky (36 km od Herrnhutu) vytvořili pro slavnostní osvětlení místní školní budovy, při příležitosti jejího 50. výročí založení. Tyto hvězdy měly 110 hrotů.Je jisté, že u počátků tradice mnohocípých hvězd byla výuka matematiky a geometrie na školách Moravských bratří. Tyto složité obrazce sloužily žákům pro výuku a nakonec i pro výzdobu. Spolu s misijní a charitativní činností Moravské církve se světem šířila i oblíbenost Moravské hvězdy. Proto se Moravská hvězda vyvěšuje, od začátku adventu až do Tří králů, i v západní Indii, Grónsku, Surinami, Labradoru, Americe, jižní a východní Africe, Ladaku a části Skandinávie. Současné hvězdy již nejsou pouze z papíru. V Herrnhutu se vyrábí i nepříznivému počasí odolné plastové hvězdy s možností dokoupení elektrického osvětlení, závěsné konzole a boxu pro uskl
     Výsledky a úspěchy uplynulých měsíců se znovu promítly do populární městské ankety Sportovec roku města Moravská Třebová 2018. O pořadí nejlepších sportovců rozhodla odborná komise. Více než tisícovka hlasujících občanů pak zvolila neoblíbenějšího sportovce, jímž se stal Tadeáš Dorazil.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00