Jak na věc


moravská nová ves zš rajče

Nabízíme volná pracovní místa na vedoucích pozicích

     Ve středu 17. dubna ožilo nádvoří moravskotřebovského zámku prvním ročníkem Mladého fóra. Nyní mohou mladí občané ve věku 14 až 20 let hlasovat v ověřovací anketě, která probíhá pouze na facebooku města do 10. května. 
     Z důvodu opravy železniční tratě se bude dne 8. května od 6:00 do 20:00 hodin na základě požadavku SŽDC konat výluka traťové koleje v úseku Moravská Třebová - Dzbel. Po dobu konání výluky budou všechny vlaky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.
    Výměna plynovodu omezí začátkem května dopravu v křižovatce ulic Komenského, Olomoucká a Čs. armády. Až do listopadu je uzavřena část ulice Lanškrounská. Sledujte dopravní značení. Děkujeme za trpělivost.
    Stylový interiér, typicky staročeská kuchyně i pokrmy moderní gastronomie, moravská pohostinnost: to je ve zkratce Moravská chalupa, restaurace sídlící v centru Ostravy.


Mládež hlasuje o pořadí přání vzešlých z Mladého fóra

    Ovšem úplně první zmínka o výrobě a používání papírových hvězd osvětlených svíčkou, je o celých 59 let starší, a pochází již z roku 1821, kdy je studenti z moravské chlapecké školy v obci Niesky (36 km od Herrnhutu) vytvořili pro slavnostní osvětlení místní školní budovy, při příležitosti jejího 50. výročí založení. Tyto hvězdy měly 110 hrotů.Je jisté, že u počátků tradice mnohocípých hvězd byla výuka matematiky a geometrie na školách Moravských bratří. Tyto složité obrazce sloužily žákům pro výuku a nakonec i pro výzdobu. Spolu s misijní a charitativní činností Moravské církve se světem šířila i oblíbenost Moravské hvězdy. Proto se Moravská hvězda vyvěšuje, od začátku adventu až do Tří králů, i v západní Indii, Grónsku, Surinami, Labradoru, Americe, jižní a východní Africe, Ladaku a části Skandinávie. Současné hvězdy již nejsou pouze z papíru. V Herrnhutu se vyrábí i nepříznivému počasí odolné plastové hvězdy s možností dokoupení elektrického osvětlení, závěsné konzole a boxu pro uskl
     Srdečně zveme veřejnost na vernisáž výstavy výkresů, maleb a leporel s tématikou romantického příběhu nešťastné lásky Anny a Josefa, které vyrobili žáci základních škol a studenti Gymnázia Moravská Třebová. Vernisáž, kterou zahájí pěvecký sbor Young Voices pod vedením Mgr. Petry Burdové proběhne v pátek 26. dubna v 16:00 hod. v kapli sv. Petra u františkánského kláštera na ulici Svitavská.
    Vítejte na našem e-shopu www.moravskaslivovice.eu Chcete darovat originální a jedinečný dárek svým obchodním partnerům, VIP klientům, nebo zaměstnancům jako poděkování za spolupráci? Nebo třeba potěšit své přátele? Chcete dárek, který dnes potěší a zítra zahřeje? Co takhle slivovice? Tak jste tady správně! Slivovice zahřeje, slivovice potěší! Přejeme Vám příjemný výběr MORAVSKÉ SLIVOVICE.


MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt®

    Zastupitelstvo města schválilo prodej čtyř stavebních pozemků v lokalitě Nová. Kupující budou vybráni losováním z přihlášených zájemců, kteří si podali žádost na příslušném formuláři. Poslední pro podání žádosti o koupi pozemků je pátek 7. června.
     Výsledky a úspěchy uplynulých měsíců se znovu promítly do populární městské ankety Sportovec roku města Moravská Třebová 2018. O pořadí nejlepších sportovců rozhodla odborná komise. Více než tisícovka hlasujících občanů pak zvolila neoblíbenějšího sportovce, jímž se stal Tadeáš Dorazil.
     Web slouží jako objednávkový katalog pro naše obchodní partnery a běžné klienty. Pokud máte zájem o naše produkty, objednejte na našem eshopu. Dodáváme po celé ČR, a také do zahraničí. Pro větší objednávky, např. firemní klientelu, stanovujeme projektové ceny. U firemních dárkových kazet se slivovicí a dalšími destiláty, vypracujeme speciální nabídku na míru.
     Máte nápad, jak zkrášlit vaše okolí? Chybí vám něco ve vaší části města? Rada města schválila podmínky pilotního projektu s názvem Participativní rozpočet 2019 v Moravské Třebové. Pro Boršov, Udánky a Sušice bude v letošním roce k dispozici 300 000 Kč.


Informace o konání zasedání Zastupitelstva města Moravská Třebová

    Moravské hvězdy v období adventu zdobí mnoho kostelů, domů a místností po celém světě, hlavně ale v Německu a Severní Americe, kde snad není jediného domu, kde by alespoň malá hvězda nezdobila vrchol vánočního stromečku.  V Německu tuto hvězdu vyrábí pod obchodním názvem Herrnhuter Sterne stejnojmenná firma, česky její název znamená Ochranovská hvězda. Tento název se vžil pouze v Německu. Zvolili jej podle místa výroby, obce Herrnhut, kde našli, členové Moravské církve, evangeličtí uprchlíci z Moravy, úkryt před pronásledováním kvůli jejich víře. Zde se hvězda roku 1880 začala komerčně vyrábět a vyrábí se tu dodnes.
     ČMMJ, z.s., Okresní myslivecký spolek Svitavy a Spolek myslivců Boršov srdečně zvou na okresní chovatelskou přehlídku. Trofeje zvěře ulovené v mysliveckém roce 2018 v okrese Svitavy budou pro veřejnost vystaveny v kulturním domě v Boršově ve dnech 26. a 27. dubna od 9:00 do 18:00 hod.
    Městský úřad Moravská TřebováT. G. Masaryka 29571 01 Moravská Třebovátel.: 461 353 111fax: 461 353 074e-podatelna: posta@mtrebova.czdatová schránka: fqtb4bsDalší kontakty

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00