Jak na věc


moravská hasičská jednota okresu vyškov

Regionální výrobci pozor!!! – vyhlašujeme VII. Výzvu k certifikaci značkou MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt®

    Poradíme vám, jakou láhev vybrat, k jaké příležitosti nebo jídlu, doporučíme, které víno vypijte raději dříve, i jaká vína jsou vhodná k archivaci či delšímu uložení.
    Díky hladkému průběhu rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulici Lanškrounská byl nedávno zprovozněn úsek mezi ulicemi Na Stráni a Sluneční. Díky tomu dochází s platností od 1. října k přesunu provizorní zastávky MHD Aquapark zpět na původní místo v ulici Lanškrounská.
    Srdečně Vás zveme na vernisáž obrazů R. Kotáska, která se koná ve středu 22. května od 18,00 hodin v prostorách Moravské Vinotéky na Mojmírově nám. v Králově Poli.
    Od října opět funguje mobilní svoz odpadu dle níže uvedeného harmonogramu. V pracovních dnech od 14:30 do 17:00 hod., v sobotu od 9:00 do 11:00 hod. Pro uložení odpadu je nutné u sebe mít odpadovou kartičku s čárovým kódem (stejná kartička, kterou se občan prokazuje na sběrovém dvoře).
    https://kralovopolske-vinobrani.webnode.cz/ Dnes, 20.9. od 16 do 22 hod. Zítra, 21.9. od 14 do 22 hod. V parku na Slovaňáku ;-) Naše vína, burčák, lidovky, … Těšíme se na Vás !


Záchrana historického kříže je v polovině

    Více než 1000 lahví vína jsme společně vypili za dobu, co se vínu věnujeme. A po takovém množství už bychom měli poznat kvalitu.Časem nás začali oslovovat známí, abychom jim dobré víno sehnali nebo poradili. To nás přivedlo k myšlence založit vinotéku a věnovat se vínu trvale. Víno poznáváme i degustujeme dál, ve váš prospěch.
    První etapa obnovy kamenného kříže v ulici Jiráskova je dokončena. Památka byla v havarijním stavu a z důvodu statického narušení stability podstavce hrozilo její zřícení. Druhá etapa prací na dokončení obnovy kříže proběhne v roce 2020.
     Stavební práce na výměně plynovou a plynovodních přípojek byly zahájeny v blízkosti Dětského domova a budou pokračovat ve směru ke křižovatce s ulicí Jiráskova. Překopy komunikací jsou plánovány až po ukončení objízdné trasy v souvislosti s rekonstrukcí ulice Lanškrounská.
    Výměna plynovodu omezí začátkem května dopravu v křižovatce ulic Komenského, Olomoucká a Čs. armády. Až do listopadu je uzavřena část ulice Lanškrounská. Sledujte dopravní značení. Děkujeme za trpělivost.
    Stylový interiér, typicky staročeská kuchyně i pokrmy moderní gastronomie, moravská pohostinnost: to je ve zkratce Moravská chalupa, restaurace sídlící v centru Ostravy.


Nová budova nemocnice je před vydáním společného povolení stavby

    Upozorňujeme řidiče na uzavírku silnice I. třídy č. 35 v silničním tunelu Hřebeč, v silničním úseku Svitavy - Moravská Třebová. Úplná uzavírka bude probíhat v termínu od 15. října do 17 října 2019.
    Městský úřad Moravská TřebováT. G. Masaryka 29571 01 Moravská Třebovátel.: 461 353 111fax: 461 353 074e-podatelna: posta@mtrebova.czdatová schránka: fqtb4bsDalší kontakty
    Srdečně zveme veřejnost i zástupce místních organizací na společné setkání, které se bude konat ve středu 16. října od 17:00 hodin v zasedací místnosti městského úřadu v ul. Olomoucká. Strategický plán sociálního začleňování je klíčový dokument, který pomáhá zapojovat znevýhodněné obyvatele zpět do společnosti.
    nemáme zachlazené dovozové mošty pochybné kvality, ale 100% čistou hroznovou šťávu, proto Vás zveme, výměna krve za burčák začíná v Moravské Vinotéce na Mojmíráku. Burčák je tu, tu-tu... …
    Přípravy na stavbu nové budovy Nemocnice následné péče v Moravské Třebové zdárně pokračují. Krajem stanovený limit do 300 milionů korun, který vzešel z posledního srpnového jednání, byl po výměně projekčního týmu dodržen. Žádný ze zásahů nebude mít vliv na funkčnost celého objektu.


Veřejné projednání Strategického plánu sociálního začleňování města Moravská Třebová

    Snažíme se vždy zajistit nejvyšší kvalitu. A protože nejsladší a nejšťavnatější bobule v České republice rostou a dozrávají právě na Jižní Moravě, jsme Moravská Vinotéka.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00