Jak na věc


montované dřevostavby bez stavebního povolení

Kovový regál GANYMEDES 1950x1000x400 mm, tmavě šedá

    Kotevní systém konstrukce této montované haly lze umístit na asfalt, betonové desky, silniční panely, obvodové zdivo a betonové patky. Způsob instalace montované haly je pak určen konkrétním typem povrchu. Kotvení je navrženo podle druhu montované haly a dle spodní stavby v daném místě. Je navrhována podle statické a geologické zprávy. Pokud si nevíte rady se spodní stavbou, rádi Vám pomůžeme, navrhneme, zaměříme a zhodnotíme stávající podklad montované haly.
    Plechovou halu lze dodat a namontovat do jakékoli sněhové a větrové oblasti. Tento typ montované haly je navržen tak, aby odolával sněhové a větrové oblasti. Ve standartu dodáváme ocelovou konstrukci této montované haly v syntetické základní a vrchní barvě RAL 7012. Je možné dodat i jiný odstín RAL. Tato montovaná hala je navrhována od 8 m až do 20 m šířky dle sněhové oblasti. Nejčastější využití této montované haly: skladová hala, výrobní hala, seník a zastřešení hal.
    V našich lokalitách slaví největší úspěchy především dva konstrukční systémy, v kterých se montované domy realizují. Nejvíce jsou rozšířené montované dřevostavby zhotovované pomocí prefabrikovaných panelů a montážní systém rámových konstrukcí.


Kovový regál THOR 1800x900x400 mm, pozink

    Textilní (plachtová) montovaná hala má konstrukčně vyvinutý systém z příhradových nebo bez příhradových sloupů a vazníků. Konstrukce textilní (plachtové) montované haly je navržena z plnostěnných či jeklových ocelových profilů, které mají svůj důraz z hlediska pevnosti. Konstrukce této montované haly má výhodu své ceny a rychlosti výstavby.
    Tyto montované haly mají moderní technologii ve vypínání textilního opláštění a tím dosahují dlouhé životnosti. Systém těchto montovaných hal je tak vyspělý, že se budují i v náročných sněhových oblastech. Dále lze kombinovat textilní opláštění s trapézovým plechem. Je možná alternativa boky trapézový plech a střecha textilní opláštění. Montované haly navrhujeme v různém barevném provedení RAL. Speciálně vyvinuté opláštění je vysoce z kvalitního vlákna oboustranně lakovaného proti UV záření. Opláštění těchto montovaných hal dodáváme ve standartu v rozmezí 650 a 1050 g/m2 s pevností 3,0 a 4,2/50 mm.
    Důmyslně řešena konstrukce, která je svojí moderností a úsporou místa v hale dá každému zákazníkovy ten potřebný smysl. Konstrukce vyrobená s ocelových zinkovaných tenkostěnných profilů.


Kovový regál CALLISTO 1800x900x400 mm, tmavě šedá

    Celokovové montované regály vynikají jednoduchou montáží systémem jazýčků a prolisů. Díky bezšroubovým spojům jsou vhodné také do esteticky náročnějších prostor. Snadná variabilita rozmístění polic a nosnost od 60 až po 250 kg na polici (dle typu) umožňují využití nejen v domácnostech a kancelářích, ale také v menších dílnách a skladech. Regály je možno sešroubováním v předurčených místech spojovat do řad.
    Konstrukční systém rámové konstrukce je velice rozšířený a nabízí široké využití. Použití dřeva jako nosné konstrukce domu, ať již při výstavbě masivních roubených domů, či rámových konstrukcí, zaručuje pevnost, nízkou hmotnost a poměrně vysokou nosnost stavby. Jako montované dřevostavby jsou běžně realizovány vícepatrové rodinné i bytové domy, či průmyslové dřevostavby. Tato technologie nabízí neomezené možnosti v rozšíření obytných prostor jako je přístavba k domu, nástavba domu – v možných kombinacích. V současné době je tato forma výstavby často vyhledávaným řešením bytových potřeb. Individuálně řešenou projektovou dokumentací lze takto rozšířit užitnou plochu rodinných domů, rekreačních objektů i průmyslových staveb. 


Volitelné příslušenství k montované hale

    Třetí skupinu v naší nabídce policových regálů představují montované celokovové regály, které představují kombinaci obou předchozích skupin regálů a spojují v sobě výhody jak šroubovaných tak montovavých regálových systémů. Nabízejí nejen kovové provedení polic pro prostory, kde se nehodí DTD police, ale také snadný způsob montáže, optimalizované přepravní balení, či variabilní stavebnicovou konstrukci. Typickými zástupci této kategorie kovových regálů jsou regály THOR nebo opět v atraktivních barvách provedené regály CALLISTO nebo GANYMEDES.
    Dřevo, které je nosným prvkem pro montované domy,  je velmi špatný vodič tepla a jako takové je přímo předurčeno jako materiál pro výstavbu moderních nízkoenergetických a pasívních domů. Jeho použití při výstavbě a kombinování s technicky pokročilými materiály, umožňuje při správně zvoleném postupu a kvalitním provedení dosahovat konstrukcí s výbonými tepelně izolačními vlastnostmi realizované dřevostavby.
    Světová třída mezi dodavateli staveb je plechová hala typu P. Ocelová těžká nebo leká konstrukce jo tvořena příhradová, bez příhradová neboli kombinace plnostěnné sloupy a příhradové vazníky.


Montované haly, výroba montovaných hal

    Moderní montované dřevostavby se vzhledem neliší od domů postavených jakoukoli jinou technologií. S ohledem na to, že si tento způsob stavby vybírají stavebníci nezatížení konzervativním přístupem k architektuře, vyznačují se dřevostavby kvalitní moderní architekturou. Další přednost takové stavby je její variabilita vnitřního uspořádání, kde řešení interiéru není omezeno ničím jiným než vlastní fantazií investorů.
    Montované dřevostavby lze realizovat  jako difúzně otevřené konstrukce a difúzně uzavřené konstrukce. Společnost WOOD SYSTEM používá propracovaný a ověřený systém rámové konstrukce, která je připravena pro obě varianty difúzního řešení dřevostaveb.
    Tento systém je vysoce flexibilní a umožňuje reagovat na individuální požadavky zákazníka i v již započaté stavbě bez větších nákladů okamžitě - bez časové prodlevy a vícenákladů.
    Svůj důraz a smysl má i tato konstrukce typu U montované haly. Byl kladen důraz na vzhled a specifikaci využitelnosti. Hala má obloukovou střechu s rovnými boky.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00