Jak na věc


monkey business cd

Popis hry - Monkey GO Happy Marathon 2

    Roman Holý (* 23. února 1966 Sušice) je český hudební skladatel, hudebník,zpěvák a producent. Je frontmanem a producentem skupin J.A.R. a Monkey Business a hovoří se o něm jako o předním šířiteli funkové hudby v České republice. Podle ankety časopisu Reflex je třetí nejdůležitější porevoluční hudební osobností.
    Věnuje se též vážné hudbě(Symfonie č.1,Paradox,skladby pro P.Šporcla),aranžování(Funny Girl,MyFair Lady aj.),orchestraci a filmové hudbě(Micimutr,Láska je láska aj.).
    Aktivně spolupracuje s předními režiséry divadelními i filmovými,Na Fidlovačce se uplatnil též jako režisér.V současnosti působí jako herec a skladatel v Divadle Na Vinohradech(Poslední z Haussmanů,Rod Glembayů,Amadeus,Caligula).
    Po studiu na pražské konzervatoři(obor hudebně-dramatický) začal působit jako herec a hudebník v Divadle Na Fidlovačce a též jako klávesista Monkey Business.Ztvárnil desítky divadelních rolí a napsal hudbu k více než padesáti inscenacím a pěti muzikálům(Adéla ještě nevečeřela,Marilyn,Nevěsta aj.)


emousek(Když je ruka Páně otevřen...)

    Nar 1.2.1971 rodák z Kadaně, SPŠ Elektro Chomutov. Od 93-96 člen kapely David Koller solo. Od 96 doprovázel se svou kapelou PAN POT písničkáře Oskara Petra ( Krev,bláto, slzy 96 a Fabrica atomica 08) a M.Žbirku alb. MEKY 97 ,Bára Basiková band 96-99 Lhát se musí 96. Člen orch. Jesus Christ Superstar (Spirala 96 – HD Karlín 015),člen kapely PUSA (L.Dusilová, D.Koller)98. Člen KOLLERBAND 05-08. Založil kapelu PAN POT 95-2000 Od 99, první autorská deska CD OKREJ Je to důvod 07 s live kapelou se stejným názvem dodnes, od 08 rockalter kapela POTPALTO – CD Pamma Narie 015.
    Potomek podruhů a bezzemků,z čehož pramení jeho lokajská a devotní nátura(viz.J.Menzel).Veterán československé kulhavé basovky.Bývalý člen radikální bigotně-folkové skupiny Žaludi.Zakladatel Klubu přátel zbytečných informací.Misogyn a misogym.
    Začínal ve folklórním souboru Rosénka. Po epizodě ve skupině Leguar GR se stal zakládajícím členem Monkey Business, se kterými mimo jiné získal v letech 2006 a 2007 ocenění Akademie populární hudby Zpěvák roku.
    Svoji první skupinu založil již ve čtrnácti letech a pojmenoval ji Sencroovna band.Ta se posléze transformovala do Ďáblových soustružníků.Dalším tělesem,které své těžiště přesunulo již do Prahy, byla Bossanova,novoromanticko-novovlná kapela, která již začala hrát poloprofesionálně. Roman Holýjako spoluautor natočil první desku kapely Dr.Max - Vaše tělo uletělo. Jako hráč na klávesy prošel i kapelami Slávka Jandy Jaya and Yandim Band a Panta Rhei.


My Little Pony Fashionista Pinkie Pie

    Martin Houdek 18.8 1969 hráč na bicí nástroje a spoluzakladatel kapel Hlavní Uzavěr Plynu (1983), Božska těla (1985´1988), Dorota (1988´1990), Dorota B B (1991-1997), Monkey business
    Spoluzaložil i Monkey Business s Pavlem Mrázkem a Martinem Houdkem v roce 2000. Spolu s Ondřejem Brouskem nahrál a produkoval v roce 2004 soundtrack k fiktivnímu neexistujícímu filmu Crushing Bliss. Je autorem hudby k několik televizním či celovečerním filmům, například: Doblba!, Experti, Pohádkář,či Zatracení. Je rovněž autorem hudby k mnoha divadelním představením. Spolu s Matějem Ruppertem vystupuje v projektu G-Point Hunters. V České televizi moderoval televizní pořad Kinobox. Počátkem roku 2010 zakládá se zpěvákem skupiny Monkey Business Matějem Ruppertem novou kapelu Neruda, které vychází debutové stejnojmenné album Neruda u labelu EMI. Má na svém kontě celou řadu produkcí. Namátkou Burma Jones, Dorota BB, Autopilote, Terreza Černochová, Pavel Šporcl, Die El.Elephant, Despondancing a mnoho dalších.


Why Be In When You Could Be Out (LP)

    Roman Holý má velikost nohy 46, výšku někde kolem 1800mm, je ženatý, vlastní tři děti. Je vášnivým sběratelem čehokoli, od fotografií Vinnetoua , teflonových pánví až po sportovní vozy.
    Skupina Monkey Business vydává v pátek 26. října nové album pod titulem Bad Time for Gentlemen. Nezaměnitelný rukopis Romana Holého, výtečné výkony vokalistů Matěje Rupperta a Terezy Černochové a špičková jména světového věhlasu - pozounista Fred Wesley (James Brown, George Clinton, Count Basie, Maceo Parker ad.), saxofonista Tivon Pennicott (Gregory Porter ad.), klávesista Ondřej Pivec (Ondřej Pivec Organic Quartet, Kennedy Administation, Gregory Porter ad.) a zpěvák Ashley Slater (Freak Power) spolu s jako vždy originálními texty jsou smrtící kombinací. Skupina si na albové novince dala záležet na každém detailu a posluchač bude při opakovaném poslechu nalézat stále nové drobnosti, které potěší ucho i ducha. Obal alba má nepřehlédnutelný design, kterému dominují dobové fotografie Bohdana Holomíčka.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00