Jak na věc


medvěd lední

PlayBIG Bloxx Máša a Medvěd - Starter set

    Běžkaři a turisté v Beskydech by se měli mít na pozoru - toulá se tam totiž medvěd hnědý. Podle lesníků není vůbec plachý, z důvodu bezpečnosti obyvatel i turistů ho chtějí přemístit někam jinam.
    Hon na medvěda, který se už dva měsíce potuluje Valašskem, je stále neúspěšný. Do pasti vlézt odmítá a navíc stále mění svůj rajón. Turisté ho teď vyfotili dokonce až na Frýdeckomístecku. Lovci proto plánují další pasti, ale je jasné, že medvěd je před nimi vždycky o krok na před.
    Zhruba dvouměsíční hon na medvěda, který na Vsetínsku zabil na čtyři desítky zvířat, skončil. Členové odchytového týmu v úterý brzy ráno odvezli nastraženou klec. Ta byla od konce října i s návnadou v lesích nad obcí Huslenky.
    Jako v přírodovědném dokumentu si nedávno připadal slovenský řidič, kterého v Kremnických vrších překvapila drsná scéna. Medvěd tu u krajnice bez milosti cupoval jelena. Incident překvapil i odborníky.
    Vrátil se na Zlínsko lstivý huňáč, který unikal odchytu? Na internetu se ve středu objevily nové snímky mladého medvěda. Podle odborníků ale není zatím jisté, že je to ten stejný.


Máša a medvěd Ambulance hrací set

    V americkém státě Severní Karolína se v lese ztratil tříletý chlapeček. V mrazivém počasí venku strávil téměř tři dny, jako zázrakem ale ve zdraví přežil. Zachránil ho totiž medvěd!
    Beskydský medvěd má na svědomí další oběť. Ve středu zakousl srnce, mrtvé zvíře bylo nalezeno poblíž vodní nádrže Šance, kolem vedly ve sněhu medvědí stopy.
    Medvěd, který se dlouhé týdny toulal po Zlínsku, už pravděpodobně nežije. Prohlásil to hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Podle správce Beskyd se ale zvíře spíše odstěhovalo zpět na Slovensko.
    Video natočené na polské straně Beskyd se v Polsku stalo hitem internetu. Lesník tam narazil na mladého medvěda. Když jej několikrát vyzval, aby se vrátil do brlohu a šel spát, zvíře ho poslechlo a v klidu odešlo pryč. Vypadá to, jako kdyby muži dokonce medvěd rozuměl.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00