Jak na věc


masterchef kuchařka

Finále MasterChef Česko 2016: vyhraje Jirka nebo Lucka?

    A je to tady. Finále druhé řady MasterChef Česko se odehraje právě dnes večer od 21:40 na obrazovce TV Nova. Z 16 finalistů zbyli po dlouhých a urputných kuchařských soubojích pouze dva nejlepší kuchaři: Lucka a Jirka. Co je dnes čeká za finálovou výzvu? V kuchyni MasterChef Česko bude muset Jirka a Lucka za podpory své rodiny a blízkých připravit tříchodové menu pro každého porotce.
    Soutěž MasterChef, v níž více než na kulinářském umění záleží na tom, který soutěžící je dostatečně drzý na to, aby ve skladu MasteChefa předběhl ostatní u společné mísy s mletým masem, se posouvá do fáze poslední pětice. Zatímco minule se kuchtilo se surovinou drahou a exkluzivní, tentokrát musejí amatérští kuchtíci předvést kvalitní kulinařinu ze surovin levných a snadno dostupných.
     V pondělním díle MasterChef Česko je opět v hlavní roli tajemný box. Tentokrát již nebude obsahovat konzervy, ale živé zvířátko. Zvířátko, které asi většina Čechů nejedla. Soutěžící v MasterChefovi budou vařit humra, aby si někteří následně ještě více zkazili den bojem s něčím, tak „triviálním“, jako je steak.
    Další součást, kterou jsem vyzkoušel, byl mlýnek na maso. Smontování bylo sice trošku složitější, což ale až tak nevadilo – chce to cvik a pak je to již v pohodě. Horší to bylo s výsledkem mletí. Maso sice mlýnek umlel, ale při práci doslova stříkal všude kolem.


Poslední články na Panáčkovi v RS

    Historicky největší bitva kuchařů-amatérů povede přes velké množství náročných zkoušek. Soutěžící budou muset dokázat odborné porotě, která je sestavena ze tří uznávaných osobností oblasti gastronomie, že si jejich talent poradí se záludnostmi mnoha světových kuchyní. Spolu s kuchaři nahlédnou televizní diváci Masterchef do receptů ze všech koutů světa. Zvládnout ale budou muset adepti na vítěze například i dezerty nebo zdravou stravu.
     Dnes večer se rozhodne několika měsíční profesionální zápolení amatérských kuchařů zvané MasterChef Česko 2015. Tak komu patří ruce s trofejí, kdo je vítězem? Je to Roman, který oproti Jirkovi získal i více sympatií u diváků na sociálních sítích.
    Jako první jsem vyzkoušel strouhání pomocí krouhací a strouhacích disků. Montáž není nijak složitá. Disky zvládají hrubé i jemné strouhání. Bohužel prostor mezi mísou a diskem je značně velký a tak se dost často stávalo, že dovnitř vlítaly nezpracované kusy. Nejvíce mi to vadilo u strouhaných brambor, kdy těsto obsahovalo značné množství nenastrouhaných kusů. Následným přebíráním jsem strávil tolik času, že kdybych brambory nastrouhal ručně, bylo by to rychlejší. Obdobné to bylo i u strouhanky.


Tvoje tvář má pořád stejný hlas

    Na konec testu jsem si nechal hnětení. Jelikož plastový nástroj ve mně od začátku nevzbuzoval nějaké sympatie, nečekal jsem, že bych těsto uhnětl. Spíš jsem čekal, že se metla při hnětení zlomí. Rozhodně nedoporučuji překračovat množství doporučované výrobcem. Já vyzkoušel maximální množství. V manuálu jsem našel hnětení 0,6 kg po dobu maximálně 30 s. Nevím, co tím chtěl výrobce říct, ale uhníst těsto do 30 s? To chce pomalu zázrak a to je nemožné. Hraniční čas jsem tedy zavrhl a sledoval jak si robot s hnětením poradí. Trvalo to déle, než je u jiných robotů obvyklé, a těsto bylo potřeba ještě v ruce dopracovat.
    Fenomenální kuchařská show MasterChef poprvé, díky TV Nova a Markíza, vstupuje do Česka a na Slovensko! Vášeň pro jídlo, odvaha, talent a odhodlání změnit svůj život – to jsou základní vlastnosti těch nejlepších českých a slovenských amatérských kuchařů, kteří budou týdny pod dozorem odborníků z oboru gastronomie bojovat o titul MasterChef.
    Pokud si robot objednáte a necháte dovést, kurýrní služba doveze klasickou bílou krabici s červenými logy a fotkou robota. Graficky vyvedená krabice o rozměrech 27 x 40 x 40 cm (šířka x výška x hloubka) má hmotnost 6 kg, tj. k přenesení nebudete potřebovat větší sílu, nebo pomocníka a vše zvládnete sami.
    Použití Moulinex Masterchef FP 517 bych viděl v domácnostech, kde často připravují koktejly, lisují citrusové plody, případně strouhají a krouhají zeleninu, u které nevadí nerovnoměrná velikost.


MasterChef Česko (2. 12.) i dnes se vaří

    Po rozbalení jsem postupně z krabice vytáhl základnu robota, pracovní nádobu s krytem, mixér s krytem, mlýnek na maso se šnekem a 2 kotouči, 2 krouhací a strouhací disky, disk na strouhání brambor, emulgační disk, hnětací nůž, břity na sekání, lis na citrusy, stěrku, paličku k mixéru, a kryt na disky.
    Hlavní pracovní nádoba je o objemu 2,2 l. Kryt má velký násypný otvor. Není tak potřeba vkládané potraviny krájet na drobné kousky. Nádoba se používá ke šlehání a hnětání. K tomuto účelu slouží nástavec, který je taktéž plastový. Bohužel na první pohled nepůsobí bytelným dojmem. Dále se nádoba používá společně s disky na krouhání a strouhání zeleniny a brambor. Využívá se také na sekání surovin, např. bylinek nebo zeleniny (cibule). Poslední využití je použití lisu na citrusy.
    Nejen pro soutěžící bude MasterChef zkušeností k nezaplacení, obohatí také televizní diváky. Budete mít možnost poznat, jak lze ozvláštnit a zpestřit sice ověřené a zaběhnuté, ale mnohdy stereotypní domácí recepty. Může být svíčková sexy? MasterChef přinese zcela nový pohled na vaření a dodá vám odvahu opustit konzervativní českou kuchyni.


MasterChef Česko (12.9.) porcování prasečí hlavy

    Jde poznat, že MasterChef Česko je předtočená záležitost. Jinak by se nemohlo po MS v ragby, které zaujalo nejednoho Čecha, stát, že se pozvou do restaurace MasterChef hráči obdobného sportu, hráči amerického fotbalu. Tak co pro tyto sportovce červený a modrý tým uvaří a kdo dnes z MasterChefa vypadne? Sledujte od 20:20 na TV Nova.
     Máme tu středu a tak nás čeká další porce vaření zvířátek na čas zvaná MasterChef Česko 2016. Dnes půjde opět o souboj týmů, tj. týmovou výzvu. A jaká bude výzva? Svatební hostina pro 13 osob. Pro koho skončí fiaskem a kdo se zraní? Kdo bude řešit spory v týmu? Uvidíte dnes ve 20:20 na TV Nova.
    MasterChef Česko 2015 zvolnilo tento týden své tempo a už již nejde 2x týdně, ale pouze ve středu. Dnes večer na TV Nova proběhne semifinálový večer, jehož se zúčastní poslední trojice soutěžících: Lucka, Jirka a Roman. Dnes jeden z nich vypadne a zbývající dvojice se utká v dalším, již finálovém díle o titul MasterChef Česko 2015. Co dnes budou vařit?
    Po této dvojité negativní zkušenosti jsem neměl moc chuti dále zkoušet. Mixér však již fungoval bez chyby. Nenašel jsem nic, co by nějak snižovalo užitnou hodnotu. Filtrační sítko na dužninu fungovalo dobře.


MasterChef Česko (5.9.) tajemné boxy porotců a makronky

     Další týden s MasterChef Česko a tedy pondělí věnované tajemným boxům. Tedy tajemným, už od upoutávky z minulého týdne je jasné, co tentokrát soutěžící v tajemném boxu najdou. Lahůdka to tedy není. Soutěžící si tentokrát budou muset poradit s porcováním prasečí hlavy. Vyřezávat jazyk a další části. Nic pro slabé žaludky.
     Druhá řada MasterChef Česko je již v plném proudu, takže dnes ve 20:20 na TV Nova čeká zbývající soutěžící oříšek v podobě tajemného boxu. Tentokrát však nebudou boxy před jednotlivými soutěžícími, ale přímo před porotci MasterChefa. Soutěžící se budou muset rozhodnout, před kterého z porotců box postaví a kdo z nich odhalí tajemství, které se ukrývá uvnitř. A ti co zápolení s tajemným boxem nezvládnou?
    Ale co, to nikdo neví. Na Facebooku MasterChef Česko nic, na oficiálním webu taky nic. Je opravdu s podivem, že pořad, který ovládne nejeden pondělní či středeční večer v rámci českých televizích, má tak bídnou informační podporu ze strany tvůrců. Že ani dnes nikde nenaleznete, kdo vlastně soutěží či soutěžil, asi už nikoho nepřekvapí. Takže sledujte dnes večer a komentujte. Užijte si to, stejně jako poslední 4 kuchtíci a kuchtičky.


Václav Kopta dotančil ještě před začátkem StarDance 2018

    K dnešní recenzi se mi do rukou dostal food processor Moulinex Masterchef FP517. Přiznám se, že jsem ze značky Moulinex měl obavy. Přece jen tuto značku neprovází nijak závratná pověst. Přesvědčí nás k nákupu, nebo se mu obloukem raději vyhneme? Odpověď naleznete v dnešní recenzi.
    Robot jako celek sice na první pohled vypadá hezky a ostudu v kuchyni neudělá, na druhý však působí jako „levná Čína“ – samý plast. Použití je místy tragické. Rozhodně bych jej nedoporučoval pro každodenní zátěž. Na to jsou určeny jiné kuchyňské roboty. V našich recenzích si určitě vyberete ten správný.
    MasterChef může změnit život všem, kteří našli odvahu předvést svůj kuchařský talent před oběma národy. Vítězem se stane ale pouze ten nejlepší. Jako výhru získá titul MasterChef, uznání gastronomických expertů, ale také peněžní odměnu více než milion korun (50 000 eur) a vydá prestižní kuchařku se svými recepty.


ČSMT 2018 (4. 9.) druhý casting (postupující)

    Až na drobné výjimky, je většina součástek robotu plastová. Plastové je i tělo robota, které je v barvě perleti. Zepředu, v okolí spínače, je deska imitující broušený kov. Základna je čtvercová, poměrně malá, robot tak nebude v kuchyni zabírat moc místa. Knoflíkové ovládání má dvě rychlosti + puls. Okolo spínače jsou vyobrazeny jednotlivé součástky společně s číslem(čísly), které určují maximální pracovní rychlost. Toto osobně považuji za dobrý nápad, pokud totiž nějakou činnost s robotem neděláte často, rychlý pohled vám pomůže. Otázkou ovšem je, zda konkrétně u tohoto robota nalezne větší uplatnění. Přeci jen 2+1 rychlosti není nijak velký počet. Uvnitř se skrývá motor o výkonu 750W.
    Více než třicet zemí světa, na dvě stě milionů nadšených diváků a rekordy ve sledovanosti jsou hlavními znaky, kterými je charakteristická kuchařská show MasterChef. Od doby, kdy se tento formát poprvé objevil na britské televizní obrazovce, uplynuly více než dvě desítky let. V mnoha zemích světa – například v Británii, Francii, Řecku nebo Indonésii – se stal jedničkou ve sledovanosti a v Austrálii nebo Izraeli byl nejsledovanějším pořadem všech dob. Více než sto kuchařů-amatérů se stalo po účasti v MasterChef úspěšnými profesionály v oblasti gastronomie.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00