Jak na věc


mast z marihuany učinky

Recept na konopnou/bylinnou mast

     Vyšetření na ORLJestliže se pískání v uchu objevuje stále často a častěji, je jistě vhodné odvážit se navštívit odbornoupomoc a absolvovat vyšetření...
    Včelí voskPřidáváme pouze domácí surový nečištěný, nejlépe přímo od včelaře. Kupovaný čištěný obsahuje velké množství parafínu a ten není v masti žádoucí. Vosk přidáváme před druhým cezením, a to z toho důvodu, že obsahuje nečistoty, které jsou v mastičce nevhodné a mohou dráždit pokožku.Vosk přidáváme v poměru 1000 ml vazelíny na 100 až 150 gramů vosku.CezeníProvádíme minimálně dvakrát, jednou pomocí hrubšího síta (plátna), kdy se zbavíme větších částí bylinných drog. Druhé nejlépe přes silonovou punčochu (látku), zajistíme tak odstranění jemných nečistot – třeba prachu, který nepříjemně dráždí pokožku a způsobuje svědění.
    Přirozeně sušený konopný květ nebo list rozmělníme. Provádíme proto, abychom docílili efektivního prostupu účinných látek do vazelíny – tzn. macerování.


Marihuana (Konopí) - účinky drogy, rizika a účinné látky

    Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.
    Existuje nepřeberné množství receptů na výrobu mastí z různých základních surovin. Nejběžnější jsou vepřové sádlo, lékařská vazelína (žlutá – vaselinum flavum – základní typ vazelíny), pak bílá – vaselinum album – čištěná a bělená forma), tedy čistá směs polotuhých nasycených uhlovodíků získaných z ropy, dále kokosový tuk a bambucké máslo (přírodní surovina, získávaná z afrického ořešáku, odpradávna se používalo na menší popáleniny, bolesti svalů, při revmatických problémech a jako ochrana před slunečním zářením).Problém posledních dvou surovin je jejich vyšší pořizovací cena. V případě zmiňované lékařské vazelíny se velkoobchodní cena pohybuje kolem 120 Kč/kg (v lékárnách kolem 180 Kč/kg), což v porovnání s cenami kokosového tuku – 300 Kč/kg– a bambuckého másla – 500 Kč/kg – dává ihned tušit, které suroviny mají pro výrobu mastí zelenou.


Magazín Legalizace je určen pouze osobám starším 18 let.

    MentolBílá nebo průhledná krystalická látka charakteristické vůně. Teplota tání 38°C. Silice se nachází v mátě peprné. Působí lokálně antisepticky. Chladí a způsobuje místní prokrvení. Využívá se při zánětlivých onemocněních kloubů a měkkých tkání.Při přípravě masti použijeme roztok o koncentraci od 1 až 3% silice. Větší množství by mohlo způsobit podráždění pokožky. Při přidávání mentolu nesmí vazelína být příliš horká, jinak se odpaří. Obě suroviny by měly být běžně k dostání v lékárně.ChilliNení pouze pálivou pochutinou, má také velký léčebný potenciál! Vědci z nottinghamské univerzity zjistili, že kapsaicin (rostlinný alkaloid, který je zodpovědný za pálivost) má schopnost redukce rakovinných buňek. V Cochrane Collaboration, mezinárodní organizaci hodnotící lékařské výzkumy, zjistili, že kapsaicinová náplast zmírňuje bolest. Chilli tedy funguje jako dobré anestetikum.
    Je rozdíl mezi konopnou mastí legální, ta povětšinou obsahuje pouze olej z technického konopí a její účinky jsou tedy mnohem menší, ne-li žádné, než u masti z potentního (zakázaného) konopí. Pokud mast použijete před spaním, nemusíte se obávat, že vám druhý den při testu na detekci drog a jejich metabolitů ze slin odeberou řidičské oprávnění.Na co lze konopnou mast použít?Popraskanou svědící pokožku, popáleniny, puchýře, opary, opruzeniny, proleženiny, štípance od hmyzu, jizvy, pohmožděniny, různé typy bolestí – například zádového svalstva nebo krku, naraženiny, na špatně se hojící rány, zmírnění příznaků lupénky, ekzémy – atopické, vyrážky, spasmy, menstruační bolesti, revmatoidní artritidu, záněty šlach a kloubů.Čeho se vyvarovat!


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00