Jak na věc


masopustní šišky video

Přidej ji jako první a odměna je tvoje.

    <a data-cke-saved-href="http://www.vira.cz/biblicky-citat-html.php" href="http://www.vira.cz/biblicky-citat-html.php">Biblický citát na každý den z www.vira.cz</a>
    Miluji vaření mobilní aplikace je jedna z nejobsáhlejších aplikací na českém trhu. Na nic nečekejte a stahujte nekonečnou zásobu receptů do vašeho mobilu!
    Jsem takový neposedný človíček, který rád neustále zkouší nové věci,a o všechny užitečné informace se hned rozdělí s ostatními. Takový neposedný zvídavec, co dělá věci často úplně jinak, než ostatní. Mám doma všechno možné od akvarijních rybek po gekončíky a zelenou džungli na parapetech, takže se opravdu nikdy nenudím. Když mi přece jen trochu času zbude, s chutí si zatančím něco z orientu nebo tvořím různé drobnosti do útulného bytu.
    Masopust v našich krajích právě vrcholí. Nejštědřejším dnem by měla být neděle před Popeleční středou, která dnes připadla na 5. března. Na slavnostním stole rozhodně nesmí chybět koblihy smažené na sádle či pořádné masové porce v nejrůznějších úpravách.


Vložka na vaření těstovin – nerez, O 20 cm – Profi 2010 - Fissler

    Abychom se s dětmi na takovýto maškarní průvod připravili, můžeme si vyrobit vlastní karnevalové masky technikou kašírování na balónek podle našeho fotoseriálu. Náměty s podrobnými návody na výrobu jednoduchých papírových masek najdete v Kalenáři v masopustní sekci.
    Proč mluvíme o koblihách? Brzy oslavíme masopust a s ním je smažení koblih spojené podle tradic již dlouho. Masopust je třídenní lidový svátek, který ve své podstatě sice nemá nic společného s liturgií, ale přesto je podřízen běhu církevního kalendáře. Slavil se ve dnech předcházejících Popeleční středě, kterou začíná 40denní půst před Velikonocemi. Protože datum Velikonoc je pohyblivé, byl pohyblivým svátkem i masopust. Zmínky o prvním pekaři, který byl speciálně jen pekař koblížkový, pocházejí již z 14. století, a často se vdolečky smažily hlavně na tzv. Tučný čtvrtek (poslední čtvrtek masopustu), v Polsku označovaný za Tlustý čtvrtek. Francouzi také tuto tradici nezanedbávají a dokoce připravují ještě více tradičních masopustních jídel, jako např. jídlo zvané merveilles. Pochoutku jako je kobliha nemůžou neznat ani třeba v USA či Austrálii, kde koblihy nazývají doughnuts a narozdíl od našich jsou zdobeny často karamelem, barevnými polevami, čokoládou a sypáním.


Kefírová houba – léčivý zázrak z Tibetu

    Vepřový bůček nakrájíme na silnější plátky, podle potřeby ochutím solí a pepřem a uložíme do pekáčku. Podlijeme polovinou masového vývaru a pečeme při 200°C asi 20 minut. Mezitím nakrájíme na plátky uzené maso, které potom společně spolu s klobásou přidáme do pekáčku. Dolijeme vývar a dopékáme při mírně teplotě dalších 20-30 minut, dokud není maso měkké. Podáváme s kysaným zelím a brambory.
    Na tzv. masopustní úterý před Popeleční středou se lidé oblékali do masek a hodovali do sytosti, aby se připravili na následující čtyřicetidenní půst. V období masopustu se konaly na královských dvorech hostiny, na vesnicích zabijačky a tancovačky. Dodnes se v tomto období konají maškarní bály a v některých krajích průvody masek procházející vesnicemi.
    Tradice smažit na masopust koblížky se tedy zachovala i v některých krajích naší republiky, většinou se tak děje spíše o poslední sobotě nebo neděli před Popelčení středou, kdy se sejde celá rodina, aby se spolu poveselila před dlouhou postní dobou.


Jak se zbavit potravinových molů jednou provždy?

    Droždí rozdrobíme do mísy spolu s trochou smetany a cukru a necháme 15 minut vykynout. Mezitím v horké páře ušleháme žloutky a přilijeme k nim zbytek smetany. Ke vzešlému kvásku přidáme prosátou mouku, sůl a citrónovou kůru, přilijeme smetanu se žloutky a rozpuštěné máslo s rume. Vypracujeme vláčné nelepivé těsto, které na válu posypaném hladkou moukou vyválíme asi na 2 cm tloušťky. Tvořítkem nebo sklenicí vykrajujeme kroužky. Do poloviny z nich dáme lžičku marmelády, překlopíme prázdným kolečkem a po okrajích dobře přitiskneme. Smažíme na vysoké vrstvě rozpáleného sádla a ještě horké posypeme moučkovým cukrem.
    Nahrubo pokrájené škvarky smícháme s prosátou mukou, solí a vejcem. Přilijeme droždí rozdrobené do mléka a důkladně zpracujeme. Necháme v teple pod utěrkou kynout asi hodinu. Poté vyválíme z těsta asi 1 cm silný plát, ze kterého vykrajujeme středně velká kolečka. Ta rovnáme na vymazaný plech a propícháme vidličkou. Pečeme ve vyhřáté troubě dorůžova.
    K večernímu masopustnímu pohoštění se perfektně hodí kynuté škvarkové placky. Jejich příprava vám zabere asi dvě hodiny, ale převážný čas z toho tvoří kynutí a pečení.
     Hodnoty jsou vztaženy na jednu porci. DDD (doporučená denní dávka) je založena na průměrných hodnotách pro dospělého člověka o váze 70kg z vyhlášky č. 225/2008 Sb.
    Poctivě koblihy z kynutého těsta smažené na vysoké vrstvě sádla jsou masopustním evergreenem. Při použití původních surovin jde sice o kalorickou bombu, ale jednou za rok to příliš nevadí. A navíc moderní recepty s margarínem nebo olejem nechutnají zdaleka tak dobře.


Synadenium – (ne)známá pokojovka

    Suroviny Marmeláda rybízová, Máslo čerstvé, Mléko polotučné, Mouka pšeničná hladká T 650 mají zadané pouze základní hodnoty. Výpočty nutriční tabulky, nemusí souhlasit se skutečností.
    První zmínky o masopustní zábavě v Čechách i na Moravě pocházejí ze 13. století. Hlavní myšlenkou masopustu bylo dopřát si dostatek vydatného (mastného) jídla před dlouhým obdobím předvelikonočního půstu. Některá masopustní jídla se časem stala součástí běžného jídelníčku, jiná se dodnes připravují pouze v tomto svátečním období.
    Těsto rozválíme na plát a tvořítkem vykrájíme 3 velikosti koleček. Okraje nařízneme a kolečka podle velikosti slepujeme našlehaným bílkem vždy 3 k sobě.
     Těsto rozválíme na plát a tvořítkem vykrájíme 3 velikosti koleček. Okraje nařízneme a kolečka podle velikosti slepujeme našlehaným bílkem vždy 3 k sobě.
    Proto jsme pro vás připravili podrobný recept, který zvládnou zrealizovat vaše maminky a třeba i tatínkové! Kromě receptu zde najdete i koblížkový fotoseriál, ve kterém je nafocen krok po kroku, jak na takový neposlušný vdolek vyzrát! Poproste maminku, aby vám koblížky usmažila!

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00