Jak na věc


masařka obecná

AisView - pomocník každého pilota dronu

    Venýsek » Nemám chuť se také hádat kolego.Já jsem totiž byl v Carp Clubu a za severočeský kraj s Leošem Mlýnkem na druhý schůzi za K-70,takže vím o čem píšu a v co se to zvrhlo.
    Ťava » Já jim dávám ještě čas,když nepřijde po 20. prosinci,tak holt bude na stole kapr vepřovej..Snad to nedopadne jak loni,kdy štědrovečerní kapr zabral šestadvacátýho :o)


Recenze: DJI Mavic, aneb malý velký dron...

    Osobně si myslím, že mezi masaře na 100% patří důchodci, kteří si svůj volný důchodový čas, krátí každodenním dojížděním k vodě, kde se snaží za každou cenu ulovit 1 až 2 kousky (někdy i více) kapra (o tom, jestli jsou to ryby mírové nebo ne, nechci spekulovat) a až poté jedou domů. Jsem ve výboru jedné nejmenované MO a přál bych Vám vidět na konci roku jejich úlovkáče. A ať mi nikdo neříká, že všechny ty ryby mají pro svůj jídelníček. Sám, jsem zastáncem rybaření ve stylu „Chyť a pusť“, protože chodím k vodě pro radost a ne pro úlovek. Takže si myslím, že pokud by se změnila pravidla RŘ ve smyslu, že všude bude platit K-70 a za standartní cenu povolenky si každý během lovného roku může od vody odnést XY kusů kapra (např. max. 100 kusů) bylo by to super. A chce-li někdo kaprů víc jak určené množství, nechť odevzdá úlovkáč po ulovení a zapsání těch 100 kusů a např. za poloviční cenu si pak zakoupí další. Rozhodně si myslím, že tihle nenažraní důchodci, škodí rybám a rybařině víc, než te
    Já si pod takovým pojmem představuji všechny kteří si odnášejí domů víc ryb za den než můžou :( Ať si klidně vezmou kapra na večeři to my nevadí ale co s s větším množstvím dělají ?? To nechápu


Zvířata zobrazená ostatními uživateli

    Už tady bylo prakticky vše řečeno, tak za sebe jen doplním, že nemám vůbec problém v tom, když si rybář odnese domů rybu. Pokud se jedná o konzumní velikost, která je podle mě do těch 50–60cm, tak je to v pořádku. Pokud se však tento koníček zvrhne z lásky k samotnému rybaření a pobývání v přírodě k honbě za naplněním mrazáků, pak již něco není v pořádku. To, že si jdu k vodě prostě zachytat a pobavit se by mělo být vždy na prvním místě. Pokud je to o tom, že jdu chytit za každou cenu něco k žrádlu, pobiju vše, co dostanu na břeh a ještě se tam odpoledne znovu vrátím, můžeme to již nazývat „masařinou.“ Dá se samozřejmě namítnout, že se jedná pouze o lov, který odjakživa sloužil k obstarávání potravy. Domnívám se ale, že i naši předci si byli vědomí nějakého respektu k přírodě. Dnešní způsoby lovu umožňují vodu i lesy opravdu plundrovat a rovnováhy dosahujeme pouze umělou regulací. Jinak by jsme možná už i na kapra chodili čumět pouze do akvária v zoo. Za úplnou prasárnu považuji pak li


Předpisy pro létání s drony v ČR

    Zkoumání masařek ukázalo, že jejich skvělé letové výkony jsou především výsledkem vysokého výkonu létacích svalů - tedy toho, čemu technici v automobilovém nebo leteckém průmyslu říkají "přemotorování". Dalším významným poznatkem bylo zjištění, že aerodynamika mouchy není stabilní a trvale vyvážená, jako u většiny klasických letadel. Naopak: masařka dosahuje vyváženého letu jen díky neustálé kontrole a mimořádně rychlým zásahům citlivých senzorů a nervové soustavy. Po důkladném prostudování letu a anatomie much vědci z programu MFI přistoupili ke konstrukci prvního prototypu létajícího minirobota s rozpětím křídel pouhých 25 milimetrů. Jeho svaly pracují na piezoelektrickém principu - stahují se a natahují působením elektrického napětí. Zdrojem energie je miniaturní lithiová baterie dobíjená solárními články nesenými pod krátkým trupem. Dvojice tuhých křídel v komplikovaných závěsech je zhotovená z hmoty zvané polyimide. V místech, kde má živá moucha hlavu, jsou optické senzory kontrol
    Josef Novák » Nejdřív musí být svatba :o) Naštěstí Drahá pochopila,o čem rybařina může být a když už mě dědek hodně dere,tak mu sama vyčiní,proč bych to měl nosit domů,když se po tom nikdo z nás neutluče a ti známí,pro který to má údajně být,si můžou udělat papíry a sedět u vody stejně jako my.Vzápětí dostanu vynadáno,že se těšim až odletí na služebku a já se budu moct nerušeně válet tejden v kopřivách :-))
    Masařka obecná se vyskytuje hlavně na výslunných místech, ale zalétá také často do bytů, kde vyhledává nechráněné maso, na které samice klade už živé beznohé larvy. Samička naklade první stádium larev do masa, do zdechlin či do otevřených ran živočichů. Larvy, jež mají špičatou hlavu a tupý zadeček, se živí hnijícím masem. Dospělé masařky se pak živí jak na zdechlinách, tak na rostlinách.


Nové příspěvky v diskuzích Další

    Jedním z projektů vycházejících z biomimetiky je program MFI (Micromechanical Flying Insect - Mikromechanický létající hmyz) amerického válečného námořnictva. Jde o konstrukci a testování funkčního robota, který velikostí i letovými schopnostmi napodobuje mouchu masařku. Za konkrétní vzor posloužila masařka rodu Calliphora, tvor dostatečně velký, aby bylo možné studovat stavbu těla, především létací svaly, uspořádání křídel, mechaniku jejich pohybu a ovládání letu.
    Masařek občas vidím kolem vody dost hlavně tam kde se u vody kuchají ryby, a když nezahrabou rybáři prasat po sobě vykali,hlavně v teplých dnech se to masařkama kolem vody hemží :-) K rybářům co zmasí všechno co chytí se raději nebudu vyjadřovat :-(
    David Fořt » Ahoj Davide, jsem zde na stránkách skoro každý den, jen občas mám nutkání přispět. To, když se to už nedá opravdu vydržet a to je třeba masařina. P.S. Snad příští rok nám to konečně klapne a uvidím, jak startuješ k prutům při záběru.:)))
    Jakékoli užití částí nebo celku a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým) i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno.
    Fosgen » Jestli někdo jednou za rok odnese jednoho jídelního kapra aby měl na Šťedrej večer k salátu pro sebe a děti, tak si myslím, že není masař.


Seriál: Začínáme s drony: 3. Základy říz...

    Venýsek » pro mě ano, sám jsem jednou do roka taky masař, ale abych to tedy trochu rozvedl, nevadí mi člověk, který jde k vodě si zachytat atd. a přitom si třeba jednoho kapříka veme
    Velmi častá moucha, hojná na květech nejrůznějších rostlin a na listech a hlavně na slunných listech. Často zalétá i do lidských obydlí. Samice kladou živé larvičky do zahnívajících zbytků živočišného původu.
    kobr.d » No s tím přecpáním bych byl opatrnej)Jelikož jak se hned nasadí je tam tolik lidí že do dvou měsíců tam plave jen hrst toho co se nasadí a to se vsadím......Jim vyloženě o velké ryby nejde ale spíše o vše co má šupiny,Oni vědí přesně kdy se nasadí a podle toho jedou,,to vidím u nás)


Masařka obecná - Info na Wikipedie

    Masařka to je teda hezký název)Ale k věci,mě osobně nevadí a nikdy nevadili rybáři co si rybu odnesou ,mají na to právo a nikdo jim to nemůže mít za zlé.Ale vadí mi nenažranost některých rybářů za každou cenu odnést rybu a klidně i více za den.To když odnesou i rybu kde je K-70je další hnus,Nejhorší je že u vody je to čím dál horší.Stačí se projít okolo vody nejlépe dopoledne a poslouchat jak lidi mluví.Řeči typu stojí to takové prachy tak nepustím nic atd.Tak proč ty lidi teda chytají?))Není nic jednoduššího než se na to vybodnout když jim vadí že jim to trhá kapsy.Spiše jde oto že pro nás je to opravdu jen koníček nic jiného oni to berou přez peněženku a proto to budou odnášet at je jaký koliv zákaz.)))Pak mezi takové rybáře bych ještě zahrnul ty co se neumí chovat a neváží si přírody,Jako že si řežou větve aby mohli lépe nahodit,Odpadky -petky krabičky od červů,kukuřice atd..To bych kosil nepodmíněně,Ale u nás se jde na kontrolu jen v noci.,.Je to banda
    vidím to stejně jako Dasty. trochu doplním.za masařku považuju každýho,kdo si veme víc jak 25–30 ryb za rok. myslím,že jednou za 14dní si dát rybu je tak akorád.


Související položky (podle značky)

    Poušťák » Nechci tady čeřit vodu nebo se hádat, ale možná by stačilo pane kolego, přečíst si pravidla K-70 a k tomu se zamyslet nad tím, jestli by Vám kapr téhle velikosti ještě vůbec chutnal? Pokud by nebyl uloven z důvodu, aby skončil v lepším případě na nějakém soukromém revíru. Ono těch kaprů 70+ zase na svazové vodě tolik není a ne každý rybář je rybářem proto, aby s prominutím „sežral“ všechno co vyloví. Existují také rybáři, kteří rybaří z jiných, ale pochopitelných důvodů. Ona úcta k přírodě, je taky tak trochu potřeba. Takže si nemyslím, že K-70 je na většině vod naprostej nesmysl. Škoda, že píšete jen o 300 kusech kapra ZAPSANÝCH do úlovkáče, protože mnoho z těhle lidí, jich má ještě jednou tolik, ale už nepřiznaných, čímž porušuje RŘ a zároveň „okrádá“ další, o možnost úlovku, ty, jež si jezdí zachytat třeba jen o víkendech, neb nejsou důchodci a nemohou u vody vysedávat každý den.
    dasty carp » Dasty, ale proto se ti mírový kapříci vysazují. Vychytají se a potom se nadává, že není co chytat. Nevím jak kde, ale tady u nás se vysazují tyhle ryby na jaře a na podzim.
    "Řešení vyvinutá přírodou se vyznačují neuvěřitelnou efektivností a nízkými nároky na spotřebu energie," říká Julian Vincenth, který tento obor přednáší na britské University of Bath. "Stejné požadavky klade současná energetická a surovinová situace i na lidské stroje. Proč tedy pracně vymýšlet něco, co tady už miliony let skvěle funguje?"


Masařka obecná (Sarcophaga carnaria)

    Ono je v mých očích masařka člověk co opravdu by u vody neměl být,To že si odnese rybu budiž,Ale bordel u vody,špatné zacházení s rybou,to je další věc co vidím a starších samozřejmě né jen u starších,Tahání kapříků po břehů.následné měření a nakopání ryby zpět ,,se slovy kurnik ještě pět centimetrů mu chybí)))Loni jsem to párkrát psychycky nevydržel a na pár lidí vylítl a vysvětlil proč by to tak neměli dělat,At i když tu rybu berou či né by se měli chovat jak lidi a né jak kanouři ((Masařka si myslím že protyto lidi je špatné slovo,,Jelikož si pod tím člověk samozřejmě představí jen jedinco co rabuje vody,,Je to stále jen mluvení o ničem,Nikdo s tím nic neudělá a dle mě ani dělat nechce,Pokud by se chtělo muselo by se spojit několik lidí a ty by to měli veřejně prezentovat a prosazovat jak se má člověk u vody chovat a hlavně k rybě,To tu dle mého chybí,Tato medializace na toto téma by byla dle mého cestou vpřed i když by to potrvalo delší dobu.Musí se hlavně začínat u mladších a začí
    for Ťava – to naprosto souhlasím, vídávám důchodce i několikrát za den, jak se na babetě otočí doma s rybou a zase jedou k vodě. Pak už se netočí doma, ale jen u kamaráda nebo u hospody na návsi. Jenže v tom spatřuji to, co by měla řešit hlavně RS. Prostě tohle zjistí a seberou povolenku bez nároku do konce sezony. A ne, že ti přijdou 3× v jeden den na kontrolu a jediné co jim vadí je to, že ten bivak má přidělanou podlážku. A vlastně jim jde jen o to, vytlačit tě ze svého revíru, protože podle značky na autě nejsi místní a místní důchodci si jim na schůzích stěžujou, jak si nemaj kde zachytat, protože lidi jako já, jsou třeba týden na jednom místě a chytám. A vůbec nevidí, že nejsem jak důchodci, co tam jsou taky každý den, ale narozdíl ode mě, za ten týden odvezou od vody klidně 10 a více ryb.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00