Jak na věc


lupavý palec na ruce u dětí

Jak přeskakující lupavý prst začíná?

    Předoperačně není nutná žádná zvláštní příprava. Můžete se normálně najíst a napít. Pouze odstraňte šperky z operované ruky, nepoužívejte krémy a u žen žádáme o odstranění gelových nehtů. K zákroku se dostavte bez žvýkačky. Pokud užíváte dlouhodobě lék Warfarin, tak jej po poradě s Vaším obvodním lékařem či internistou vysaďte 6 dní před operací. V některých případech může být Warfarin vysazen bez náhrady, jindy je zapotřebí zajistit jeho substituci injekčními přípravky. Užívání Warfarinu může vést k pooperačním komplikacím v podobě krvácení v ráně a opožděnému hojení.
    Až se léto zeptá, jak jste se něj připravovali, promluví za Vás činy! Využijte naši březnovou 15% slevu na trvalé laserové epilace. Staňte se naším dalším spokojeným klientem
    Před každým zákrokem se bez ostychu zeptejte na Vše, co Vás zajímá a dodržujte naše doporučení, aby bylo ošetření co nejefektivnější s co nejmenším počtem komplikací.
    Chirurgická léčba může být komplikována poraněním citlivého nervu, které se může projevit brněním či špatnou citlivostí prstu. Poraněný nerv je třeba sešít.


Jaké jsou omezení po operaci lupavého prstu?

    Lupavý prst je vlastně zánět šlachy ohýbače prstu. Po nějaké námaze nebo třeba i drobném úrazu dojde ke sterilnímu zánětu šlachy (bez přítomnosti bakterií) a tím šlacha oteče, zvětší svůj průměr. Tak se pak nevejde do kanálu, který předtím snadno klouzala a začne zadrhávat, přeskakovat. Z počátku jsou příznaky lupavého prstu velmi malé, často se zdá, že jen lupe v kloubu prstu. Při zhoršování příznaků pak dojde k zasekávání šlachy a typickému obrazu lupavého přeskakujícího prstu jak jsme popsali výše.
    Vlastní operace bude provedena v místním znecitlivění na našem operačním sále. Spočívá v podélném protětí tzv. A1 poutka, kterým obtížně prochází zbytnělá šlacha. Provádí se z drobného řezu ve dlani. Celý zákrok trvá cca 15 minut.
    Pooperačně bude ruka zavázána. Prsty budete mít volné a je velmi žádoucí, abyste jimi pohybovali a prvních 48 hodin polohovali končetinu důsledně do výše. Tím se zamezí otoku ruky. Proto není možné řídit motorové vozidlo. Pokud je to možné, dostavte se k výkonu s doprovodem.
    Rozhodli jsme se pro netradiční výzvu, která by jednou pro vždy mohla skoncovat s otázkou, která plasma terapie je lepší, od firmy RegenLab nebo z produkce TrayLIFE ? Protože si myslíme, že obě jsou víceméně stejně účinné, hledáme dobrovolnice, které si nechají ošetřit polovinu obličeje obohacenou plasmou od RegenLabu a druhou polovinu těla aktivovanou plasmou od TrayLIFE.


Operace konečníku LASEREM, více info při vyšetření

    Nejčastěji se jedná o primární formu onemocnění, postiženy jsou většinou ženy středního věku jinak zdravé. Sekundární typ se vyskytuje u revmatoidní artritidy, dny, jiných metabolických onemocnění jako např. u cukrovky. Lupavý prst se nezřídka vyskytuje společně s de Guervainovou nemocí či se syndromem karpálního kanálu. Není neobvyklé zasažení více prstů. V dospělosti je nejčastěji postižen III. a IV. prst, postižení II. prstu je výjimečné. Vrozená forma se vyskytuje v dětství a je méně častá a týká se palce. Kojenec drží palečky sevřené do dlaně a onemocnění se projeví při pokusu rodičů o pasivní natažení palečku, či až po třetím měsíci života, kdy dítě začíná používat palečky k úchopu.
    Všechny operace probíhají na klinice SurGal. Velkou výhodou tohoto zařízení je rychlost v termínu operace a zázemí velké luxusní nemocnice. Nadstandardní služby spočívají v možnosti operace do týdne, dokonce je možnost provést operaci ruky i o víkendu. Standardní operace jsou hrazeny ze zdravotního pojištění a pacient si nic nepříplácí.
    Při ohnutí a natažení postiženého prstu nastane bolestivé přeskočení (lupnutí). Fenomén lupnutí je způsoben právě disproporcí mezi šlachou ohybače prstu a jeho vazivovou pochvou v oblasti základního kloubu (A1 poutko). Ačkoliv problém je v oblasti základního kloubu, pacientem a někdy i vyšetřujícím je toto lupnutí lokalizováno nesprávně do oblasti středního kloubu prstu (PIP). Někdy dochází k zablokování prstu v ohnutí, kdy prst lze natáhnout jen pasivně za bolestivého lupnutí, méně často je prst blokován v natažení a ohnutí je buď nemožné, nebo při něm dojde k bolestivému přeskočení, lupnutí a prst zůstane zablokován v ohnutí.


Lupavý (skákavý) palec a prsty ruky

    Jednoduchou a velmi účinnou metedou je uvolnění kanálu, ve kterém probíhá šlacha lupavého prstu. Při této operaci se rovněž podíváme na šlachovou pochvu prstu a eventuelně uvolníme i srůsty s okolím. I operaci lupavého prstu lze provést endoskopicky, ale nepokládáme tuto metodu za efektivní.
    Po odstranění stehů a zhojení rány se začnete o jizvu starat, aby byla jemná a měkká. Jizvu masírujte tlakem, promašťujte, ruku používejte do bolesti. Nebojte se cvičit odoperovaný prst. Pracovní neschopnost bývá v závislosti na charakteru zaměstnání 1-2 týdny. Prostudujte si prosím pečlivě přiložené informace a vyplňte informovaný souhlas, který doneste s sebou k zákroku.
    Jediné, co Vás po operaci lupavého prstu bude omezovat je kožní rána, která by měla být pár dní v klidu. Pocit lupání zmizí okamžitě. Může dojít k otoku operovaného prstu, zejména pokud jsme při výkonu uvolňovali srůsty šlach. Za 2 týdny Vám stehy odstraníme a lupavý prst je vyléčen.
    Chirurgická léčba - zablokovaný prst často ve flekční kontraktuře středního (PIP) kloubu je třeba léčit chirurgicky. Léčba spočívá v podélném protětí A1 poutka, ať již perkutánní jehlovou technikou, či skalpelem z drobného řezu ve dlani nad základním (MP) kloubem.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00