Jak na věc


lucie alexová brunclíková

Přihlásit se k odběru novinek

    Po potvrzení formuláře Vám zašleme aktivační odkaz na Vaši e-mailovou adresu. Po kliknutí na tento aktivační odkaz bude Váš účet aktivovaný.
    Lucie za svoji kariéru dosáhla snad všech možných úspěchů a ocenění, které jsou v Česku v hudební branži možné. Se všemi svými třemi prvními studiovými alby prorazila magickou hranici 100 000 prodaných nosičů. Celkem skupina prodala přes milion hudebních nosičů. Lucie rovněž drží české prvenství v podobě třikrát po sobě vyprodané pražské O2 areny. A letos se tento hattrick pokusí zopakovat.
    V roce 2003 se kapela rozloučila s Michalem Dvořákem, kterého nahrazuje kytarista Tomáš Vartecký. Vychází záznam koncertu Lucie v opeře a kapela odehraje několik koncertů u nás, v Anglii a ve Spojených státech. Další album Lucie nevydala. Její členové se rozešli. Avšak v únoru 2011, v rámci dvacátého ročníku hudebních cen Anděl 2010, se sešla celá sestava, aby převzala ceny skupina dvacetiletí a interpreta dvacetiletí. Po deseti letech od rozchodu kapela opět ožívá a v roce 2014 rozjíždí velmi úspěšné koncertní turné.


Čekejte prosím, jste v pořadí

    Znovu se skupina dává dohromady v roce 1993, tentokrát bez P.B.CH. Ten je nahrazený slovenským baskytaristou Markem Minárikem. Vychází nové album Černý kočky mokrý žáby, jež produkoval česko-americký hudebník Ivan Král. Deska je vyhodnocena jako nejlepší album 90. let. V roce 1994 se skupina Lucie stává absolutním vítězem české Grammy, získává 5 ocenění. Následují alba Pohyby a Větší než malé množství lásky, do kapely se opět vrací P.B.CH.
    Po koncertním turné Lucie stojí na stříbrné pozici v anketě Český slavík. Skupina vydává výběrovou desku Vše nejlepší 88–99 a v anketě Český slavík získává zlato. Další alba, Slunečnice a Dobrá kočzka která nemlsá, opět obhájila nejvyšší umístění v anketě Český slavík.
    V roce 1988 kapela odehrává svůj první koncert na pražské Chmelnici. V červnu 1989 hrají coby stále neznámá kapela na Žofíně na koncertu „Zastav To“. V červnu 1990 vydávají první desku s názvem Lucie, za kterou dostávají Zlatou desku. Tentýž rok pomáhá Lucie vyprovodit posledního ruského vojáka ve Sportovní hale. A přichází další deska In The Sky, Lucie se stává nejoblíbenější kapelou v zemi a dokládá to i její vítězství na české Grammy. Nato, po turné Lucie Live!, se kapela rozpadá.
    Lucie vstoupila na hudební scénu v roce 1985. První sólovou deskou byl eponymní debut z roku 1990, posledním řadovým albem pak Dobrá kočzka která nemlsá z roku 2002.


Lucie — Lidé — Česká televize

    Nejslavnější česká kapela Lucie vydá po šestnácti letech nové řadové album EVOLUCIE v původní, nejznámější sestavě: Michal Dvořák, Robert Kodym, David Koller a P.B.CH. Vydání je naplánované na jaro 2018. Zároveň skupina vyjede na podzim 2018 na halové turné k podpoře nahrávky.
    Zakladateli skupiny Lucie jsou kytarista Robert Kodym a baskytarista Petr Břetislav Chovanec (P. B. Ch.). Doplnil je bubeník Tomáš Waschinger, klávesák Petr Franc a zpěvák Michal Penk. Psal se rok 1985 a vznikaly první skladby. Postupně však členové skupinu opustili. Zdálo se, že kariéra Lucie končí. Po čase ale přichází David Koller a Michal Dvořák a spolu se zbývajícími členy Robertem Kodymem a P.B.CH. vytvářejí skupinu Lucii takovou, jakou ji známe dodnes.
    Toto jsou internetové stránky společnosti IRSnet CZ s.r.o., IČO: 26732122, se sídlem Politických vězňů 934/15, Nové Město, 110 00 Praha 1, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 90221. Společnost IRSnet CZ s.r.o. je členem koncernu AGROFERT.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00