Jak na věc


lov prasat na youtube filmy

Podle hloubky hledejte vábničku

    Nejde o nic složitého. Ke tvorbě systému použijeme olova (třeba doutníková kolem 200 g), zarážku, pevnostní obratlík (dá se použít i karabina ale obratlích je pevnější) a samozřejmě návazec. Při tvorbě systému provlečte kmenovou šňůru zvoleným olovem a přidejte za něj zarážku – ta ochrání uzlík na obrtlíku. Za zarážkou následuje samotný obratlík. Ten važte tak, aby bylo vše pevné a pořádně utažené – nebojte se použít sliny na zajištění chlazení při dotahování. Do druhého očka obratlíku potom dejte samotný návazec s trojháky/jednotky.
    Vábničky na sumce nejčastěji seženete v dřevěném (dub, buk, jasan, bříza a další), ale často také v plastovém provedení. Jde o manuální nástroj, který se skládá z tvarované rukojeti, těla a nožky, která se na svém konci rozšiřuje a je zakončena do tvaru čtverce, kruhu, obdélníku či oválu. Určitě se vyhněte vábničkám, které jsou slepeny z různých druhů dřeva – takové vám většinou příliš dlouho nevydrží.
    V případě, že chcete poradit s výběrem konkrétního vybavení, neváhejte nás kontaktovat nebo se stavte na naši prodejnu – Rybářské potřeby MLSPORT najdete v Brně.


Varianty vábniček pro lov sumců

    O vhodnosti rybářského prutu pro lov sumců na vábničku toho bylo na českém internetu napsáno skutečně hodně. Mnoho rybářů se ve svých názorech liší a asi nikdy nebude existovat jediné správné řešení. Na čem se však všichni shodují, je fakt, že při výběru vhodného prutu je dobré mít na paměti sílu sumců a jejich velikost. Přeci jen budete dost možná bojovat se stejně těžkým protivníkem, jako jste vy v sumcově přirozením prostředí. Dle nás je vhodné mít prut o délce 1,8 – 2,1 m, teoreticky se dá se použít i prut o délce 2,4 m. Ale věřte, že čím kratší prut, tím více to potom oceníte. Takové délky umožňují rybáři pohodové zacházení s prutem na lodi. Jít na loď s prutem 2,7m a delším je hotová sebevražda. Nezapomínejte ani na vhodný, menší multiplikátor, nebo smekací naviják, správnou robustní šňůrou s adekvátní pevností a návazec s nosností kolem 100 kg.
    Ze zkušeností mnoha rybářů vyplívá, že použití konkrétního typu vábničky se odvíjí od hloubky, ve které plánujete lovit. Obecně platí pravidlo, že do 5 metrové hloubky se více hodí vábnička na sumce s plochým zakončením a pro větší hloubky se pak již hodí vábnička s vypouklou nožkou.


Vhodné vybavení pro lov sumců na vábničku

    Lov sumců na vábničku s echolotem patří mezi nejzajímavější techniky rybolovu na Ebru ve Španělsku, který se praktikuje prakticky po celý den a nezáleží, jestli je ráno, nebo večer. Když sumci žerou, tak prostě žerou. Kromě pojmu vábnička se mezi českými rybáři setkáte také s názvem šplouchadlo, dráždidlo či například pukadlo – vždy se ale jedná o dřevěný, plastový, nebo karbonový nástroj do ruky, vábničku, který je původně nejspíše z Maďarska. Tento způsob lovu sumců navíc patří mezi ty nejzábavnější – určitě jej vyzkoušejte na vlastní kůži. Není totiž nad to, sledovat na obrazovce sonaru ostrý start sumce ze dna, po kterém ve většině případů přichází záběr. Pak už zbývá jen záběr „neprokaučovat“ a proměnit.
    Vaše vybavení vábničkou nekončí. Pro efektivní lov sumců touto metodou je bezpodmínečně nutné mít s sebou echolot s možností vypnutí funkce „Fish ID“ pro sledování skutečného pohybu pod hladinou (vypne symboly ryb). Jedním takovým (a zároveň velice levným) je například Lowrance Elite-3x, který má menu kompletně v češtině. Bez alespoň základního echolotu moc parády s vábničkou prostě neuděláte.
    Konkrétní nástrahy se od sebe často liší s ohledem na možnosti lovu, geografii a přírodními podmínkami v lovené oblasti. Svou roli také hraje konkrétní místo lovu a roční období. Na řece Ebro ve Španělsku se při lovu sumců na vábničku nejčastěji používají živé nástražní ryby (kapr, perlín, okoun, candát, úhoř), gumové chobotnice, vnitřnosti z candátů a jiné.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00