Jak na věc


ložiska v pračce

Ložisko pračky Zanussi, Electrolux, SKF BA2B633667

    Když jsem se nad tím zamyslel, došlo mi, že nemá cenu nechávat to opravovat v servisu, jelikož to musí být konstrukční chyba, kterou opravář nenapraví a budu mít zase pračku na 2 roky. Já jsem ale rozhodnut donutit ten krám odkroutit si aspoň 10 let, jelikož ty peníze, které jsem za něj dal, jsem neukradl. Tak jsem pračku rozebral sám.
    Máme Indesitku, přes 4 roky a ještě ani jedna závada. Peru 2-3x denně, takže dostává zabrat. Nicméně asi abych ji nepřechválila, tak mi začíná zlobit. Konkrétně navolím program a pračka pořád dokola napouští, dokud nepřepnu na máchání, pak teda vymáchá a v pohodě dojede až do konce. Stalo se to zatím 2x s velkým časovým odstupem. No, ale jestli to bude programátor, tak potěš.
    To byl ale protivnej opravář! S tím probíjením topnýho tělesa má asi pravdu že to může bejt nebezpečný. Ale jinak jen potvrdil špatnou pověst opravářů praček. Neznáte někdo nějakýho opraváře, kterej poradí a nenadává?
    Mám pračku Indesit W107 s horním plněním a digitálním dispelejem. Mám ji 3,5 roku, do teď prala bez problémů, ale nyní mi začala hlásit na displeji chybu F 10. nevím co to znamená, nemáte někdo s tímto nějakou zkušenost? Po napuštění vody do pračky ukončí program, jinak ždíme normálně.


Opravujeme ložiska u všech modelů praček s bočním/předním plněním.

    Mám pračku Indesit W 125 TX již přes 10 let a kromě toho,že několiktrát spadl řemen,který jsem nasadil opět zpět tak pračka maká. Takže na ni nedám dopustit a to v ní manželka pere skoro denně. Asi jsem měl veliké štěstí.
    Dobrý den, mám indesitku 9. rok a zatím v poho. Až dnes zapnu pračku, začne se napouštět ale vzájemně i vypouštět voda, tudíž se nerozjede. Nevíte kde je chyba?
    To celé vzniklo tak, že jsem si postěžoval článkem o své příšerné zkušenosti s pračkou Indesit. Jenže pak sem začali lidi připisovat dotazy, co mají dělat s tím svým krámem – a nikdo jim neodpovídal, jelikož opraváři praček nechodí na stránky o rozbitých pračkách. Tak mi jich bylo líto a psal jsem jim, co si myslím, že by měli dělat. To je všechno. A když sem zabloudí opravář, tak poradí dát pračku do opravny.
    Prosím o radu.Máme shora plněnou pračku Indesit WITL 125 asi 4 roky.Asi před 2 týdny začala hrozně hučet,ale ne po celý prací cyklus,ale přijde mi,že jen,když ždíme nebo vypouští,nevím… co může být špatně? Ložiska,nebo čepadlo? Poradíte?


Je možné opravit poškozenou vanu?

    No,typ ložiska original je ba2b 633667. Je to dvouřadé kuličkové ložisko – a volal jsem do prodejny a dve loziska jednořadová normovaná do toho kříže nedáš prej bo ten original ma rozmery 30x60x37 a nejblizsi lozisko jednoradove ma rozmery 30x32x37 takze by mi to do krize nenacpal.. nevzpomenes si aspon cislo toho loziska pls
    takže.. opravař přijel, zjistil, že je v háji řídící jednotka. Taky mi řekl, že můžu prát dál ale bez přerušování programu. Že může prát další 3 měsíce nebo tak jednou.. takže už abych začala šetřit na novou ..
    Dobrý den, mám pračku Indesit s bočním plněním a motor nemá takovou sílu, jakou měl kdysi. Můžete mi poradit jestli to má cenu rozebírat a na co se kouknout? Uhlíky, vinutí, kondenzátor? Díky
    Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či niekto nemá na predaj riadiaci modul pre Indesit W105TX. Jedná sa o modul LB2000 UNI-ST a je použitý aj v iných typoch práčok. Modul može byt aj pokazený, potrebujem iba funkčný procesor s označením MERLONI LVB v2.22. Vopred vďaka. Julo (j.jakubik@orangemail.sk)


Je možné opravit poškozenou hřídel na kříži?

    Ariston jsem nikdy neviděl, ale pokud je to ten systém s plastovým bubnem a zatavenými ložisky, tak to fakt asi opravit nejde a výměna prý přijde na nějakých 6 tisíc (= nesmysl). Všiml jsem si ale, že už se prodávají pračky za 4 tisíce, určitě stejný šmejd jako Indesit nebo Ariston, ale dva roky záruky to nic stát nebude a pak se uvidí. Ekonomicky to vyjde zhruba stejně, jako když mi Indesitka za 12 tisíc vydržela 6 let – a to jsem se s ní pořád otravoval, vyměňoval ložiska a další díly za několik tisíc celkem. Další možnost je pračka za 20 tisíc, ale pochybuji, že to při přepočtu na odpracované roky vyjde nějak podstatně líp, než ten nejlevnější krám. Jen bude mít člověk delší dobu klid za víc peněz…
    Dobrý den Martine, děkuji za radu! Ne internetu jsem našel uhlíky za 700,- což se mi do toho dávat nechce – asi půjdu cestou použití jiných uhlíků (mám golden tschechische hände) .. Jinak u nás novinka – pračka vypadá že pere, jen po nastavení programu a zapnutí pračky tak 2 minuty vyčkává, než se začně napouštět voda (před tím to bylo tak 5-10 sekund)..
    prave rozebiram pracku Candy predem plnenou presne po dvou letech zaclo hocet lozisko otevrel jsem to a je cele orezle takze voda!!! ted se trapim sundanim bubnu z otevrene plastove vany abych se dostal na ložiska a guferu je to hororrrrrrrrrrrr ale je mi ji lito vyhodit…nekradu nemuzu si kupovat kazdy 2roky pračku takže Candy taky nedoporučuju
    Já tam měl slovenské zmetky. Druhá várka byly zmetky SKF a třetí české. Všechny vydržely stejně. Čili je to vadná konstrukce, ne ložiska. Ale třeba ta automobilová skutečně vydrží déle, to je dobrý nápad.


POZOR! Podnikatele důrazně žádáme, aby četly maloobchodní a reklamační podmínky

    Mám pračku ARISTON a po 5letech stejný problém.Zatím se mi nepodařilo povolit torx šroub na hřídeli bubnu,utrhl jsem dva klíče.Můžete mi říct jestli je tam levý nebo pravý závit?
    To by mohly být uhlíky. U mě to probíhalo tak, že pomalu se buben točil, ale rychle ne, jelikož asi obroušený uhlík nemá dostatečný kontakt a nepřenese velký proud. Náhradní díly v řádu stokorun, co si řekne opravář nevím.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00