Jak na věc


lité betonové podlahy strakonice

Anhydritová podlaha a akumulace tepla

    Aplikujeme samonivelační lité podlahy – anhydrity. Jako podklad pod anhydrit je ideální jakýkoliv lehký beton - polystyrenbeton, nebo pěnobeton. Pěnobeton má výborné samonivelační schopnosti.
    Lité potěry anhydritové i cementové jsou naší hlavní činností. Provádí se jako plovoucí na podkladní izolaci, pevně spojené s podkladem i oddělené separační vrstvou, se zabudovaným podlahovým topením, ale i nevytápěné.
    Ekostyren je plnivo do lehkých tepelně a zvukově izolačních betonů a používá se jako přísada do betonu. Ekostyren se míchá s vodou, cementem a pískem v běžných míchačkách a tento lehký beton se používá pro rekonstrukce a půdní vestavby na vytvoření spádové vrstvy ploché střechy, jako výplňová tepelně izolační vrstva pro stropy, terasy a podlahy, především na všechny vodorovné konstrukced. Používá se z výhodou všude tam, kde potřebujeme vyrovnat nějakou nerovnost a přitom nezatížit konstrukci domu.
    Litou podlahu je možné použít jen v interiérech, ideální je pro použití v rodinných domech, bytech, kancelářích a pod. Vhodná je rovněž při použití v rekonstrukcích, např. na trámových stropech, doplněná vhodnou izolací.


7.12.2018Pozvánka na CONECO Bratislava 27. - 30. 3. 2019

    Lité podlahy na bázi anhydritu (litá betonová podlaha) jsou vhodné do veškeré občanské výstavby - rodinné domy, bytové domy, rekonstrukce - použitelné jsou i do lehkého průmyslu. Litá podlaha se vyznačuje vysokou pevností a vysokou vodivostí, ale má i další přednosti. Litou podlahu tak můžeme bez problému použít jako roznášecí vrstvu na podlahový polystyren, ale i jiné druhy izolačních materiálů - PUR desky, XPS, minerální nebo skelná vata...
    Další výhoda lité podlahy je ve způsobu realizace. Ta je ve srovnání s běžnou - resp. dříve používanou a dnes notně zastaralou - realizací podlah o dost snazší. Díky tomu je možné zrealizovat pokládku lité podlahy během několika hodin - běžný rodinný dům zabere cca 2-3 hodiny. Realizace lité podlahy je také šetrná ke svému okolí. Běžně se pohybujeme v zařízených domech při lokálních rekonstrukcích pokojů.
    Lité podlahy mají celou řadu výhod, od samotné výroby, přes realizace a konče vynikajícími mechanickými parametry. Použití lité podlahy také ovlivňuje projektovou část stavby.
    Začneme popořádku. V první řadě je nutné zmínit to, že výroba lité podlahy se řídí ČSN EN 13813. Samotné uložení lité podlahy pak probíhá v souladu s normou ČSN 74 4505. Zapomeňte tak na míchání podle oka nebo dávkování lopatou. Vše se řídí striktním řádem.


Lité podlahy - Anhydrit

    Další podstatnou výhodou litých podlah je výsledek. Samozřejmě je to vždy o šikovnosti realizátora (a také vyčuranosti). U nás je garance rovinnosti dána v základních podmínkách. Zákazník tak nemusí mít u nás sjednanou SOD, vše se řídí normou ČSN 74 4505. A co to pro Vás znamená? - rovinnost 2 mm / 2 m. To je naše garance. Takto zhotovená podlaha je vhodná pro pokládku většiny finálních krytin.
    Podrobnější informace o používaných materiálech, jejich vlastnostech, způsobu realizace, stavební připravenosti a apod. naleznete zde:
    Ekostyren je plnivo do lehkých a tepelně izolačních betonů. Smícháním s vodou, cementem a pískem vznikne lehký betons vynikajícími tepelně izolačními a mechanickými vlastnostmi. Výrobu ekostyrenbetonu lze provádět v domíchávačích, nebosvépomocí za použití běžné stavební míchačky. Balení v PE pytlích po 200 litrech (1 m3 - 5 pytlů).
    V otázce, zda zvolit litý potěr na bázi anhydritu (síranu vápenatého, kalciumsulfátu) nebo cementu platí, že obecně výhodnější z hlediska ekonomického i technického je anhydritový potěr. Cementový litý potěr je vhodnější ve dvou případech:


20.3.2019Ekologická likvidace odpadního polystyrenu

    V případě vad se může zákazník bez obav odvolávat na tyto normy protože jak výrobce (ČSN 138 13) tak my (ČSN 74 4505) bereme tyto normy jako závazek vůči zákazníkům, který je ukotven v základních podmínkách realizace lité podlahy. Zákazník tak dostává prvotřídní kvalitu, která se nedá srovnávat s běžnou betonovou směsí.
    Výraz lité podlahy se používá pro betonové lité podlahy ale i pro lité stěrky, které slouží jako finální krytina. Jsou to odlišné technologie, které se používají v rozdílných situacích a není možné je zaměňovat.
    Realizací lité podlahy se dají ušetřit nemalé prostředky - v první řadě je to levnější práce a to až o 70%! Uložení lité podlahy je u nás možné už za 54 Kč/m2, u betonování klasickým způsobem je cena za práci 120-160 Kč/m2! Materiál pro výrobu lité podlahy je mírně dražší - jedná se ale o materiál vyráběný podle ČSN a s garancí pevnosti. Běžné betony jsou často vyráběny přímo na stavbě a k jejich zpracování je nutné zhutnění - u zavlhlých směsí problém. Parametry klasické betonové podlahy se tak zdaleka nepřibližují parametrům lité podlahy.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00