Jak na věc


lidické zimní večery

Zahájení návštěvnické sezony 2019

    Český divadelní i filmový herec, dabér a moderátor. Člen významné české herecké rodiny. Držitel dvou cen Alfréda Radoka, ceny Františka Filipovského i ceny Thálie. Nyní herec Národního divadla, Divadla Viola, Divadla v Dlouhé a divadla Palace.Večerem provází PhDr. Jiří Vaníček.
    Český televizní publicista a moderátor, který se stává klasikem televizního zpravodajství v oblasti ekologie a vědy.Večerem provází PhDr. Jiří Vaníček.
    Dále Vám může být k výstavě dodána do komisního prodeje brožura, vydaná pod názvem Lidice dříve - Lidice dnes v ČJ, AJ, NJ. Prodejní cena brožury je 50,- Kč.
    Naše Kozlovna v Lidické ulici je velmi oblíbeným cílem hostů, kteří hledají výborné pivo Kozel a kvalitní českou kuchyni. Od června 2015 je naše restaurace kompletně nekuřácká a k příjemným vnitřním prostorům přibyla venkovní zahrádka ve vnitrobloku, kde se pohodlně usadí až 40 hostů. Každá místnost je vybavena televizorem s velkou uhlopříčkou.
    Zakladatelka a ředitelka nadace naše dítě. V roce 1994 také založila Linku bezpečí, která dodnes poskytuje bezplatnou telefonickou pomoc dětem, které se ocitnou v mezní životní situaci.Večerem provází PhDr. Jiří Vaníček.


Drahá mama/ Dear AliceDaniela Kolářová, Marie Málková

    Na rozdíl od knihy první, jejíž velká část byla věnována životu starých Lidic před osudným 10. červnem 1942, se současná Stehlíkova publikace věnuje především vlastní lidické tragédii. Důvod je prostý. Těch, kdo dosud pamatují život ve starých Lidicích, žije již jen hrstka a mnozí z nich mají navíc krásné vzpomínky na rodnou obec překryty hrůznými obrazy toho, čím si museli v letech války projít. O tom ostatně svědčí i poděkování autora v závěru knihy, kde uvádí:
    Provozovatel neposkytne ani žádným způsobem nezpřístupní získané osobní údaje na základě tohoto souhlasu třetí osobě bez mého souhlasu. Osobní údaje budou zpracovávány automatizovaně a v elektronické podobě. Beru na vědomí, že Provozovatel je správcem osobních údajů ve smyslu zákona o ochraně osobních údajů.
    Autorem knihy "Lidická vzpomínání", je plukovník PhDr. Eduard Stehlík, MBA, ředitel odboru pro válečné veterány ministerstva obrany, který pro Památník Lidice již v roce 2004 vytvořil knihu "Lidice – Příběh české vsi".
    Filmové Postřižiny či Slavnosti sněženek Bohumila Hrabala, seriály Sanitka nebo Nemocnice na kraji města, Hamlet, Othello, Cyrano a desítky dalších úžasných rolí Divadla na Vinohradech. To všechno a ještě mnohem více jsou filmy, seriály a divadelní představení ve kterých zářil v různých rolích jeden z nejtalentovanějších českých herců Jaromír Hanzlík.Večerem provází PhDr. Jiří Vaníček.


Ústecké Vánoce: Lidické náměstí

    V jídelním lístku sázíme na českou kuchyni připravovanou moderním způsobem tak, aby si u nás každý gurmán přišel na své. Kromě tankového Kozla si u nás hosté mohou vybrat ze široké nabídky alkoholických i nealkoholických nápojů.
    Mateřská škola Lidická ul. je sedmitřídní a je umístěna v klidném prostředí na okraji sídliště Vyhlídka. Mateřská škola je zařazena do celoevropské sítě škol podporujících zdraví.
    Martin Babjak a jeho hosté - Vánoční koncert pod vedením slovenského operního pěvce, famózního baritonisty, Martina Babjaka, bude ve své první části věnován vzpomínce na všechny hrdiny a oběti hyedrichiády, na oběti Lidic a Ležáků. Ve druhé polovině bude oslavován život a kouzlo Vánoc.
    Představení knihy veřejnosti se uskuteční v Lidické galerii v předvečer 65. výročí vyhlazení Lidic, tedy v sobotu 9. června 2007 v 16,00 v rámci odborného semináře věnovaného lidické tragédii. Vydání knihy finančně významně podpořily: Ministerstvo kultury ČR, Arbeitskreis politische Bildung Berlin a Česko-německý fond budoucnosti


podáváme od 31. 1. do 3. 2. 2019 

    Za účelem zasílání obchodních sdělení uděluji Provozovateli v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů a Nařízením souhlas se zpracováním osobních údajů, a to konkrétně e-mailové adresy. Tento souhlas uděluji jako plně svéprávná fyzická osoba, nebo právnická osoba, popřípadě podnikající fyzická osoba.
    Vstupenky na představení je možné zakoupit v recepci Lidické galerie. Cena vstupenky činí 90,- Kč, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena. Napište nám, co se Vám na pořadech líbilo, nebo co byste doporučovali změnit na adresu: klimovalidice-memorial..cz
    Český televizní a rozhlasový moderátor, publicista a autor řady knih, například o prvorepublikových herečkách Nataše Gollové a Zdence Sulanové.Večerem provází PhDr. Jiří Vaníček.


Křeslo pro Karla Voříška a Janu Koubovou

     Již při práci na své první knize si však autor uvědomoval, že lidické téma má vedle faktografické a obrazové stránky i stránku nesmírně emotivní, která dosud rovněž nebyla v knižní podobě zachycena, a sice vzpomínky uložené v paměti těch, kteří přežili. A tak souběžně s dokončováním knihy první, vznikla myšlenka na knihu druhou, jež by lidický příběh vyprávěla ústy lidických žen a dětí, aby tak jejich svědectví mohlo promlouvat i ke generacím, které přijdou po nás.V uplynulých letech autor osobně hovořil s většinou z těch, kdo se v jeho knize představují. Svědectví jiných, kteří již dávno odešli tam, odkud není návratu, vyhledával v archivech i dávno zapomenutých novinových článcích.
    Kniha se nerodila snadno... Rozhovory většinou nebyly souvislým, klidně plynoucím vyprávěním. Často bývaly prokládány delšími, či kratšími pomlkami ve chvílích, kdy vzpomínka na blízké či prožité, sevřela hrdlo natolik, že nebylo možné pokračovat dál. Ani ve vypravování, ani v kladení otázek...
    Výstava popisuje ohlasy lidické tragédie ve světě od června 1942 až do roku 1947, kdy byla započata výstavba nové obce, činnost hnutí Lidice shall live! a dalších, kterým osud středočeské obce nebyl lhostejný.
    Fantastický divadelní a filmový herec, hudebník a textař. Autor textů například pro Martu Kubišovou nebo Hanu Zagorovou. Václav Kopta se stal filmovou hvězdou již ve svých osmnácti letech ve filmu Sněženky a Machři. od roku 1986 je stálým členem divadla Semafor. Večerem provází PhDr. Jiří Vaníček.


Křeslo pro Plk. Gšt. PhDr. Eduarda Stehlíka Ph.D., MBA

    Kniha Lidická vzpomínání má celkem 152 stran a doplňuje jí 389 fotografií a vyobrazení, z nichž velká část dosud nebyla publikována. Pro Památník Lidice ji vydalo pražské nakladatelství v RÁJI, a to v české, anglické a německé verzi.
    Český lékař a biochemik, od roku 2014 rektor Univerzity Karlovy a v letech 2005 – 2012 byl děkanem 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze.Večerem provází PhDr. Jiří Vaníček.
    Český herec, který prošel celou řadou divadel a dnes působí v Ypsilonce. Pavel Nový si získal svou úžasnou popularitu za roli Pepy v jednom z nejoblíbenějších českých filmů S Tebou mě baví svět. V divadle ztvárnil desítky skvělých rolí a stejně úspěšný byl a je v řadě filmů i televizních inscenací nebo seriálů.Večerem provází PhDr. Jiří Vaníček.
    Český historik a spisovatel. Zaměřuje se na nejnovější československé vojenské dějiny, zejména na období 1914-1956. Je ředitelem odboru pro válečné veterány ministerstva obrany.Večerem provází Robert Tamchyna
    Souhlas se zasílám obchodních sdělení a se zpracováním osobních údajů za tímto účelem uděluji dobrovolně, a to na dobu do odvolání mého souhlasu, nejdéle však na dobu 5 let.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00