Jak na věc


lexa petr jihočeské divadlo

Rozhovor s Leou Danis k novince Nádej

    V hlavní úloze tohoto dramatu se představila návštěvníkům Jihočeského divadla dobře známá herečka Věra Hlaváčková. Role Blanche se paní Hlaváčková zhostila skvěle a na jevišti uvěřitelně postihla emoce své postavy bez zbytečného patosu. Smutný osud hlavní hrdinky v jejím podání vnímavým divákem pohne. Ondřej Veselý, představitel Poláka Stanleyho, který byl z mužů nejvýraznější, působí, že se pro role machistických individuí narodil.
    Další představení Tramvaj do stanice Touha se uskuteční na prknech Jihočeského divadla už 4. dubna, proto neváhejte a zakupte si vstupenky na toto povedené drama.
    Čím déle Blanche v rodině své sestry přebývá, tím více se uzavírá propast mezi ní a Stellou. Dvě ženy ze dvou světů k sobě nacházejí cestu. Naopak se otevírá propast mezi Stellou a Stanleym. Stella si totiž díky své sestře začíná uvědomovat, jaký život vede. Násilnický Stanley, jehož ze všeho ženy viní, v kterém vře horká krev vášně i nenávisti, svou švagrovou brzy nemůže vystát. Je jasné, že někdo musí z kola ven.
    Pár lidí zná Petra Lexu jako zpěváka, videobloggera, baviče, hrál taky v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Teď nastupuje Petr Lexa, zpěvák neznámé kapely Slza, do seriálu Primy Přístav, kde bude hrát svého jmenovce – Petra.


Kruhová terapie Petra Lexy a Celeste Buckingham! V novém videoklipu kapely Slza se dozvíte mnohem víc, a budete překvapeni.

    Drama proslulého dramatika Tennessee Williamse Tramvaj do stanice Touha uvedlo ve středu 28. března Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích pod vedením mladého talentovaného režiséra Adama Ruta (Slaměná židle).
    Sebestředná zoufalá a trochu šílená Blanche (Věra Hlaváčková) přijíždí za svou mladší sestrou Stellou (Dana Verzichová) na předměstí New Orleans, do úplně jiného světa, než odkud obě pocházejí a na který byla snad až dosud Blanche zvyklá. Vstoupí sestře a jejímu impulzivnímu a obhroublému manželovi Stanleymu (Ondřej Veselý) do života a zasahuje do něho, aniž by to měla původně v plánu. Na první pohled osudem zkroušená, bezbranná žena vybraných způsobů, ačkoliv svým chováním nesnesitelná, která přišla z lepší společnosti, s sebou do syrového hrubého prostředí přináší neklid. Nic ale není, jak se zdá, a kolem Blanche se brzy začnou vynořovat tajemství její temné minulosti.


Weinberg, M., Bloch, E. Piano Quintets – The Stamic Quartet, Aneta...

    Divák si při sledování počínání si postav na jevišti musí brzy začít klást otázku, jaká je vlastně Blanche. Je to kladná nebo záporná hrdinka? Má ji obdivovat nebo litovat? Tramvaj do stanice Touha je jedním z představení, která donutí návštěvníky divadla přemýšlet a zanechává v nich množství pocitů, aniž by se něčím podbízela.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00