Jak na věc


letní dovolená u moře řecko

Skvělé místo pro klidnou dovolenou

    Je až s podivem, že cestovatelům a turistům, kteří přistanou na chioském letišti coby cíli své cesty za relaxací v průběhu letní dovolené, nabízí Chios i v dnešní uspěchané době stále ještě v první řadě 100%-ně čistý odpočinek bez jakéhokoliv spěchu a shonu. Na návštěvníky čeká na Chiu především typická řecká atmosféra. Turisté se mohou těšit na vytříbenou a velmi lahodnou ostrovní kuchyni. Ta je inspirovaná vlivy jak evropskými, tak orientálními. V neposlední řadě tu na ně čekají i monumentální antické památky z dob, kdy na ostrově vzkvétal obchod s pryskyřicí lentišku, zvané masticha.
    Krétské moře je příjemně teplé. Ideální ke koupání je dokonce ještě na konci října. Fíkovníky, kterými je Kréta doslova obsypána, nabízejí turistů příjemný stín. Letní teploty kolem 25 až 30 stupňů Celsia lákají návštěvníky Kréty k výletům po ostrově. Kdo už někdy Krétu navštívil, musí potvrdit, že Zeus, nejvyšší z antických bohů, který si vybral tento Krétu ke svému zrození, volil velmi dobře a moudře.
    Na severovýchodě Egejského moře, jen asi 8 kilometrů od břehů Turecka, které též patří k velmi oblíbeným prázdninovým destinacím pro dovolenou, se nachází co do velikosti 3. největší ostrov Řecka Lesbos. Někdy bývá označován též jako Lesvos. Co do velikosti řeckých ostrovů jsou před ním už jen Evia a největší Kréta. Celková rozloha Lesbu činí více než 1.600 kilometrů čtverečních a trvale na něm žije téměř 85.000 obyvatel.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00