Jak na věc


letiště katovice přílety a odlety online kamery

Evropské hlavní město sportu 2016

    Krpálek rozhodně nebude jediným tahákem. Na Sporťáčku se představí i další úspěšní olympionici – multimedailista a kanoista Josef Dostál či bronzový kajakář Jiří Prskavec. Vedle nich se rozhodli motivovat děti k pohybu i nedávní olympijští vítězové – moderní pětibojař David Svoboda a snowboardcrossařka Eva Samková. Tuto společnost doplní i člen zlaté hokejové generace Martin Procházka a plavecká rekordmanka Barbora Závadová.
    Sporťáček boří hranice. Náborový festival pro děti a mládež od 3 do 18 let totiž umí zaujmout vyznavače všech druhů pohybu. Vedle sebe se v jeden den na jednom místě setkávají tradiční kolektivní hry jako fotbal a hokej, olympijské individuální disciplíny ve formě veslování či tenisu, i netradiční záliby jako kin-ball, parkour a irské tance.
    Není pochyb, že na Sporťáčku v Praze bude plno akce a zábavy. Postará se o to mimo jiné i FMX motokrosař Petr Pilát, který bude mít exhibici se svou juniorskou akademií. Jelikož je 10. 9. i mezinárodní den shybů, proběhne i show na hrazdách pod hlavičkou Street Workout Academy. Stejně jako loni pak bude možnost projet se na lyžích díky připravené minisjezdovce a nechybí ani kaskadérské kousky BMX riderů od Jana Valenty.


Sporťáček láká hvězdy. Po Jágrovi podpoří děti v pohybu i Krpálek

    A to není zdaleka všechno. Sporťáček je spolufinancován z fondů Evropské unie a je i letos součástí projektů Praha Evropské hlavní město sportu a #BeActive koordinované Českým olympijským výborem. Je rovněž partnerem Českého hokejového svazu a stejně jako v minulých letech i Měsíce náboru do sportovních klubů, který realizuje hlavní město Praha. Cílem je podpořit nábory jednotlivých sportovních klubů a pobídnout rodiče k tomu, aby mysleli na volnočasové aktivity dětí.
    „Je to ohromný posun proti době, kdy jsem si sport volil já. Tolik možností jsme neměli. Měl jsem na výběr fotbal nebo hokej jelikož táta usoudil, že na fotbal nemám postavu, bylo rozhodnuto. Na festivalu jsem si naopak všiml během chvíle minimálně deseti sportů, které jsem v dětství neměl šanci dělat,“ popsal 44letý útočník Floridy a nejlepší Evropan v historii NHL.
    A hned 3. 9. při zastávce v Ostravě přišel velký milník díky faktu, že na Městský stadion zavítal jako čestný host hokejový idol Jaromír Jágr, který přijal pozvání coby člen Star Teamu České sportovní. V areálu pobyl déle než hodinu a za tu dobu si vyzkoušel hokejbal, jízdu na handbiku a v prostoru pro moderní gymnastiku se dokonce pokoušel cvičit s obručí.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00