Jak na věc


ledvice nový zdroj

Výměna třídičů skončila, vznikl evropský unikát

    Přestože je dostupnost produktu skladem, skladové zásoby a možnost osobního odběru si ověřte na telefonním čísle 725 028 323.
    Vůbec prvním okroužkovaným sokolím mládětem na elektrárenském komínu Skupiny ČEZ, je to ledvické. Za poletování rozčilených rodičů kolem komína se ho podařilo okroužkovat ornitologovi Václavu Beranovi.
    Vítáme Vás na oficiálních stránkách města Ledvice, které se nachází v okrese Teplice, v kraji ústeckém, zhruba 4 km severně od města Bíliny a 7 km jihozápadně od města Teplice. Dle regionálního turistického členění patří do oblasti Krušných hor a Podkrušnohoří v nadmořské výšce 204 m.n.n. s katastrální výměrou 5,03 km2. Ve městě žije 548 obyvatel.


Za čtyřicet let poznal šachtu jako málokdo

    Vlečka „Doly Bílina – úpravna uhlí Ledvice“ není zatrolejována, vyjma spojovacích kolejí s železniční stanicí Světec, tří kolejí pro vjezd vlaků elektrické trakce, jedné objízdné koleje pro odstupující lokomotivy těchto vlaků a „světeckého“ zhlaví relačních kolejí pro „zápřah“ sestavených vlaků elektrickou trakcí. Provoz Ledvice proto disponuje pouze drážními hnacími vozidly nezávislé trakce – motorovými lokomotivami. Jejich výkonové parametry jsou určeny charakterem posunu:
    Nejvyšší rozhlednu v České republice najdete v Elektrárně Ledvice na Teplicku. Prosklená vyhlídka s přístupným ochozem se nachází na pravé věži nového zdroje ve výšce 144 metrů.


VIDEO: Jezero Most napuštěné za minutu

    Ledvický Ořech 1 je dlouhodobě nejprodávanějším druhem uhlí. V českých domácnostech je oblíben pro příznivou cenu, vysokou výhřevnost a nízký podíl síry. Kvalitní třídění poskytuje uhlí s minimálním podílem prachu a hlušinových složek.Svými vlastnostmi je ideální do klasických kotlů nižšího až středního výkonu. Jako předepsané palivo do svých kotlů jej doporučují přední výrobci, jako např. Dakon (DOR), OPOP, Viadrus - Hercules. Velmi vhodné je i do zplynovacích kotlů ATMOS. Ledvický Ořech 1 doporučujeme zejména do kotlů s nižším až středním výkonem, ale bez problémů se uplatní i u vyšších výkonových řad. Zároveň se jedná o základní palivo pro použití v kuchyňských sporácích a dalších lokálních topidlech.Deklarované jakostní znaky: zrnitost: 20 - 40 mmprůměrná výhřevnost: 17,6 MJ/kgminimální výhřevnost: 16,5 MJ/kgsíra (prům.): 0,77 %měrná sirnatost (prům.): 0,44 g/MJpopel (prům.): 9,8 %voda (prům.): 30,2 %maximální podíl prachu (<10 mm): 13 %maximální podíl prachu při skládání pásem
    Již pět tisíc lidí navštívilo rozhlednu v areálu elektrárny Ledvice na Teplicku. Rozhledna na severní věži ledvických dvojčat, byla vybudována v rámci druhé vlny ekologizace uhelných elektráren Skupiny ČEZ.
    Pohledu z výšky 140 metrů se zachtělo letos narozené poštolčí slečince, která vletěla do prosklené vyhlídky rozhledny umístěné na pravé podpůrné věži kotelny Nového zdroje v Elektrárně Ledvice.
    Příjem objednávek na ROZVOZ v závozovém pásmu provozoven: KŘINEC, CHVALETICE, HRUŠOVÁ, LETOHRAD, JAROMĚŘ
    Parkoviště před Elektrárnou Ledvice zaplnily před nedávnem Žigulíky, Moskviče či Lady. Nejednalo se však o sovětskou invazi, ale o sraz majitelů těchto vozů, teří zde zakončili spanilou jízdu po okolí Bíliny.
    Údržbu drah vlastních, DB, ELE a EPC – kontrol dohled, údržbu kolejiště, sdělovacího, zabezpečovacího a trakčního zařízení a odborné prohlídky a revize zařízení, které podléhá prováděcím vyhláškám k zákonu č. 266/1994 Sb., o drahách, zajišťuje SD-KD smluvně.


Nejlepší rozhled vám nabídne elektrárna

    Společnost ČEZ doufá, že by nová hnědouhelná Elektrárna Ledvice měla do konce roku najet na plný výkon. Zatím se její výkon pohybuje kolem 500 megawattů.


Elektrárna Ledvice už brzy pojede naplno

    Provoz Ledvice zajišťuje smluvně veškeré přepravní i dopravní výkony pro provoz Úpravna uhlí Ledvice Dolů Bílina (ÚUL) na vlečce „Doly Bílina – úpravna uhlí Ledvice“ a na styku této vlečky s celostátní dráhou v železniční stanici Světec. Podstatnou část těchto výkonů tvoří posun při rozpouštění prázdných uhelných vlaků externích dopravců (ČD Cargo, AWT, Viamont DSP) a v současnosti i vlaků SD-KD k nakládce pod zásobníky ÚUL, sestavení ložených uhelných vlaků na relační koleje - to vše dle dispozic výrobního dispečera ÚUL. Současně provoz Ledvice plní povinnosti provozovatele dráhy a drážní dopravy podle zákona č. 266/1994 Sb., o drahách na vlečce „Doly Bílina – úpravna uhlí Ledvice“ a na dalších vlečkách Dolů Bílina (DB) ve svém obvodu, na které má SD-KD platná úřední povolení a Licence vydané Drážním úřadem („DB – vlečka skladu Ropných produktů“, „DB – vlečka Jana“, „DB – vlečka hlavního skladu“). Dále provoz Ledvice pro ČEZ, a.s. - elektrárna Ledvice (ELE) zajišťuje provozování dráhy
    Únik amoniaku vodného z venkovní zásobní nádrže a záchrana zaměstnance externí firmy zaměstnaly více než třicet profesionálních i dobrovolných hasičů z okolí Elektrárny Ledvice během taktického cvičení.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00