Jak na věc


ledvice elektrárna

Poštolka se proletěla nad elektrárnou a zlákala ji rozhledna

    Vítáme Vás na oficiálních stránkách města Ledvice, které se nachází v okrese Teplice, v kraji ústeckém, zhruba 4 km severně od města Bíliny a 7 km jihozápadně od města Teplice. Dle regionálního turistického členění patří do oblasti Krušných hor a Podkrušnohoří v nadmořské výšce 204 m.n.n. s katastrální výměrou 5,03 km2. Ve městě žije 548 obyvatel.
    Údržbu drah vlastních, DB, ELE a EPC – kontrol dohled, údržbu kolejiště, sdělovacího, zabezpečovacího a trakčního zařízení a odborné prohlídky a revize zařízení, které podléhá prováděcím vyhláškám k zákonu č. 266/1994 Sb., o drahách, zajišťuje SD-KD smluvně.
    Vlečka „Doly Bílina – úpravna uhlí Ledvice“ není zatrolejována, vyjma spojovacích kolejí s železniční stanicí Světec, tří kolejí pro vjezd vlaků elektrické trakce, jedné objízdné koleje pro odstupující lokomotivy těchto vlaků a „světeckého“ zhlaví relačních kolejí pro „zápřah“ sestavených vlaků elektrickou trakcí. Provoz Ledvice proto disponuje pouze drážními hnacími vozidly nezávislé trakce – motorovými lokomotivami. Jejich výkonové parametry jsou určeny charakterem posunu:


Sovětská invaze v Elektrárně Ledvice

    Ledvický Ořech 2 je uhlím, u kterého jsme v posledních letech zaznamenali nejvyšší nárůst poptávky. Hlavním důvodem je zejména masivní nástup kotlů s automatickým provozem, pro které je toto uhlí základním a v podstatě jediným použitelným palivem.Zároveň se velmi rozšiřuje používání ledvického Ořechu 2 v klasických kotlích s manuálním přikládáním, kde jej zákazníci spalují obvykle ve směsi s většími kousky uhlí, případně se dřevem. Ořech 2 má totiž stejné složení jako ledvická kostka nebo Ořech 1 (rozdíl je pouze ve velikosti kousků uhlí - ořech 2 je poměrně drobný), ale je prodáván za výrazně nižší cenu. Aby se zamezilo propadávání kousků uhlí roštem do popelníku, je obvykle potřeba zatopit dřevem či větším uhlím a až po vytvoření souvislé vrstvy hořícího paliva přisypat ořech 2. Deklarované jakostní znaky: zrnitost: 10 - 25 mmprůměrná výhřevnost: 17,6 MJ/kgminimální výhřevnost: 16,5 MJ/kgsíra (prům.): 0,77 %měrná sirnatost (prům.): 0,44 g/MJpopel (prům.): 9,8 %voda (prům.): 30,2 %max
    Parkoviště před Elektrárnou Ledvice zaplnily před nedávnem Žigulíky, Moskviče či Lady. Nejednalo se však o sovětskou invazi, ale o sraz majitelů těchto vozů, teří zde zakončili spanilou jízdu po okolí Bíliny.
    Příjem objednávek na ROZVOZ v závozovém pásmu provozoven: KŘINEC, CHVALETICE, HRUŠOVÁ, LETOHRAD, JAROMĚŘ
    Vůbec prvním okroužkovaným sokolím mládětem na elektrárenském komínu Skupiny ČEZ, je to ledvické. Za poletování rozčilených rodičů kolem komína se ho podařilo okroužkovat ornitologovi Václavu Beranovi.
    Únik amoniaku vodného z venkovní zásobní nádrže a záchrana zaměstnance externí firmy zaměstnaly více než třicet profesionálních i dobrovolných hasičů z okolí Elektrárny Ledvice během taktického cvičení.
    Nejvyšší rozhlednu v České republice najdete v Elektrárně Ledvice na Teplicku. Prosklená vyhlídka s přístupným ochozem se nachází na pravé věži nového zdroje ve výšce 144 metrů.


Po výbuchu v Karviné už 13 mrtvých

    Společnost ČEZ doufá, že by nová hnědouhelná Elektrárna Ledvice měla do konce roku najet na plný výkon. Zatím se její výkon pohybuje kolem 500 megawattů.


Ledvická dvojčata navštívily tisíce lidí

    Provoz Ledvice zajišťuje smluvně veškeré přepravní i dopravní výkony pro provoz Úpravna uhlí Ledvice Dolů Bílina (ÚUL) na vlečce „Doly Bílina – úpravna uhlí Ledvice“ a na styku této vlečky s celostátní dráhou v železniční stanici Světec. Podstatnou část těchto výkonů tvoří posun při rozpouštění prázdných uhelných vlaků externích dopravců (ČD Cargo, AWT, Viamont DSP) a v současnosti i vlaků SD-KD k nakládce pod zásobníky ÚUL, sestavení ložených uhelných vlaků na relační koleje - to vše dle dispozic výrobního dispečera ÚUL. Současně provoz Ledvice plní povinnosti provozovatele dráhy a drážní dopravy podle zákona č. 266/1994 Sb., o drahách na vlečce „Doly Bílina – úpravna uhlí Ledvice“ a na dalších vlečkách Dolů Bílina (DB) ve svém obvodu, na které má SD-KD platná úřední povolení a Licence vydané Drážním úřadem („DB – vlečka skladu Ropných produktů“, „DB – vlečka Jana“, „DB – vlečka hlavního skladu“). Dále provoz Ledvice pro ČEZ, a.s. - elektrárna Ledvice (ELE) zajišťuje provozování dráhy
    Přestože je dostupnost produktu skladem, skladové zásoby a možnost osobního odběru si ověřte na telefonním čísle 725 028 323.
    Pohledu z výšky 140 metrů se zachtělo letos narozené poštolčí slečince, která vletěla do prosklené vyhlídky rozhledny umístěné na pravé podpůrné věži kotelny Nového zdroje v Elektrárně Ledvice.
    Již pět tisíc lidí navštívilo rozhlednu v areálu elektrárny Ledvice na Teplicku. Rozhledna na severní věži ledvických dvojčat, byla vybudována v rámci druhé vlny ekologizace uhelných elektráren Skupiny ČEZ.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00