Jak na věc


ledovka náledí

Kalamita opět paralyzovala D1. Nehody a uzavírky byly i jinde

    Do konce týdne nás čekají pořádné mrazy a náledí. Převážně bude zataženo až oblačno se sněžením, které bude přecházet v mrznoucí déšť. O víkendu se budou teploty pohybovat kolem -5°C, v noci klesnou až na -9 °C.
    Silnice ve vyšších polohách Vsetínska pokrývá uježděná vrstva ledu a sněhu. Řidiči musí v některých úsecích počítat také s vyjetými ledovými kolejemi. Podobná je situace i na Liberecku. Vyplývá to z aktuálních informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).
    Zejména na jihu Česka napadlo během soboty velké množství sněhu. Místy se na silnicích kromě sněhové pokrývky tvořila ledovka. Kalamita postihla i Německo, Rakousko a Slovensko.
    Ve většině krajů České republiky hrozí náledí. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu začne platit v sobotu od osmi hodin večer do neděle do devíti ráno.
    Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydali ve středu před polednem výstrahu před ledovkou, která odpoledne zasáhne část území. Varování platí pro západní Čechy, pro celý Karlovarský kraj, část Plzeňského a část Ústeckého kraje.


Přívaly sněhu ochromily letiště v Mnichově, stála i dálnice u Vídně

    Zledovatělé silnice a nový sníh od rána komplikovaly dopravu v Česku. Na Liberecku havarovalo na ledu auto, ledovku nezvládla ani odtahová služba, která ho přijela vyprostit, ani ta další. Na místo tak musela vyjet třetí odtahovka.
    O víkendu se připravte na silné mrazy. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu především pro Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský kraj. Teploty by zde měly klesnout až pod -12 °C. Napadnout by mohlo až 10 cm čerstvého sněhu v nížinách, na horách pak 20 cm. V nížinách však bude sníh rychle tát a může se vytvářet ledovka.
    Doprava na dálnici D1 na Brno mezi středními Čechami a Vysočinou ve čtvrtek dopoledne opět kolabovala. Kolony byly dlouhé desítky kilometrů, problémy začínaly už na 46. kilometru. Odpoledne se situace mírně zlepšila, i tak ale řidiči stáli v kolonách. Dopravu komplikuje sníh, nejhorší situace je stále na Vysočině, špatně sjízdné silnice jsou v okrese Pelhřimov, Třebíč a Havlíčkův Brod. Pozor by si měli dát řidiči i v Jihočeském, Pardubickém a Královehradeckém kraji. Problémy mají stále kamiony, pro které jsou některé silnice uzavřené anebo zůstaly uvízlé v kopci.


Nová výstraha! Sníh vystřídá ledovka. Hrozí v těchto krajích

    Sněhová kalamita znovu zasáhla celé Česko. S velkými přívaly sněhu bojovali silničáři na Liberecku, kde některé silnice zavály až dvoumetrové závěje. Problémy měli i řidiči na D1 a dalších českých dálnicích.
    Policisté i silničáři varovali v neděli ráno před kluzkými silnicemi, ledovka se netvořila jen na silnicích nižších tříd, ale také například na dálnicích. Řidiči tak museli být po ránu extrémně obezřetní.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00