Jak na věc


lecitelka marie hruba 2018

ulice Na Najmanské, Slezská Ostrava, u kostela sv. Josefa.

    Moří Vás děložní myomy nebo cysty vaječníků, pak se nechte objednat v naší přírodní léčebně.Zde Vás náležitě vyšetříme a nabídneme Vám léčbu přírodní metodou.
    Naše zkušená léčitelka Vám rovněž náležitě poradí, jak předcházet některým civilizačním chorobám. Cenné rady Vám mohou pomoc zkvalitnit Váš osobní život. Zdraví máte pouze jedno, proto je potřeba o něj dobře pečovat.
    Že nejsem daleko od pravdy, tedy že zdravě opečovávaná noha (chodidlo) je zásadním předpokladem pro pohodlí a komfort v botě, mi měsíc co měsíc potvrzuje má dvorní pedikérka. Říkávám jí familiérně „Patička“. O má chodidla se vždy postará tak, „že se vznáším, až si létám“, … je to hotová kouzelnice.


nás opustila po těžké nemoci dnes, tj. 28. 12. 2018 před polednem.

    Ano, je to tak, do salonu chodí převážně ženy, avšak muži nejsou výjimkou. Mám mezi muži i pravidelně se vracející zákazníky. Jsou jimi postarší muži, kteří vyžadují pohodlí, spokojenost a komfort v obutí, nebo mlaďoši, kterým na jejich dokonalosti těla, ke kterému patří samozřejmě nohy a chodidla, velmi záleží. Vzorek žen v mé klientele převyšuje logicky proto, že ženy chodí mimo pedikúru na manikúru, nejen klasickou. Provádím modeláže nehtů a různé formy jejich úprav, dále lakování nehtů (na nohou i rukou) v souladu s módními trendy nebo podle jedinečného přání zákaznic. Nejedna ze zákaznic si v mém salonku také dopřeje masáž končetin nebo parafínovou lázeň.


Poslední rozloučení s Ivankou se bude konat ve čtvrtek 3.1. ve 13:00

    Často přívlastek „medicinální“ laikům asociuje něco zdravovědného, nemocničního, s čímž mám spojenu další mou příhodu, tentokráte nahořklou, kdy můj salon navštívila paní, odhaduji, vyššího středního věku (50). Vizáží včetně luxusních střevíců to byla dáma, to se musí nechat. Ovšem když se z té parády vyzula, její společenská příčka se bouřlivě otřásala v základech – na prstech kuří oka, paty popraskané, co je pemza, asi netušila. Nicméně – požadavky na mé služby měla objemné, až mi byla podivná ta jednorázová péče o její zanedbané nohy. Po hodině mé odborné práce měla chodidla jako batole. Vstala z křesla, obula se do své obuvnické luxusní exotiky a s utrousením „tak díky“ odcházela. Koukala jsem za ní mrkajíc překvapeně víčky a ještě, než zmizela za dveřmi, stihla paní taktně připomenout, že ještě nezaplatila. Paní se s křečovitě našpulenými rty otočila. Pro změnu překvapeně mrkala víčky zase ona a kvikotavým hlasem opáčila: “To vám zaplatí přece zdravotní pojišťovna!!!“ Musela
    Abych neusnula na vavřínech, stále se v oboru zdokonaluji. Je pořád se čemu učit. Jinak bych po čase mohla zaspat dobu…v dnešním informačním věku je to dvojsečné – informace o nových technologiích a metodách lze sice jednoduše získat, ale i promarnit. Proto jsem také členkou České podiatrické společnosti, prostřednictvím které se řízeně vzdělávám v oboru a nechávám si mé nové znalosti a dovednosti certifikovat.
    Pojďte, chcete-li, tiše se uvelebte a já se Patičky zeptám, jak a kde se takovému kouzlení naučila. A budou-li vám slova Patičky vrtat hlavou, napište mi, srdečně vám prozradím, kde Patičku najdete.
    Naše znalá léčitelka rovněž úspěšně léčí onemocnění a poruchy páteře a pohybového ústrojí, artritidu a skoliózu. Do naší ordinace můžete přijít, i když Vás trápí gynekologické problémy. Nemějte zbytečný strach z přírodní léčby, která Vás příjemně a mile překvapí.


baseurl; ?>/" title="léčitelka v Praze">Olena Grinko

    Podstata všech onemocnění je dána nerovnováhou v našem organismu a také nesouladem mezi námi a okolím (často je na vině nepravidelnost a špatná životospráva). Thajská olejová masáž je právem považována za léčebnou masáž, jejíž základy nacházíme již ve starověku, v dobách Buddhy. Využívá prvky tradiční thajské masáže, tradiční čínské medicíny, indické ajurvédy a speciálních masážních olejů.Tato alternativní relaxační a léčebná masážní metoda spočívá v působení síly na energetické dráhy - meridiány - jednotlivých orgánů lidského těla a na jejich tlakové body. Tak je celé tělo podrobeno systematické tlakové masáži od temene hlavy přes šíji, páteř, zádové svaly, také paží a nohou, včetně prstů. Použitím pomalých a táhlých hmatů, kombinovaných s protahováním a akupresurou dochází k odblokování zadržované energie v těle, uvolnění kloubů, svalů, šlach a protažení páteře, působí příznivě na mízní a oběhový systém. Thajská olejová masáž má dobrý vliv na cévní systém, posiluje imunitu, redukuje
    A proč pedikúra? Na to nejlépe odpoví můj příběh. Jednoho dne, to jsem ještě smluvně pracovala pro nejmenovaný kosmetický salon, přistoupil ke mně velmi váhavě muž v seniorském věku. Jeho chůze – našlapování – bylo už na pohled velmi bolestivé. Nečekala jsem na pozdrav a pobídla pána, aby „odložil“ svůj ostych s pocity trapnosti a pověděl mi, co jej do salonu přivádí. Pán mi ukázal svá popraskaná chodidla. Stačilo krátce pohlédnout a výzva byla na světě. Pánovi jsem vysvětlila, co mohu pro zlepšení jeho chodidel udělat, jakou metodu použiji a čím ještě pomohu od bolesti. Využila jsem vše, co jsem znala a uměla, především z oblasti medicinální pedikúry. Snad všechny druhy fréz jsem měla v činnosti, než se mi podařilo pánovo chodidla vyhladit. Když se starý pán obouval, usmíval se. Chvilku se procházel po salonu a tu ke mně přistoupil, vzal mi mé ruce do svých a sdělil se slzami v očích: „Slečno, vy máte zlaté ruce. Podívejte, nic mne nebolí, mohu jít tancovat!“


v malé obřadní síni u Slezského hřbitova,

    Od mládí mne přitahuje snaha pomáhat lidem. V době, kdy jsem se rozhodovala o svém zaměstnání, bylo zdravotnictví jedinou cestou, jak tuto snahu realizovat. Postupně jsem pracovala na mnoha odděleních, jejichž střídání bylo z části způsobeno několikerým stěhováním z města do města, z části přizpůsobením se potřebám mých dětí, z části touhou zjistit co nejvíce, abych věděla, kde budu pomáhat s nejlepším efektem. A tak jsem prošla několika nemocnicemi v republice na několika odděleních ( dětské, chirurgie, urologie, operační sál jako anesteziologická instrumentářka, stomatochirurgie), několika ambulancemi ve zdravotnických zařízeních (kožní, neurologie, oční, ORL, onkologie odběrová ambulance, jesle) a díky své odbornosti, znalostem a touze pomáhat jsem se dostala i na na místo, kde se mé letité znalosti zúročili nejvíce, při práci na záchranné službě, ať už jako výjezdová sestra či vedoucí sestra pohotovosti nebo jako dispečerka Centra tísňového volání. Ale ani to nestačilo, abych byla
    Z krátkodobého pohledu přicházím v takovém případě o výdělek (za konzultaci si nic neúčtuji). Ale z dlouhodobého pohledu mi po zaléčení se navrátivší zákazníci dají s díkem za pravdu. Stávají se mými pravidelnými klienty. A ten, který se nevrátí? Buď je nadále nemocen, nebo přešel ke konkurenci, ale to mi líto není, protože jednou z mých zásad je nesuplovat lékaře. Chci zaručit mým klientům hygienicky čistý, ničím a nikým kontaminovaný salon, a společně s klientem se snažit o dlouhodobě udržitelný stav péče o jejich chodidla i ruce. Chci naučit klienty rozmazlovat s pravidelností svá chodidla a ruce, postupovat laskavě a bez obav o jejich či mé zdraví.
    Jéžiš, doufám, že nenastala! Jinak by mne to opravdu moc mrzelo. Spokojenost mých klientů je pro mne motorem, něco jako potlesk pro herce. Víte, pedikúra je taková malá sochařina, manikúra zase výtvarné dílko, výsledkem je vždy originál, který má vytvářet u klienta jen příjemné pocity. O zvyšování jejich sebedůvěry nemluvě.


S hlubokým zármutkem a bolestí v srdci vám oznamuji,

    Naproti své profesi pedikérky jsem nešla přímo. Já chtěla být fotografkou. Maminka s tatínkem mne však pouhému fotografickému řemeslu učit nenechali, měli podmínku, abych na mém vzdělanostním kontě měla alespoň maturitní absolutorium. Vzájemným kompromisem nakonec byla střední škola obchodu a služeb a podnikání, kde jsem odmaturovala mj. i z oboru kosmetiky. Fotografování jsem se nadále věnovala, ale pouze amatérsky, ve smyslu maminčina výroku: „kočenko, fotit už umíš, uč se něco jiného“.
    „Jsem Baťova holka“, často říkávám, a chvatně vysvětluji, co jen těmi slovy myslím. Zkrátka tím říkám, že jsem původem ze Zlína, a že mám túúúze ráda boty. A když boty, tak ne jen na pohled, nýbrž jejich dobrou ševcovinu. Současně věřím v jednoduchou rovnici:
    Medicinální pedikúra je konkrétní ošetření nohou (chodidel) pomocí speciálního přístroje a měnitelných diamantových frézek a brusek, také se můžete setkat s názvem suchá pedikúra. Není potřebná voda k namáčení chodidel. Je to ošetření velmi účinné, nebolestivé, bezpečné a hygienické (frézky se po jejich použití sterilizují ve sterilizátorech). Tato metoda se používá k ošetření zarostlých nehtů, mozolů, otlaků, kuřích ok, popraskaných pat, ztluštělých nehtů. Především je určená pro diabetiky, neboť při provádění této metody nedochází k riziku pořezání a způsobení otevřeného poranění, venkoncem následného přenosu infekčního onemocnění.


Reflexní lymfatická masáž na ploskách nohou

    Naše lékařka Vám nepřepíše žádné prášky ani drahé medikamenty, v naší léčebně se ordinuje na energetické úrovni. Užíváme pouze kladné biotoky, které jsou schopné vyléčit jakoukoliv chorobu.
    Po maturitě jsem odešla do Prahy. Pracovala jsem pro několik kosmetických salonů, kde jsem získávala cenné zkušenosti jak v kosmetických službách, tak i ve službách manikérských a pedikérských. O těch životních zkušenostech ani nemluvě! Častokrát jsem se vracela ubrečená, rozčarovaná z osobností majitelek salonů, které pro svůj podnikatelský zisk bezhlavě plýtvaly svou emocionální vybaveností, smyslem pro spravedlnost i důstojností. Proto jsem se nakonec rozhodla zařídit si salon vlastní, nabízet svou práci a um výhradně pod mým jménem.


baseurl; ?>/" title="léčitelka v Praze">léčitelka v Praze

    V mé praxi jsem tuto situaci již musela s lítostí několikrát řešit. Je to v případech, kdy je zákaznice, příp. zákazník nemocen anebo poraněn. Mám na mysli plísně, otevřené rány a podobné patologické jevy, především na nohou. V takovém případě mou službu ze zásady neposkytnu. Poskytnu poučení a doporučím neodkladnou návštěvu dermatologa a promptní zaléčení. Až po úspěšném zaléčení může následovat moje služba. Až po té u mne uskutečněná pravidelná pedikúra může splnit jak její estetický charakter, tak charakter preventivní. Žádná pedikúra nenahrazuje dermatologa ani ortopeda.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00