Jak na věc


laura janečková knihy

Matej – Holý Stanislav – Růžička Milan Daniel

    100 nových receptů na moučníky a dortíky sestry Anastázie z Kongregace Dcer Božské lásky. Sestra působila jako kuchařka v různých řeholních domech v Polsku....
    Každý se bojí bolesti, opuštění, nemoci, zvláště utrpení a smrti. Učit se bojovat s rakovinou, při které strach zcela paralyzuje, znamená učit se bojovat o život. Projít tímto učením znamená dotknout se podstaty života, nalézt smysl a cíl. Smrt je součást lidského života, právě tak, jako jeho počátek – zrození. Každý z nás je jiný, má jiný pohled na svět, svou víru a bude mít i svou cestu k minimalizování strachu ze smrti. Stručné uvedení jednotlivých náboženství, včetně moudrosti Indiánů je opět citlivě ukázanou cestou zkušenou průvodkyní.  Alternativní medicínu autorka vnímá jako alternativu ke klasické medicíně. Základní informace o ekonomickém a sociálním zabezpečení i seznam hrazených preventivních prohlídek jsou doplňující cennou informací.


1421: Rok, kdy Čína objevila svět

    Zná velice dobře stres vyvolaný sdělením diagnózy s následnou fází šoku nemocného. Vnímá ho jako pomoc při přeměně pacienta v bojovníka s následným odhodláním pro přijetí svízelné situace a pro smíření se s léčbou.  Součástí boje s nemocí jsou relaxace – od nácviku léčivého dýchání, navázání kontaktu se sebou (využití akupunkturních bodů v dlani, soustředění se na pocity tepla, tlukot srdce) až po rehabilitační cvičení a správnou výživu, kognitivně-behaviorální terapii, meditaci apod.).
    Autorka se nevyhýbá ukončení boje o život. V psychické opoře nejbližších v závěru života vidí největší pomoc. Dle ní duše zesnulých žijí dál ve vzpomínkách těch, kteří je milovali.
    Autorka využívá svých dlouholetých odborných zkušeností, které jsou navíc autenticky potvrzovány vědomými dopisy pacientů. Citlivě reaguje na pocity nemocného, chápe je, objasňuje je. Provádí jedince všemi úskalími vyšetřovacích metod, seznamuje s náročnou terapií, včetně možných nepříjemných provázejících příznaků a situací. Oslovuje zároveň rodinu pacienta a jeho blízké. Od sdělení diagnózy rodinným příslušníkům dál nenásilně a taktně ukazuje nejschůdnější cestu jejich kontaktu s nemocným.
    Publikace docentky Laury Janečkové je pevnou rukou, která bezpečně převádí vyděšeného přes vratkou lávku. Pomáhá v prvních okamžicích pacientovi, kterému byla sdělená osudová diagnóza a  bezpečně ho vede dál přes všechna úskalí sděleného až po cílenou mobilizaci jeho sil.


200 let Všeobecného občanského zákoníku

    365 dní s mystiky Karmelu[5/1982]Jerzy Zieliński • Z polštiny přeložila Jindra HubkováVelmi dobře vybrané citáty na každý den v roce od různých karmelských svatých, doplněné o meditace autora nad texty. Převažují sv....Velmi dobře vybrané citáty na každý den v roce od různých karmelských svatých, doplněné o meditace autora nad texty. Převažují sv. Terezie z Avily, sv. Jan od Kříže a sv. Terezie z Lisieux, ale snaha byla uplatnit všechny světce, kteří něco písemně zanechali. J. Zieliński je polský bosý karmelitán, autor mnoha knih pojednávajících o křesťanské spiritualitě, především z perspektivy spirituality Karmelu, jejímž je znalcem.Velmi dobře vybrané citáty na každý den v roce od různých karmelských svatých, doplněné o meditace autora nad texty. Převažují sv. Terezie z Avily, sv. Jan od Kříže a sv. Terezie z Lisieux, ale snaha byla uplatnit všechny světce, kteří něco písemně zanechali. J. Zieliński je polský bosý karmelitán, autor mnoha knih pojednávajících o křesťanské spiritualit
    Rok 2015 by se klidně dal nazvat rokem Zaklínače – nejenomže hra na PC byla vyhlášena nejlepší hrou roku, ale nakladatelství Crew vydalo první grafický román o Geraltovi, Skleněný dům. Nesmím zapomenout ani na nabušené a skvostně vypracované kompendium Zaklínač a jeho svět. Po roce vychází druhý příběh o vědmákovi z Rivie, a to pod názvem Liščí děti.
    Soudní patoložka Kay Scarpettová řeší případ brutální vraždy mladé spisovatelky. Všechno se ale ukáže být mnohem komplikovanější. S novým detektivním příběhem z pera americké spisovatelky Patricie Cornwellové přichází Knižní klub.<...


41. dny dětské neurologie ve dnech 24.-26. května 2007 v Rožnově pod Radhoštěm

    Vynikající publikaci  PhDr. Dr.phil. Laury Janáčkové, CSc., která je docentkou klinické psychologie Všeobecné fakultní nemocnice a 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, zabývá se  psychologií v oblasti aplikované medicíny a komunikace, především psychoonkologií, problematikou bolesti, lidských vztahů a sexuálního chování  skvěle doplňují  ilustrace Aleše  Čumy. Neměla by chybět v žádné knihovně. Předkládaný „průvodce“ se totiž může stát univerzálním modelem pro chování a zvládání každé bolesti a starosti, kterou vždy každá vážná a těžká choroba přináší.
    365 dní s otcem Piem[6/1982]Z italštiny přeložil Ctirad Václav PospíšilVýběr úryvků z dopisů otce Pia nabízí čtenářům možnost prožít jeden rok v doprovodu tohoto světce 20. století.Váz., 120x180 mm, 408 stran, J1041Cena: 299,00 KčKarmelitánské nakladatelstvívložit ks do
    Obdivuji lehkost, s jakou autoři vpluli do příběhu a jak ho dokázali vykreslit takovým způsobem, o jakém se mi ani nesnilo. V příběhu najdete boj, akci, dobrodružství a hlavně nádherný fantazijní svět vědmáka, tentokráte vnímaný hlavně z paluby lodě. Uchvacující přírodní scenérie s přídavkem netvorů, příšer, iluzí a dalších bytostí, které stojí nad naše chápání. K tomu všemu racionální pohled na svět, ve kterém stojí na jedné straně příroda a magie a na straně druhé lidé. Jako odlehčení tu máme typický humor a vtip jak protagonisty, tak jeho přítele trpaslíka. Kdo holduje kultu Zaklínače, tomu tento příběh nesmí chybět!


Novotná Jarmila Ausbergerová Marie

    52 způsobů, jak dětem vyjádřit lásku[10/1982]Jan Dargatzová • Z angličtiny přeložil Ondřej Frühbauer • Redakce překladu Markéta PytlíkováZáleží vám na tom, aby vaše děti věděly, že je milujete? Tato kniha přináší náměty, které vám pomohou vyjádřit dětem lásku rozmanitými způsoby. Dejte svému dítěti najevo, jak moc je pro vás vzácné, nejen při zvláštních příležitostech, ale i během všedních dnů.Brož., 125x176 mm, 144 stran, J2567Cena: 169,00 KčSamuelvložit ks do
    Záleží vám na tom, aby vaše děti věděly, že je milujete? Tato kniha přináší náměty, které vám pomohou vyjádřit dětem lásku rozmanitými způsoby. Dejte svému dítěti najevo, jak moc je pro vás vzácné, nejen při zvláštních příležitostech, ale i během všedních dnů.
    Příběhy o zaklínači zná v naší zemi snad každý fanda fantasy- jedná se přece o kultovní sérii polského autora Andrzeje Sapkowského. Je důležité zmínit fakt, že tento komiks je adaptací příběhu z knihy Bouřková zóna. Stejně jako v prvním díle, i za Liščími dětmi stojí sehrané duo Paul Tobin (scénář) a Joe Querio (kresba), kteří tento svět bravurně ovládli.
    KRÁL SEVERSKÉ KRIMI JO NESBØ A JEHO ROMÁN, SVÉRÁZNÝ DETEKTIV HARRY HOLE A NA VRCH MICHAEL FASSBENDER V HLAVNÍ ROLI. Z TĚCHTO KOULÍ JE UPLÁCÁN FILM SNĚHULÁK, DETEKTIVNÍ THRILLER SE SKANDINÁVSKÝM KOLORITEM, KTERÝ PRÁVĚ VSTOUPIL DO NAŠICH KIN.


3rd scientific conference of institute of tropics and subtropics 2009

    Výběr obálky má u mě velké plus, jelikož skvěle evokuje celkovou atmosféru a feeling příběhu, který se před námi otevírá. V druhém díle nalezneme viditelný odklon od prvního, co se týká kresby – zde není mignolovský nádech tak patrný, jako v prvním temnějším díle, ale není to na škodu.


101 věcí, které potřebuješ vědět… a nebo taky ne!

    3 x 13 věřících osobností[3/1982]Vědci – umělci – křesťanští filantropovéDaniel HenychSoubor medailonků osobností z kulturního, vědeckého, ale i občansky angažovaného života – M. Koperník, J....Soubor medailonků osobností z kulturního, vědeckého, ale i občansky angažovaného života – M. Koperník, J. Kepler, I. Newton, L. Pasteur, A. Dürer, D. Defoe, L. Mašínová, M. Chagall, A. Kolping, C. Boothová a další. Medailonky vznikaly v průběhu let jako přístupně psané novinové články a nedělají si nárok na vědeckou odbornost. Nechtějí podávat podrobné životopisy, ale mají pouze podtrhnout společný rys uvedených osobností – křesťanskou víru.Soubor medailonků osobností z kulturního, vědeckého, ale i občansky angažovaného života – M. Koperník, J. Kepler, I. Newton, L. Pasteur, A. Dürer, D. Defoe, L. Mašínová, M. Chagall, A. Kolping, C. Boothová a další. Medailonky vznikaly v průběhu let jako přístupně psané novinové články a nedělají si nárok na vědeckou odbornost. Nechtějí podávat podrobné životo
    Papež František v kapli Domu svaté Marty slouží každé ráno mši svatou, při níž pronáší krátkou promluvu. Tato kniha předkládá výběr nejsilnějších myšlenek z těchto ranních bohoslužeb, s nadějí, že poslouží mnohým, kdo chtějí denně čerpat z pramenů Boží moudrosti a zamýšlet se nad životem ve světle evangelia.
    Soubor úryvků papežových textů a promluv z posledních let, které mají vést ke každodennímu zamyšlení. Kniha je proto rozdělena podle dní v jednotlivých měsících s akcentem na významná období církevního roku (postní doba, Velikonoce, Letnice, svátky a slavnosti během roku, advent, Vánoce)....


2016 Conference on Diagnostics in Electrical Engineering (Diagnostika)

    365 dní s Benediktem XVI.[4/1982]Z němčiny přeložil Jiří ArnetSoubor úryvků papežových textů a promluv z posledních let, které mají vést ke každodennímu zamyšlení. Kniha je proto rozdělena podle dní v jednotlivých měsících s akcentem na významná období církevního roku (postní doba, Velikonoce, Letnice, svátky a slavnosti během roku, advent, Vánoce)....Soubor úryvků papežových textů a promluv z posledních let, které mají vést ke každodennímu zamyšlení. Kniha je proto rozdělena podle dní v jednotlivých měsících s akcentem na významná období církevního roku (postní doba, Velikonoce, Letnice, svátky a slavnosti během roku, advent, Vánoce). V originále vyšla sice pro rok 2008, ale může dobře sloužit i pro kterýkoli jiný rok. Tematika je vázána spíše na památky světců a denní biblické texty, nejde o systematický výklad otázek víry.Soubor úryvků papežových textů a promluv z posledních let, které mají vést ke každodennímu zamyšlení. Kniha je proto rozdělena podle dní v jednotlivých měsících s


100 zlatých pravidel jak zbohatnout

    25 let Humanae vitae jako znamení odporu[2/1982]Dietrich von HildebrandKomentář autora k encyklice „Humanae vitae“ je výbornou pomůckou pro všechny, kdo chtějí správně porozumět katolické morální nauce. Pavlu VI....Komentář autora k encyklice „Humanae vitae“ je výbornou pomůckou pro všechny, kdo chtějí správně porozumět katolické morální nauce. Pavlu VI. vždy záleželo na ochraně lidské důstojnosti, která je v dnešním světě krutě pošlapávána. Úctou k lidské osobnosti je prodchnuta i tato encyklika, řešící všechny problémy současnosti v sexuální oblasti. Snad právě proto je tolik napadána a odmítána. Jako reakce na takové postoje vznikla tato práce.Komentář autora k encyklice „Humanae vitae“ je výbornou pomůckou pro všechny, kdo chtějí správně porozumět katolické morální nauce. Pavlu VI. vždy záleželo na ochraně lidské důstojnosti, která je v dnešním světě krutě pošlapávána. Úctou k lidské osobnosti je prodchnuta i tato encyklika, řešící všechny problémy současnosti v sexuální oblasti. S
    365 dní s papežem Františkem[7/1982]Promluvy od Svaté MartyZ italských originálů vybrala Jana Csukásová • Překlad Milan Glaser • Redakce Ivana Albrechtová, Pavel MarešPapež František v kapli Domu svaté Marty slouží každé ráno mši svatou, při níž pronáší krátkou promluvu. Tato kniha předkládá výběr nejsilnějších myšlenek z těchto ranních bohoslužeb, s nadějí, že poslouží mnohým, kdo chtějí denně čerpat z pramenů Boží moudrosti a zamýšlet se nad životem ve světle evangelia.Váz., 115x180 mm, 208 stran, J2740Cena: 249,00 KčKarmelitánské nakladatelstvívložit ks do
    365 příběhů z Bible[9/1982]Vypráví Sally Ann Wrightová • Nakreslili Honor Ayresová, Paola Bertoliniová Grudinová, Estelle Corkeová, Frank Endersby, Melanie F...Pro každý den v roce najdeme v knize krátký příběh z Bible, převyprávěný pro dětské posluchače. Výborná pomůcka pro večerní modlitbu v rodině.Váz., křídový papír, 197x260 mm, 222 stran, J3080Cena: 399,00 KčKarmelitánské nakladatelstvívložit ks do


3x7 pohádek z bramborového kraje

    365 provokujících inspirací[8/1982]Alessandro Pronzato • Z italštiny přeložila Veronika Matiášková • Odpovědná redaktorka Lucie MašátováKniha obsahuje zamyšlení na každý den v roce, a to z pera autora, italského kněze, nebo jeho oblíbených myslitelů. Ve světle evangelia si bere na paškál některé modly a nešvary dnešní doby, přičemž každý měsíc je vždy věnován jednomu nosnému tématu.Váz., 117x180 mm, 304 stran, J2150Cena: 299,00 KčKarmelitánské nakladatelstvívložit ks do
    Už je to skoro zvyk. Profesionální divadelní soubor, kterému se říká Burani uvádí na jevišti pravidelně nové, často provokující díla ze světového repertoáru. Tak i divadelní hra pro pět herců, Parchant v klobouku, má zde českou premiéru.
    Spisovatelka a básnířka Sylva Lauerová je autorkou, která se rozhodně nebojí otevírat tabuizovaná či hůře stravitelná témata. Ve svých románech i básních se dotýká hlubin lidské psychiky, duchovna, různých podob lásky a sexu, společenských témat. Díky tomu, že ...
    Název: Zaklínač – Liščí dětiAutor: Paul Tobin, Joe QuerioŽánr: fantasy komiksNakladatelství: CrewRok vydání: 2016, paperbackPočet stran: 136Hodnocení:  98 %


8 základních lekcí vojenského výcviku pro podnikatele

    100 nových moučníků sestry Anastázie[1/1982]Anastazja Pustelniková • Z polštiny přeložila Jindra Hubková • Odpovědná redaktorka Jana Vackářová100 nových receptů na moučníky a dortíky sestry Anastázie z Kongregace Dcer Božské lásky. Sestra působila jako kuchařka v různých řeholních domech v Polsku....100 nových receptů na moučníky a dortíky sestry Anastázie z Kongregace Dcer Božské lásky. Sestra působila jako kuchařka v různých řeholních domech v Polsku. Autorka receptů kromě přání dobré chuti také upozorňuje, abychom nezapomínali na slova svatého Ignáce z Loyoly, že je zapotřebí varovat se toho, abychom svému úsilí o požitek z jídla nevěnovali až příliš mnoho místa ve svém srdci a myšlenkách.100 nových receptů na moučníky a dortíky sestry Anastázie z Kongregace Dcer Božské lásky. Sestra působila jako kuchařka v různých řeholních domech v Polsku. Autorka receptů kromě přání dobré chuti také upozorňuje, abychom nezapomínali na slova svatého Ignáce z Loyoly, že je zapotřebí varovat se toh
    Kdysi při čtení biblických příběhů mne mnohokrát napadlo: kde byl onen Ráj, kudy asi putoval Abrahám, jak poutníci přežili v stepi, jak vypadal obytný dům, starověké město, chrám nebo vojenské ležení? Tehdy jsem byla odkázána jen na s...
    Kniha obsahuje zamyšlení na každý den v roce, a to z pera autora, italského kněze, nebo jeho oblíbených myslitelů. Ve světle evangelia si bere na paškál některé modly a nešvary dnešní doby, přičemž každý měsíc je vždy věnován jednomu nosnému tématu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00