Jak na věc


laďka sůvová

Laďka Kozderková — Lidé — Česká televize

    Osud Laďce Kozderkové určil nespravedlivě málo času – v pětatřiceti letech onemocněla rakovinou. Na představení Zvonokos se nechávala vozit na revers rovnou z nemocnice. Ačkoli bojovala statečně a neztrácela optimismus, neúprosné nemoci po dvou letech podlehla.
    Pokud je o film, doma byla hlavně v komediálním žánru; namátkou zmiňme snímky jako Trhák (1980), Sonáta pro zrzku (1980) nebo Fešák Hubert (1984). Výjimkou potvrzující pravidlo pak byl film Jako jed (1985), kde se zhostila vážnější role. Zahrála si také v seriálech Návštěvníci a Vlak dětství a naděje.
    Po návratu do Prahy nastoupila angažmá v Činoherním klubu. Laďka Něrgešová si zahrála ve hře Sex noci svatojánské, Osiřelý západ nebo v komedii Deskový statek. Do filmu Román pro ženy ji obsadil režisér Filip Renč.
    Navštěvovala vyšší odbornou školu herectví v Praze. Zároveň se věnovala dabingu a do éteru pouštěla písničky z rádia. Poprvé se Laďka Něrgešová objevila i na stříbrném plátně v dramatu Minulost. Poté odešla do Horáckého divadla v Jihlavě, kde se ukázala v Idiotovi nebo v opeře Lazebník sevillský.
    Novináře Jaroslava Plesla si Laďka Něrgešová vzala v Ledeburských zahradách pod Pražským hradem v roce 2007. Syn Adam se jim narodil o rok později, dcera Meda roku 2016.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00