Jak na věc


léčba akné

Jak nejlépe pečovat o kůži novorozence?

    Balneofototerapie představuje v základním cyklu 30 procedur, které pacient absolvuje minimálně 3x v týdnu pod dohledem zdravotnického personálu a za pravidelných kontrol lékařem, v pracovní dny dle předem objednaného termínu. Jedna procedura trvá od 30 do 45 minut. V této stacionární léčbě dochází ve většině případů ke zhojení, respektive k výraznému ústupu intenzity a rozsahu choroby.
     V dětském věku je opakovaná lázeňská péče velmi důležitá, protože brání v rozvoji chronického onemocnění v dospělosti. Pro nás je proto důležité, aby se u nás děti všech věkových kategorií cítili jako doma, pobyt v lázních vnímaly maximálně pozitivně a případně se k nám rády vracely. Pro jejich nejnáročnější potřeby nabízíme ubytování ve třech specializovaných lázeňských domech, sportovní a další volnočasové vyžití, služby animátorů a tým léčebných odborníků. Účastnit se mohou speciálního dětského programu Veselé lázně. A další nové aktivity lázně stále připravují.


Máte otázky ohledně léčby lupénky? Napište nám!

    Biologická léčba je novou metodou určenou pro těžké psoriázy a psoriatickou artritidu. Spočívá v aplikaci látek, které v těle zablokují nadměrnou funkci imunitního systému, a tak zabrání dalšímu šíření chronického zánětu. Používá se pro léčbu ložiskové psoriázy u pacientů s těžkým postižením, u kterých nebyla úspěšná léčba systémová, nebo balneofototerapie. Pro biologickou léčbu psoriázy byly v ČR schváleny tyto preparáty: adalimumab, infliximab, etanercept a ustekinumab. Biologická léčba je soustředěná do Center pro biologickou léčbu, o kterých žádejte informaci u svého dermatologa.
    Lokální léčba se využívá pro léčbu mírné a středně těžké psoriázy. U těžké psoriázy se používá jako doplňující léčba. Lokální léky se aplikují přímo na kůži a obvykle jsou první volbou v léčbě psoriázy. Patří k nim keratolytika, kortikosteroidy, vitamín A, vitamin D3 a dehty. U některých přípravků, jako jsou například kortikosteroidy, je potřeba, hlavně u dlouhodobé léčby, brát zřetel na nežádoucí účinky. Ve většině případů jsou však nežádoucí účinky lokálních kortikosteroidů přeceňovány nejen pacienty, ale často i lékaři. Vždy je na lékaři, aby vybalancoval žádoucí efekt léčby s nežádoucími účinky.


Systémová léčba neboli celková terapie

    Priessnitzovy léčebné lázně mají ve specializované léčbě dětí více než dvacetiletou tradici. Malí „průduškáři a astmatici“ k nám jezdí od roku 1992, v roce 2015 jsme odléčili téměř dva tisíce malých pacientů. Kromě nemocí dýchacího ústrojí se ovšem zaměřujeme také na nemoci z poruch výměny látkové, duševní poruchy, nemoci kožní a nemoci onkologické. Ke snížení frekvence onemocnění, lehčímu průběhu nemocí a snižování užívání léků přispívají vedle komplexní lázeňské péče ve všech uvedených případech jednoznačně zdejší unikátní klimatické podmínky.
     Komplexní lázeňská péče dětíKomplexní lázeňská péče je druh lázeňské léčby, který je plně hrazen zdravotní pojišťovnou. Využít jej můžete u řady onemocnění, která jsou popsána v tzv. Indikačním seznamu pro lázeňsko ... (více)
    Fototerapie se využívá k léčbě středně těžké až těžké formy psoriázy, v případě, že pacient nereaguje na lokální léčbu. Kůže, která je vystavená speciálnímu spektru UV záření, spouští biologický proces. Ten zpomaluje hromadění kožních buněk a zmírňuje zánět. Účinnost fototerapie je velmi dobrá, nejčastěji se používá UVB záření s vlnovou délkou 311 nm. Obvykle se používá 3 až 5 krát v týdnu.
    Opakují-li se u Vašeho dítěte častá onemocnění uvedená v našem indikačním seznamu, navštivte lékaře pro děti a dorost, který vystaví návrh na komplexní lázeňskou péči. Tento druh lázeňské péče trvá 28 dní a je plně hrazen zdravotními pojišťovnami:


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00