Jak na věc


kvic ostrava-volná pracovní místa ve školství

Krajská konference Digitální vzdělávání v české škole (Ostrava, 23.11.2016)

    Od 8:00 hPředstavení prezentujících firemNové online učebnice Informatika s Alexandrou a Alexom (Eva Uličná)ICT podpora školám v Moravskoslezském kraji a financování ICT v projektu Šablony (Blanka Kozáková)Soutěž autorských prací učitele ORIGIN 2019 (učitelé škol z MSK)Odpovědná výuka zpracování digitální fotografie ve škole (Tomáš Křivánek)Jak to bude s novým obsahem výuky v informatice (Libor Klubal)Od 11:00 hSpolupráce největšího IT zaměstnavatele v kraji se školami aneb podpora výuky IT ve školách (Ivana Němcová)NEOS CLASSROOM - NÁVRAT K PRAKTICKÉ VÝUCE (Radek Švehla, Karel Hulec)Quine Engine - vývoj her (Jiří Heczko, Ondřej Vaňka)Využijte vše, co můžete (a máte) (Karel Klatovský)
    Program:08:00 hVzdělávací aktivity KVIC v oblasti ICT a Šablony (Blanka Kozáková, KVIC)Soutěž TOPíK (pedagogičtí pracovníci ze škol MSK)Etwinning - on line spolupráce mezi školami (Martina Baseggio, DZS)Projekt MAPLE (Libor Olbrich, PrimMat a Euroface Consulting)O vítězném projektu Schoolweb (Radovan Jansa, Gymnázium a SOŠ Nový Jičín)
    10:30 hInkluzivní vzdělávání s využitím digitálních technologií (Ondřej Neumajer, PedF UK)ICT a inkluze, jak se to rýmuje... (Janek Wagner)Novinky Microsoft pro školní rok 2016/2017 (Karel Klatovský, Microsoft).Informační systém Edookit (Lukáš Jakubíček, Edookit)Moje digitální stopa a moje soukromí (Jan Kolouch, CesNet)


Krajská konference Digitální vzdělávání v české škole

    Kdy              17.06.2014 od 8:00 hKde             SŠ technická a dopravní, Ostrava – Vítkovice, Moravská 2Program:08:00 h                 Úvodní slovo o podpoře ICT ve školách MSK (Blanka Kozáková, KVIC) Scientix - evropská komunita učitelů pro vzdělávání v oblasti přírodních věd a technologií (Helena Lazarová, Scientix Deputy Ambassador) Když projekt začne pomáhat - SbirkaPrikladu.eu (Libor Olbrich, PrimMat) Edmodo - sociální síť pro podporu výuky (Martin Vonášek G Hladnov, Libor Olbrich, PrimMat) Kombinované formy jako nezbytná součást výuky (Bořivoj Brdička, PedF UK) Strategie digitálního vzdělávání do roku 2020 (Ondřej Neumajer, nezávislý konzultant).
    Odpolední workshopyOd 13:0 0 hW1 Google odpoledne pro školy (Martin Vonášek, Petr Caloň, Radovan Jansa)W2 Digitální kompetence učitele (Ondřej Neumajer)W3 Ozobotíme a Programujeme Dash and Dot (Natálie Nevřelová)Robotika na základní škole (Zuzana Klimešová a Libor Klubal)W4 Digitální transformace od A do Z (Karel Klatovský)WI Individuální konzultace k projektu Šablony I resp. II (Blanka Kozáková)
    Odpolední workshopy od 13:00 h a od 14:30 h:ORIGIN - fotosoutěž učitelů a nové technologie pro fotografování (Dagmar Kocichová G Hladnov; František Švihlík, Samsung)Cloud pro školy – Office 365, Aplikace Windows ve výuce (Jiří Chytil a Karel Klatovský, Microsoft)Praktické otázky používání sítě Edmodo ve škole (Martin Vonášek, G Hladnov)iPad ve výuce - novinky (Lenka Skýbová, ZŠ a MŠ Vřesina; Libor Klubal, Wichterlovo G)Jak zapojit tablety do výuky smysluplně (Petr Slípek, DoSli)Individuální konzultace k licencování produktů Microsoft (Kateřina Klumplerová, KVIC)


Krajská ICT konference Dotkněme se inovací (Ostrava, 26.11.2015)

    Od 13:00 h do 16:00 h:W1 Odpoledne s Google pro školy (Radovan Jansa, GEG Novojičínsko; Karel Moric GEG My jsmeLudgeřovice)W2 Digitální nástroje pro práci s žáky s SVP (Jiří Menšík, PETIT; Lukáš Jakubíček Edookit; PetrSlípek, DOSLI)W3 Koutek bezpečí (jak zabezpečit školní wi-fi a svá mobilní zařízení) (Rudolf Šída, HPE Aruba; JanKolouch, CesNet)W4 Efektivní správa vašich zařízení a aplikace pro školství (Karel Klatovský, Microsoft)


Konference Škola v síti informací

    Co bylo v programu:  08:00 hod Vzdělávací aktivity KVIC v oblasti ICT (Blanka Kozáková, KVIC) Soutěžní přehlídka ICT projektů škol TOPík - motivační ukázky reálných řešení, jakým způsobem školy využívají ICT pro podporu výukových a dalších procesů (vedoucí a pedagogičtí pracovníci ze škol) 11:00 hod Projekt Creative Classrooms Lab Výuka s tablety (Martina Baseggio, G Hladnov Ostrava) Scientix - portál pro vzdělávání v oblasti přírodních věd a spolupráci evropských učitelů (Helena Lazarová, Scientix.eu) Nové technologie pro školy aneb Stále je něco nového (Janek Wagner, Česká škola) Google Apps  jako prostředí pro efektivní práci a spolupráci nejen ve školních projektech (Radovan Jansa, GEG) Inspirace a prostředí pro přípravu mezitřídních/školních projektů (Pavlína Hublová, Metodický portál) Microsoft pro školství a Minecraft jako výuková pomůcka (Karel Klatovský a Irena Ulucay, Pil Microsoft)   Možnosti škol realizovat projekty v OP VVV (pracovníci MSK) Vyhlášení vítězů soutěžní přehlí
    Odpolední workshopy:W1  Google odpoledne pro školy (Karel Moric a Libor Olbrich)W2 Vyřešte to bezpečně, moderně, pro všechny a jednou pro vždy (Karel Klatovský)W3 Začínáme s M boty, Next Lab - novinky (Helena Lazarová)W4 Jevy, které ohrožují mládež v prostředí internetu (Roman Máca)WI Individuální konzultace k projektu Šablony I resp. II (Blanka Kozáková)


RESTART Konference o digitálních technologiích ve škole jinak

    V dopoledním programu jsme se podívali na zajímavé využití ICT ve školách MSK (soutěž projektů škol TOPík). V další části programu jsme se zaměřili na nyní hodně diskutované téma GDPR a na co se má škola v této souvislosti připravit. Nechyběly technologické vstupy Microsoft a Google. A pro podporu výuky nám představil další nástroj FRAUS, podívali jsme se na využití 3D tiskárny na základní škole, dále na polytechnickou výchovu a výzvy budoucnosti a BOXED představil badatelsky orientovanou výuku v praxi. V odpoledním programu: - Odpoledne s Google;- Efektivní správa vašich zařízení– bezpečnost školní sítě je to, na co by měl IT správce myslet především;- Kostičkový svět se stává velkým fenoménem;- Učíme se programovat pomocí tabletu a robotů;- Jednoduchá přírodovědná měření s využitím principů badatelství a BYOD;- Hrajeme si s výukovými stavebnicemi, bádáme, programujeme, sdílíme,...;- Využití on line laboratoří a dalších výukových zdrojů dostupných zdarma na internetu pro učitele STEM.
    10:30 h                 Moderní technologie ve výuce odborných cizích jazyků (Martinková, OPEN AGENCY; Balonová, SPŠ Krnov) Interaktivní a digitální výuka angličtiny v 21. století (Vařeková, OXFORD UNIVERSITY PRESS)) Jak vypadá výuka jazyků v digitální jazykové laboratoři? (Veronika Biskupová, AV Media) Nové aplikace a i-učebnice ve výuce cizích jazyků (Petr Ocelková, FRAUS) Učení jazyků hrou  - Výuka cizích jazyků s využitím ICT (Holub, Syntactic Sugar) Norské fondy a fondy EHP - Spolupráce škol a stipendia: možnosti projektové spolupráce a individuální mobility (Kukurová, DZS).


Konference Technologie zítřka v dnešní škole (Ostrava, 17.06.2014)

    Od 8:00 hICT podpora školám v Moravskoslezském kraji a financování ICT v projektu Šablony (Blanka Kozáková)Příklad dobré praxe ze školy - Inplace - video a marketing prakticky (Michal Adam)Projekt Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů – SYPO; síť krajských ICT metodiků (Pavel Pecník)Interaktivní tabule a projektory jsou přežitek – argumenty došly! (Jan Wagner)Bezpečnost jako důležitá digitální kompetence v evropském rámci DigComp (Jan Wagner)
    Od 10:00 hDěti a mládež online: bezpečnost ve školách (Roman Máca)Zjištěné problémy v rámci bezpečnostních analýz IT infrastruktury na školách (Petr Nepustil a Anežka Balcarová)S informační gramotností k vlastní bezpečnosti (Luděk Heinz)Nám se to stát nemůže. Anebo ano? (Karel Klatovský)


Krajská konference Na technologiích ve škole záleží

    V úterý 7. června 2016 od 8:00 h proběhla na SŠTaD, Moravská 2 v Ostravě další z krajských konferencí KVIC. Již tradičně se věnovala praktickým zkušenostem s využitím ICT ve školách („od základky po střední“).Z programu: Vzdělávací aktivity KVIC v oblasti ICT a Šablony (Blanka Kozáková, KVIC) Kraje pro bezpečný internet (Jana Trombíková, MSK)  Proběhlo finále soutěže digitální fotografie. Soutěž ORIGIN. V porotě pod vedením Jiřího Sumbala dále pracovali Lenka Satková, Jiří Štěpán a Jana Trombíková. Vítězkou se stala paní Jana Kadlčíková ze Základní školy, Ostrava-Poruba, J. Valčíka 4411, příspěvkové organizace. Její práce získala i Cenu diváka. Informatické myšlení jako kompetence pro 21. st. (Bořivoj Brdička, PedF UK) Informatické myšlení – příklady z ČR a z Evropy (Vladimíra Pavlicová, DZS)                Strategie digitálního vzdělávání - plán rozvíjení informatického myšlení žáků (Ondřej Neumajer, PedF UK) Vzdělávání pro budoucnost, vzdělávání v duchu STE(A)M? (Luděk Heinz, BOXED)

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00