Jak na věc


krby v obývacím pokoji inspirace

Rozdělení krbů podle materiálu obezdění

    Krby se vyrábějí ve více druzích a provedeních. Liší se podle použitého stavebního materiálu, využití v interiérech a exteriérech, náročnosti stavby a transportu materiálu, ve výkonu a v dalších parametrech.
     Krbové vložky jsou základním funkčním prvem obezděných krbů a dodávají se často samostatně. Jejich funkcí je zesílení topného účinku krbu, schopnost akumulace tepla a většinou také funkce tepelného výměníku mezi teplem krbu a teplosměnným médiem rozvádějícím teplo do dalších místností domu. Obestavěním ocelové nebo litinové krbové vložky vznikne krb s krbovou vložkou, který se může obezděním libovolně přizpůsobit designu místnosti.
    Krby bez krbové vložky mají velmi malou účinnost vytápění - předávají teplo do místnosti jen přímým sáláním plamene a vyhřátým obezděním. Vytopení domu tímto druhem krbu trvá velmi dlouho a se značnou spotřebou dřeva, které s přímým přístupem vzduchu hoří velmi rychle. Přesto mají tyto tradiční krby svoje nezastupitelné místo právě pro neopakovatelnou atmosféru, kterou dokáží navodit díky přímému kontaktu s plamenem ohně.


Krby | Vše o vytápění krbem | Realizace a stavby krbů

    Naši krbaři provedou kvalitně, rychle a levně stavby krbů kdekoli v České republice. Realizujeme stavby krbů a celých systémů vytápění krby ve všech typech objektů. Náš tým topenářů je schopen pružně reagovat na termíny instalatérských prací a jejich rozsah podle požadavků zákazníků a investorů.
     Krby obezděné s krbovou vložkou - primárním účelem krbu je vytápění místností, sekundárním požadavkem je dekorativnost. Ocelová nebo litinová krbová vložka má trojí účinek :
    Otevřené krby bez krbové vložky umožňují primárně domácí posezení u otevřeného ohně bez nároků na funkci vytápění. Většina těchto klasických krbů je charakteristická otevřeným topeništěm, což umožňuje vzrušující kontakt s otevřeným ohněm, doprovázený slyšitelným praskáním dřeva a vůní pryskyřic.
    Šamotové krby - krby postavené ze šamotových cihel - vysoký topný výkon a schopnost akumulace tepla
    Ekologické krby - krby se zvýšenou účinností vytápění, krby spalující paliva vyrobená z odpadních surovin, krby bez emisí toxických zplodin a jiná zařízení přinášející významné úspory nebo přispívající k ochraně a šetření životního prostředí.


Požádejte ještě dnes o cenovou nabídku krbařských prací

    Akumulační krby - teplo z krbu se akumuluje do zásobníku teplé vody - z něj je pak dům vytápěn i po vyhasnutí krbu. Krb se takto stává nejen lokálním topidlem, ale s pomocí rozvodů tepla a soustavy otopných těles zajišťuje vytápění i vzdálených místností bez potřeby vybudování teplovzdušných rozvodů.
    Naši zkušení krbaři provádějí kvalifikované stavby krbů všech typů. Nabízíme komplexní realizaci vytápění krby pro domácnosti, firmy i instituce.
    Díky dobrému pokrytí ČR našimi topenáři Vám profesionálně, kvalitně, rychle a levně provedeme instalaci, opravy nebo rekonstrukci vytápění všemi druhy krbů bez ohledu na místo Vašeho bydliště / firmy.
    Kachlové krby - krby s obezděním ze speciálních ozdobných kachlí - spojení funkce krbu a tradičních krbových kamen
    Mramorové krby - krby s obezděním z mramorových dílců anebo obložené mramorovými vnějšími kachlemi
    Elektrické krby - elektrická přímotopná tělesa konstruována tak, aby vizuálně, zvukově i tepelně imitovala provoz skutečného krbu. Nepatří tak mezi pravé krby, ale spíše mezi speciální přímotopy.
    Krby na biolíh - (tzv. bio-krby) - speciální topidla spalující tekuté palivo na bázi líhu - obejdou se bez komínu a provozují se přímo v obytných místnostech jako topidlo s otevřeným plamenem


Speciální krby s odlišnou konstrukcí

    Krby z jiných materiálů - kombinace oceli, skla, dřeva, výrobky z nerezu a dalších materiálů - především u napodobenin pravých krbů
    Interiérové krby - všechny krby umístěné uvnitř interiérů - plní obvykle estetickou funkci i funkci domovního topidla
    Zahradní krby - venkovní krby sloužící převážně k zahradnímu grilování, uzení masa anebo k prostému posezení u ohně

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00