Jak na věc


krém do lineckých košíčků

NEJOBLÍBENĚJŠÍ RECEPTY V TÉTO KATEGORII

    Jahody rozmixuji na pyré a naliji ho do hrnce. K jahodovému pyré přidám pudingový prášek a na plameni vařím, míchám do úplného zhoustnutí. Když má jahodové pyré konzistenci pudingu nechám ho vychladit a poté jahodovou směs dám do mísy a šlehám pomocí robotu 5 minut. Dále do mísy přidám cukr, změklé máslo a dál šlehám 15 minut. Vznikne mi nadýchaný jahodový krém, kterým naplním košíčky. Krém dám do zdobícího sáčku se zdobící špičkou a krém nanáším na každý košíček.
    Chilli paprička (místo chilli se někdy užívá název kayenský pepř) je plod především exotických druhů křovitých paprik, rostoucích v tropech a subtropech Indie, Číny, Japonska, Vietnamu, Afriky, Jižní a Střední Ameriky, zvláště Mexika. Hojně se užívaj ...
    Jahody nám začínají na zahrádce rychle dozrávat, tak jsem z jejich nasbírané části připravila můj oblíbený jahodový krém. Tento krém nejčastěji připravuji do dětských dortů, protože moje děti jahody milují a krém je svěží. Máslové krémy dělám jen výjimečně, raději dáváme přednost lehčím krémům.  Ale tento jahodový krém, i když je z větší částí máslový je lehký, ovocný a chutný jako jahodová zmrzlina.
    Krémem, jsem tentokrát neplnila dortový korpus, ale košíčky z lineckého těsta. Recept na linecké košíčky je z mé oblíbené staré kuchařky Moučníky a sladkosti. Linecké těsto mě příjemně překvapilo tím, jak je křehké a dobré. Jahodové košíčky se skvěle hodí třeba na dětskou oslavu a můžete je ozdobit nejen jahodami.   


Fotky receptu Linecké košíčky:

    50 g cukru se žloutkem a moukou utřeme na kašičku se 1/4 l mléka. Za stálého míchání vaříme ve vodní lázni do zhoustnutí. Vychladlou kašičku po částech vmícháme do másla utřeného s ostaním cukrem. Krémem plníme připravené košíčky - bábovičky.
    Všechny ingredience na těsto v míse smíchám a hnětením s postupným přidáváním trochou mouky vytvořím těsto, které se nelepí. Těsto rovnou vyválím na cca 5mm silný plát a pomocí kulatého vykrajovátka vykrojím kolečka, která jsou ve velikosti košíčků. Vykrojená kolečka těsta přendám do košíčkových formiček a ještě trochu těsto zatlačím do formičky. Formičky s těstem skládám na pečící plech a poté dám plechy péct do rozehřáté trouby. Košíčky peču kolem 8 minut, až okraje jsou trochu tmavší, košíčky z trouby vyndám a nechám je vychladnout. Upečené a vychladlé těsto z formiček vyklopím a nachystám si krém na naplnění.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00