Jak na věc


krácení dovolené za pracovní úraz

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

    V roce2009 jsem pro nemoc zameškal celkem 113 prac.dnů včetně 5 dnů stat.svátků .dovolená mibyla krácena za prvních 100 prac dnů o 1/12 poté o poměrtnou část za zbývajících 13 dnů.Nemoc však bez přerušení pokračovala ještě v r.2010.Zde mi zaměstnavatel již krátil dovolenou 1/12 za každých 21 zameškaných prac.dnů .Postupuje v tomto případě zaměstnavatel správně?
    Británie vydá do Česka podnikatele Františka Savova stíhaného v souvislosti s krácením daní. Informaci potvrdila mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. Podle ní je rozhodnutí pravděpodobně pravomocné, ohledně dalšího postupu vydávacího státu odkázala na britskou stranu.
    Škodu téměř půl miliardy korun způsobila podle brněnských kriminalistů organizovaná skupina devíti lidí, která krátila daně. Čtyři jsou stíháni na svobodě, další dva - cizí státní příslušníci jsou stíháni jako uprchlí. Zbylí tři obvinění, dva Češi a Slovák, byli nedávno odsouzeni za podobný trestný čin. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí policie Iva Knolová.
    Švagr španělského krále nastoupil jako vůbec první člen královské rodiny do vězení. Manžel princezny Christiny si odpykává trest ve věznici, kterou mohl sám vybrat. Tím jeho výhody zdaleka nekončí. Urdangarin se totiž rozhodl, že to bude navíc v ženské věznici.


Británie vydá do Česka Savova! Na daních měl ukrást stamiliony

    Útvar odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) v těchto dnech navrhl obžalovat osm lidí, kteří podle kriminalistů zkrátili při obchodech s pohonnými hmotami stát na dani z přidané hodnoty o přibližně 813 milionů korun.
    Dvaašedesátiletý Polák obviněný ze zkrácení daně při dovozu tabákových listů způsobil škodu téměř za 145 milionů korun, původní odhad škody byl 84,5 milionu korun. Policie nyní končí vyšetřování a navrhuje státnímu zastupitelství podat ve věci obžalobu.
    Finanční správa při kontrolách dvou firem odhalila dosud největší případ krácení daně z přidané hodnoty. Při obchodech s drahými kovy i mimo Českou republiku firmy neoprávněně získaly 4,5 miliardy korun. ČTK to dnes oznámila mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Petlachová. Finanční správa podala kvůli podvodu trestní oznámení. Mluvčí odmítla uvést názvy firem.
    Dva muže a jednu ženu zadržela v závěru minulého týdne takzvaná daňová kobra. Jednotky policie a celníků zasahovaly v Českých Budějovicích a ve Zlíně. Kriminalisté je obvinili z krácení daně. Stát měli připravit o 8 milionů korun.


Policie: Osm lidí při obchodech s palivy okradlo stát o 813 milionů

    Nabízíme prezentaci našich výrobků a produktů i u vás ve škole, školce nebo organizaci. Rádi za vámi přijedeme a představíme vám naše produkty a poradíme s výběrem z naší široké nabídky. V připadě zájmu nás kontaktujte vyplněním krátkého formuláře.
    Brigáda dohoda o provedení práce nebo pracovní činnosti ?Docházková kniha falšování, práce přesčas, v sobotu a neděliDoprava na nařízenou práci přesčasPříplatek za práci v nebezpečném prostředíDovolená navíc pro studenta kombinovaného studia při HPPHlavní pracovní poměr a zároveň práce na živnosteský listHlavní pracovní poměr na dohodu o pracovní činnosti?Informování o obsahu pracovního poměru podle §37Krácení dovolené na zotavenou za nemocTěžká nemoc a chuť dále pracovat
    Kvůli krácení daní při obchodování s naftou a benzinem navrhla Daňová Kobra obžalovat 18 lidí z miliardového krácení daní. Obvinění jsou podezřelí také z legalizace výnosů z trestné činnosti a hrozí jim až desetiletý pobyt ve vězení.


Skupina 9 lidí krátila daně. Přišli si na neskutečných 470 milionů

    Korupční jednání nabývá celé řady forem počínaje jednoduchými úplatky a konče složitými a dobře propracovanými postupy. V mnoha případech je komplikované korupci dokázat, natož z ní někoho obvinit. Existuje řada možných způsobů a forem korupce, ale je nutné počítat s faktem, že jedna forma korupce na sebe váže další a že jednotlivé formy korupce se vzájemně doplňují. Mezi základní pozorovatelné formy korupce lze zařadit:
    Jedenáct a půl roku vězení uložil zlínský soud majiteli Likérky Drak z Chvalčova na Kroměřížsku. Pavel Čaniga krácením daní ve prospěch organizované zločinecké skupiny způsobil státu škodu ve výši 1,29 miliardy korun.
    Policie dnes obvinila 22 lidí ze zkrácení daní nejméně o 850 milionů korun, z praní špinavých peněz na zahraničních účtech a z účasti na organizované zločinecké skupině. Na webu pražského vrchního státního zastupitelství to uvedla dozorující státní zástupkyně Petra Ullrichová.
    Registr dlužníků zajišťuje tu nejdokonalejší kontrolu a prevenci před vznikem neplatiče a u již vzniklých dlužníků výrazně zvyšuje vymahatelnost neuhrazených pohledávek.


Jiné dotazy z oblasti pracovně-právní legislativy

    Váš zaměstnavatel krátí dovolenou úplně špatně. Dovolená se krátí vždy po jednotlivých kalendářních letech a k předchozím letům se nepřihlíží, proto i v roce 2009 měl zaměstnavatel krátit dovolenou o 1/12 až po 100 zameškaných směnách. Ale první chybu zaměstnavatel udělal už při krácení dovolené za rok 2009, protože dovolená se krátí o 1/12 za prvních 100 zameškaných směn a dále se krátí vždy o další 1/12 za každých dalších 21 zameškaných směn. Zaměstnavatel vám proto měl v roce 2008 krátit dovolenou pouze o 1/12, protože 113 směn se rozdělí na prvních 100 směn a zbytek (13 směn) nečiní celých 21 směn, aby se mohla krátit další dvanáctina. Požádejte zaměstnavatele o opravu, protože vás neoprávněně krátil na vašich nárocích, pokud neuspějete, stěžujte si na místně příslušné inspekci práce.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00