Jak na věc


korunní princ celá pohádka

Search Results for "celá pohádka"

    Ten si pochvaluje i spolupráci s režisérem Karlem Janákem. „Je to neuvěřitelně pozitivní člověk, který i problémy umí řešit s úsměvem,“ uzavírá Plánka.
    Pamatuji si hlavně na Sihama, to byl neuvěřitelný pohodář, měl se mnou svatou trpělivost. Gariet si trochu vyzkoušel mé schopnosti, když se se mnou při natáčení postavil na zadní, což byl celkem nečekaný zážitek, ale podařilo se mi na jeho hřbetě udržet.
    Koně mám moc rád. Tím spíš, když už jsem s nimi točil tři pohádky a jeden seriál. Bohužel na nich jezdit neumím, a tak vždycky jen závidím hercům a kaskadérům, když se na nich mohou prohánět. Ale jednou si snad najdu čas a aspoň trošku se jezdit naučím. Musí to být nádherný zážitek!
    A právě v rytířském turnaji se odehraje scéna, kdy se střetnou dva rytíři na koních, jeden spadne přímo na šraňk (hrazení uprostřed kolbiště) a kůň utíká pryč. „Tomu předcházela velice náročná příprava, která se ale nakonec vyplatila, protože se nám pád podařilo natočit na první dobrou, za což jsme byli rádi, protože každé opakování takových scén představuje riziko,“ popisuje Plánka.


PATRIK DĚRGEL: V SEDLE JSEM SE MOHL CÍTIT JAKO PRINC

    Korunní princ má ten nejlepší scénář, jaký jsem měl kdy v ruce. Je v něm humor, napětí, láska... Zkrátka vše, co by správná pohádka měla mít. Navíc v ní hrají legendy českého filmu, jako je Josef Abrhám, Jaromír Hanzlík, Veronika Freimanová a mnozí další. Vedle nich zazáří i mladší, ale neméně talentovaní herci, jakými jsou Kryštof Hádek, Eva Josefíková či Patrik Děrgel. I díky nim se pohádka opravdu podařila a myslím si, že diváky na Štědrý večer rozhodně potěší.
    Václav Plánka začínal jako jezdec – kaskadér, nyní už řadu let pracuje jako horse master, tedy člověk, který při natáčení filmu zajišťuje vše, co se týče koní. Koňské herce organizoval i v letošní štědrovečerní pohádce Korunní princ.
    Můžete, nejen diváky z řad koňařů, nalákat na nějakou konkrétní scénu s koňmi, kterou v pohádce uvidí?


KRYŠTOF HÁDEK: OBDIVUJI UMĚNÍ JEZDCŮ – KASKADÉRŮ

    Kdesi v Zapovězeném lese žije zlý čaroděj Kruciatus (Josef Abrhám). Ten se před sto lety pokusil zničit království, kterému dnes vládne král Alexandr (Jaromír Hanzlík), jenž má dva syny – následníka trůnu Jana (Patrik Děrgel) a mladšího prince Karla (Kryštof Hádek). Karel se však nechce s rolí druhého v pořadí za žádnou cenu smířit. S pomocí svého sluhy Pakosty (Pavel Kříž) se na hradě vloupá do zakázané komnaty, získá kouzelné rekvizity, které tu po zlém čaroději zůstaly, a hodlá svého bratra zničit. Princ Jan tak vypije kouzelný lektvar, který mu jeho povedený bratr naservíruje, a ten mu v mžiku vymaže paměť. Jan se poté bezhlavě vydává na cestu do Zapovězeného lesa, ve kterém každý, kdo tam kdy vkročil, beze stopy zmizel. Od tohoto okamžiku se začíná odvíjet řetězec dramatických, ale především často komických situací. Zdroj: Česká televize
    Jsou to naprostí profesionálové. Stačilo jim jednou si projít trasu, kterou se mnou na zádech měli urazit a oni si ji zapamatovali a už ji zvládli úplně bravurně. Na mě bylo jim to nepokazit. (úsměv) A díky servisu všech lidi okolo těchto koní jsem se mohl soustředit jen na to, abych se v sedle udržel a vypadal při tom nejvíc, jak to šlo, jako princ.
    Až si na Štědrý den po večeři rozbalíte dárky, celá rodina bude šťastná a spokojená, všichni příjemně najedeni, nezapomeňte ještě na jednu vánoční tradici, a to usednout k premiérové štědrovečerní pohádce, kterou vysílá Česká televize na prvním programu od devatenácti hodin pravidelně již od roku 1993. Více se o pohádce dočtete uvnitř článku.
    Bez koní se neobejde natáčení řady filmů.... Jak se Vám s těmito „čtyřnohými“ herci spolupracuje jako režisérovi?


REŽISÉR KAREL JANÁK: KONĚ FILMŮM PROSTĚ SLUŠÍ

    Režisér Karel Janák už s Václavem Plánkou spolupracoval kromě Korunního prince i na filmu a seriálu Ať žijí rytíři!, kde dostali koně rovněž hodně prostoru. Jak sám říká, natáčení s koňmi často není jednoduché, vždy záleží na tom, kdo na nich sedí, ale je radost je na place mít.
    Kdybych měl nějaký volný čas, tak bych se moc rád věnoval koním pravidelně, ale vzhledem k mé vytíženosti se do sedla dostanu jen příležitostně. Všem ale ježdění na koni můžu vřele doporučit, je to úžasný relax, při kterém si člověk vyčistí hlavu.
    Pokud jde o diváky z jezdeckého prostředí, tak ti se mohou těšit především na velký rytířský turnaj, který je vyvrcholením celé pohádky. Rytíři v něm bojují o ruku princezny, ale stejně tak se předvede i celá řada koní speciálně vycvičených pro rytířské turnaje. Díky nim nechybí v pohádce ani pořádná dávka akce a adrenalinu.
    Můj vztah ke koním je daný tím, že na nich vůbec neumím jezdit. Jsou to nádherná zvířata. Vždycky když se k nim dostanu blíž a strávím s nimi nějaký čas, tak si mě úplně získají a já už se vidím, jak na některém z nich uháním krajinou. Jenže realita je taková, že jsem nakonec rád, když se přes strach a respekt dostanu k tomu, že si je pohladím...


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00