Jak na věc


korektura českého textu

3. Jak taková korektura probíhá?

    Aktuálně nabízíme 10% slevu na korektury diplomových prací, korektury bakalářských prací, ročníkových či seminárních prací v českém jazyce. Tato sleva se vztahuje i na další školní a studijní texty. Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.
    Profesionální jazykovou korekturou by měl projít každý text určený čtenáři, na němž vám záleží. A to zejména tehdy, když jej publikujete tiskem či na internetu a kdy se stává vaší vizitkou, nebo dokonce „odkazem příštím generacím“. 
    Jakékoliv konzultace k vašemu textu, ve kterých vám například vysvětlíme, proč jsme vaši větu upravili právě takto a jaké pravidlo se v ní uplatňuje, máte u nás zdarma!
    Cena našich profesionálních jazykových korektur se odvíjí od počtu znaků, které si v dokumentu necháte zkontrolovat. Uvedené ceny jsou za jednu normostranu, tj. 1 800 znaků včetně mezer (cca 250 slov). 
    Na vaše texty se těšíme na adrese info@cestinari.cz. Pro rychlou komunikaci s námi můžete využít také naši češtinářskou linku +420 704 269 277 nebo formulář v sekci Kontakty.
    Pokud se v textu vyskytne nějaké nejasné místo či formulace, u níž se nabízí více variantních řešení, připíšeme vám k nim komentář. Co se s nimi má stát, si pak již opět rozhodnete sami.


1. Kdy a proč si objednat jazykovou korekturu?

    Každý text si žádá jiný přístup. Některému postačí profesionální jazyková korektura, jiný se neobejde bez kompletního zredigování. A někdy je potřeba provést opakovanou kontrolu. 
    Pokud uvažujete o tom, že byste si nechali profesionálně zkorigovat svůj text, co nejdříve se nám ozvěte. Kvalitní korektury nelze dělat, jako když Baťa sekal cvičky. Tak ať vše společně naplánujeme a stihneme.
    Korekturu v rozsahu do deseti normostran standardně provádíme do druhého dne. Kratší texty vám rádi zkorigujeme obratem. Objednávka korektury je závazná po odsouhlasení celkové ceny a termínu vyhotovení oběma stranami. 
    Může se stát, že i mistr tesař se utne. Neměl by na to však doplácet klient. Objevíte-li tedy v námi zkorigovaném textu nějakou prokazatelnou pravopisnou nebo gramatickou chybu a dáte-li nám o ní vědět do pěti dní od převzetí korektury, normostranu, na které se vyskytla, neplatíte!
    V době od 9:00 do 20:00 nám stačí napsat e-mail nebo přímo zaslat text ke korektuře ve formátu .doc nebo .rtf. Mezi 20:00 a 9:00 a o víkendu můžete kontaktovat našeho pohotovostního korektora na telefonním čísle 773 999 363.


Neplaťte za chyby – korektura od nás je levnější!

    Tuto zodpovědnost za napsané slovo mají také studenti sepisující svou bakalářskou, diplomovou či disertační práci. Při povinném zveřejňování těchto prací na internetu se totiž každá z nich automaticky mění v snadno dohledatelný „pomník“ jejich dokončeného studia. Posouzení jazykové úrovně absolventské práce je také součástí celkového hodnocení, a tedy i známky, která je za ni udělována.
    Nabídku ceny za korekturu konkrétního textu vám provedeme až po jeho posouzení. Přeci jen musíme prověřit, zda je pro něj vhodná korektura „all inclusive“, nebo si vyžaduje redigování, a jak je na tom s rozsahem či „bezchybností“.
    Potřebujete expresní korekturu? Nabízíme dodání do 90 minut u českých korektur o rozsahu 1–10 normostran (NS = 1800 znaků). Nabízíme vám perfektní korektury v českém a anglickém jazyce v nejkratším možném termínu. Běžně se můžete setkat s přirážkou, ale u nás je expresní dodání samozřejmostí, za kterou neplatíte ani korunu navíc!

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00