Jak na věc


koncert skupiny úlet v chomutově prosinec 2018

Vánoční koncert Hany a Petra Ulrychových

    Z pražského kostela Šimona a Judy zazní díla B. Brittena, A. Vivaldiho, G. F. Händela a J. S. Bacha (1995). Účinkují: V. Hudeček, L. Brabec, P. Dvorský, E. Urbanová, I. Kusnjer a Bambini di Praga. Hraje Pražská komorní filharmonie, řídí B. Kulínský. Kamera J. Lebeda. Režie J. Nekvasil
    Houslista Václav Hudeček již tradičně pořádá po vlastech českých a moravských sérii vánočních koncertů a na tato turné si zve řadu zajímavých hostů, kteří patří k interpretační špičce naší koncertní i divadelní scény. Tentokrát si přizval do pražského kostela Šimona a Judy slovenského tenoristu Petra Dvorského, sopranistku Evu Urbanovou, barytonistu Ivana Kusnjera a kytaristu Lubomíra Brabce. Před dvaceti lety se také představila v koncertním sále FOK slibně se rozvíjející Pražská komorní filharmonie za řízení Bohumila Kulínského.
    vstupné: 350 / 450 podrobnosti: Název čtvrté desky „Slow Air“ odkazuje k dusnému počasí v texaském Austinu, kde ji zpěvačka Tessa Murray a multiinstrumentalista Greg Hughes nahrávali. Nahrávka však působí svěže – duo Still Corners odhazuje těžké synthové aranže, vrací se ke svým začátkům a neopsychedelickým riffům.


Vánoční koncert z Valdštejnského paláce

    podrobnosti: Zpívající violoncellistka Dorota Barová, známá z kapel Tara Fuki, Vertigo, Tugriki, Aneta Langerová, a taky ze spolupráce s Josefem Ostřanským, Lenkou Dusilovou, Beatou Hlavenkovou vydala v září 2019 své první sólové album. K hudební spolupráci si přizvala kytaristu Miroslava Chyšku a baskytaristu Jakuba Vejnara. Všechny skladby jsou v polštině
    Andrea Tögel Kalivodová, Pavlína Senič a Tereza Mátlová za klavírního doprovodu Ladislavy Vondráčkové ve svátečním akustickém koncertu Opera Divas 2019 s hity klasické hudby zaměřeném na dobu vánoční, adventní čas a vánoční svátky!
    vstupné: 320 / 400 podrobnosti: S vyholenou hlavou a mohutným plnovousem je americký písničkář William Fitzsimmons nepřehlédnutelný. A podobně se to má i s jeho hudbou – křehké písně, ve kterých se bývalý psychoterapeut odhaluje a noří do hlubin své duše, chytnou na první poslech.
    Po potvrzení formuláře Vám zašleme aktivační odkaz na Vaši e-mailovou adresu. Po kliknutí na tento aktivační odkaz bude Váš účet aktivovaný.
    Toto jsou internetové stránky společnosti IRSnet CZ s.r.o., IČO: 26732122, se sídlem Politických vězňů 934/15, Nové Město, 110 00 Praha 1, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 90221. Společnost IRSnet CZ s.r.o. je členem koncernu AGROFERT.


Forum Karlín, Pernerova 51-53, Praha

    podrobnosti: V programu Stará škola JINAK (tedy v rozšířeném obsazení se zpěvákem) vystoupíme na Náměstí Svobody v Teplicích na Lázeňské. Těšíme se moc!
    vstupné: 250 / 350 podrobnosti: Avant-popová zpěvačka Kate Shilonosova, jinak také členka new-wave punkové kapely ГШ (Glintshake), loni vydala druhou sólovku „для FOR“. I když je zamýšlená coby soundtrack k procházce jejím rodným městem, místo field-recordings se na ní vrství perkuse a synth melodie jak vystřižené z labelu Morr Music z přelomu tisíciletí.
    vstupné: 390 / 450 podrobnosti: Spíše než „písničkář“ k němu a jeho tvorbě sedí „vypravěč“. Cass McCombs vystřídal v rodné Californii v devadesátkách několik kapel, první sólovku vydal v roce 2003. Letos v únoru mu vychází už devátá deska – na všech si nicméně drží nastavenou laťku pořádně vysoko, krom folku se nechává inspirovat psychedelií, punkem, country.


Sál České Pojišťovny, Wagnerovo náměstí 154, Beroun

    podrobnosti: V rámci celoletního festivalu TIVOLÍ HUDEBNÍ LÉTO 2 vystoupí dvě legendy. Bonifanti, klasické jméno ústecké bigbeatové scény a Stará škola ve svém programu JINAK, kdy uvede 1. díl svých superCoverů (POZOR, již s novým zpěvákem!!!). Legendární večer, legendární kapely, legendární skladby!!!
    podrobnosti: Nová hvězda britského blues, Matthew Long, fenomenální 22letý kytarista a zpěvák, který svými sóly dokáže pravidelně zvednout diváky ze sedadel. Na mladíka svého věku z něj vyzařuje až neuvěřitelná vášeň a oddanost blues. Má před sebou skvělou kariéru – je to budoucí britská bluesová hvězda ve stádiu tvorby s nominacemi na British Blues Awards.
    vstupné: 490 / 590 podrobnosti: Low, trio s jednoduchým názvem a minimalistických aranží, loni vydalo dvanáctou, na první poslech překvapivě nepřístupnou desku „Double Negative“. Ta se umístila na předních příčkách všech relevantních výročních žebříčků.


Koncerty, které Vás nejvíce zajímají

    podrobnosti: Z Tom Walker působil více než sedm let jako lídr bluesového Tom Walker Tria, které odehrálo stovky koncertů v nejprestižnějších hudebních místech Velké Británie. V triu se sešel s věkově staršími hráči, kteří psali historii britské pop music – v sestavách The Moody Blues, Manfred Man, The Blues Band a The Move. Od léta 2018 píše Tom C Walker novou hudební kapitolu své hudební dráhy.
    podrobnosti: Tak a druhý díl našeho programu superCoverů v rámci vystoupení Stará škola JINAK2 (čili v rozšířeném obsazení se zpěvákem) uvedeme opět na akci Tivolí hudební léto 2 a to v sobotu 17.8., kdy si zahrajeme spolu s dalšími klasiky, U.X.B. Znáte ty největší skladby historie rocku? Tak si je přijďte poslechnout a pobavit se v super prostředí na super akci!!!
    vstupné: zdarma podrobnosti: Úplně úvodní výkop již druhého ročníku celoletního hudebního festivalu Tivolí hudební léto ve Velkém Březně bude ve znamení super klasiky - Stará škola v inovovaném programu si k sobě pozvala neuvěřitelně nadupanou kapelu SEVEN (z Českých Budějovic) s mezinárodním věhlasem jejich kytaristy Kirkem Běhunkem! A možná ten večer přijde ještě jedno překvapení...


Koncert VÁNOČNÍ KONCERT / CHRISTMAS CONCERT- Praha

    Skladatel hudby i textů, kytarista a showman Pavel Callta se rozhodl podniknout největší koncert a křest v historii své hudební kariéry a míří do Fóra Karlín se svou kapelou a speciálními hosty. Neplánuje se pouze křest alba „Součást“, nýbrž i knihy, na které Pavel pracuje už několik let.„Už několik let je mým velkým snem uspořádat koncert ve Foru Karlín a
    vstupné: 290 / 350 podrobnosti: Znovunalezení něčeho, co oběma dlouhou dobu chybělo a sdílená radost, taková jsou východiska očekávaného comebackového alba Khoiby, za nímž stejně jako na počátku stojí dvojice Ema Brabcová a Filip Míšek. Eponymní třetí deska vyjde 22. března 2019, deset let od rozpadu kapely.
    podrobnosti: ...a nyní zase unplugged a opět s hostem, kytaristou M. S. Vojnarem. Přijďte, uděláme si pohodu!!! Spolu s námi zahrají Fridrich&Fridrich a El Ectro Folk!
    vstupné: 275 podrobnosti: V březnu 2019 to budou tři roky od prvního koncertu po rozpadu Hudby Praha. Výroční koncert se uskuteční 13.3.2019 od 20:30 hodni v Malostranské Besedě v Praze. www.malostranska-beseda.cz Předprodej Ticketstream. Aktuální turné se jmenuje Tak spolu jdem… Hrajeme léty prověřené hity jako Paralet, Ryba Badys, Špinavý záda, Pal vocuď, Cizej chlap, Holka Tonka, To tak, Marihuana, Máma táta, Můry...


Naše tradice: Boží hod a svatý Štěpán

    Ze slavných skladeb si mj. poslechnete čtvrtou část s podtitulem Zima z Vivaldiho Čtvera ročních dob, z Dvořákových Biblických písní žalm „Hospodin jest můj pastýř“ v podání Petra Dvorského, Rybovu pastorelu „Rozmilý slavíčku“ v interpretaci Evy Urbanové a nakonec si se souborem Bambini di Praga a dalšími účinkujícími zazpíváte koledu „Narodil se Kristus Pán“.
    vstupné: 250 podrobnosti: „Nejlepší festival elektronické hudby na světě je v Ugandě,” hlásá směle Fact Magazine. Řeč je o Nyege Nyege a právě z tohoto festivalu a jeho labelu Nyege Tapes přijíždí mladá krev ukázat, kvůli čemu je východoafrická taneční scéna tak opěvovaná. Bamba Pana & Makaveli z Tanzánie s jejich ultrarychlými singeli beaty a bývalý ugandský boxer Otim Alpha s acholi rytmy přetavenými do techna.
    vstupné: 250 / 350 podrobnosti: Jestli svoji kapelu nazvete Cocaine Piss, je pravděpodobné, že vaše hudba nebude příliš seriózní. Z toho, co začalo ve městě Lutych před 5 lety jako nemístný vtip, se časem stala jedna z nejagilnějších noisepunkových belgických skupin, která svojí vysokooktanovou energii přetavuje ve krátké a výbušné nahrávky a koncerty.
    podrobnosti: V Moto Garáži, naší oblíbené scéně, se uskuteční premiéra programu Stará škola JINAK v novém obsazení, tedy s novým zpěvákem. Přijďte, těšíme se na vás, předvedeme vám něco úplně jiného..!


THE BACKWARDS - BEATLES REVIVAL : BEATLES + SOLO YEARS

    podrobnosti: Tomáš Kočko zhudebňuje poesii básníka píšícího v dialektu beskydských horalů – Ladislava Nezdařila, barda, který své dílo zasvětil rodným horám, jejich obyvatelům a slavným hrdinům. V zahraničí je kapela řazena do prostoru mezi švédské Hedningarna a maďarské Muszikás. V ČR se jí dostalo přízvisek jako beskydské Chieftains či moravské Jethro Tull.
    podrobnosti: Hudební divadlo Teatro Pinocchio představuje muzikální pohádku <ještě jednou o Červené Karkulce>. Pokračování příběhu o děvčeti, které chtějí ulovit a pomstít se zlí vlci, za předešlý nepovedený pokus ji sežrat. V představení je použit námět a hudba (skladatel A. Rybnikov) z filmu o Červené Karkulce z roku 1977. Pro děti od 3 let a pro dospělé. Představení je v ruském jazyce. Vstupenky za 200 Kč.
    Přehled koncertů v klubech, arénách i halách v Praze, Brně a celé ČR! Víme, kam zajít na rock, pop, elektro, jazz, blues či reggae nebo rap. Kde hrají world music, country, folk i vážnou hudbu.


Dělnický dům Brno, Jamborova 65, Brno

    vstupné: 550 / 650 podrobnosti: Každá nová deska indiefolkaře Kurta Vilea je malý svátek, každá je skvěle přijatá publikem i novináři. Tu zatím poslední, osmou „Bottle It In” vydal loni na podzim a hostují na ní mj. Kim Gordon nebo Cass McCombs (který se v továrně představí o měsíc dřív). Dlouhé turné k desce rozšířil Kurt s jeho koncertní sestavou The Violators o další termíny a po sedmi letech se vrací do Prahy.
    vstupné: 250 / 350 podrobnosti: Britský psychpopový písničkář Chelou se na scéně objevil před 5 lety se singlem „The Quiet“. Po několika dalších virálních skladbách doprovozených neméně výjimečnými klipy (poslední „Out of Sight“ má na svědomí ilustrátorka Robin Eisenberg, ex-Crocodiles) vydá letos v březnu debutovou desku. Nedlouho poté se představí i v MeetFactory – do diářů pište sobotu 27. dubna 2019.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00