Jak na věc


koncert daniel landa vydea

Koncerty, které Vás nejvíce zajímají

    Přehled koncertů v klubech, arénách i halách v Praze, Brně a celé ČR! Víme, kam zajít na rock, pop, elektro, jazz, blues či reggae nebo rap. Kde hrají world music, country, folk i vážnou hudbu.
    První Adventní koncert vysílaný přímým přenosem z Tereziánského sálu Břevnovského kláštera byl věnován občanskému sdružení Práh v Brně. Již čtrnáct let poskytují pomoc dospělým lidem s duševním onemocněním, hlavně se schizofrenií a těžkými depresemi. Jejich klienti přicházejí do tohoto zařízení z psychiatrických léčeben či od ambulantních psychiatrů, aby si obnovili dovednosti a schopnosti ztracené v důsledku nemoci a umožnilo jim to pak návrat do běžného života či práce. Provozují chráněné bydlení, chráněné dílny a chráněná pracovní místa. Od města Brna získali dům, který nutně potřebuje rekonstrukci, aby zde mohlo vzniknout další chráněné bydlení pro devět osob s duševním onemocněním.


Klasická hudba už potřetí pomáhá SOS Dětským vesničkám

    vstupné: 570 podrobnosti: Naposledy jsme americkou synthpopovou partičku Chromatics v čele s tvůrčím duem Johnnym Jewelem a Ruth Radelet mohli vidět na pódiu společně s herečkou Julee Cruise v jednom dílu nové série Twin Peaks. Kromě vystupování v seriálu Davida Lynche měli Chromatics pětiletou koncertní pauzu. Tu prolomili letos aktuální tour.
    Koncert přinesl 1 162 698 korun. Oproti loňskému prvnímu koncertu je to zhruba o 300 tisíc korun více. Prostřednictvím DMS poslali lidé podle předběžných odhadů 950 tisíc korun, v telefonických rozhovorech během koncertu pak přislíbili více než 200 tisíc korun.
    Celkem za všechny čtyři koncerty se podařilo nashromáždit 4 917 775 Kč, což bylo o zhruba 1 milion korun více než v loňském roce. Prostředky budou rovnoměrně rozděleny mezi 4 vybrané neziskové organizace, které vzešly z výběrového řízení.
    vstupné: 100 podrobnosti: jejich poslední album „O ptácích a rybách“ se dostalo v červnu 2018 až na 3. místo v mezinárodním world music žebříčku – World Music Charts Europe
    vstupné: vstupné dobrovolné podrobnosti: THE MURDERBURGERS – melodický punkrock ze Skotska na Asian Man Records opět v Café + FLAMINGO NOSEBLEED – 3chord punk-rock (Indiana, USA).


Ondra Škoch (ex Chinaski) vydává sólovou desku Řekni napořád

    vstupné: 390 / 490 podrobnosti: Australský chameleon Alex Cameron přepisuje pravidla intimity. Na svém minimalistickém debutu „Jumping the Shark“ na sebe bere identitu neúspěšného umělce, a prozkoumává selhání jako takové. Na hudebně barevnějších, nápadně osmdesátkových aranžích druhé „Forced Witness“ pod drobnohledem zkoumá alfa samce a toxickou maskulinitu. Třetí, zatím nepojmenované album vyjde na podzim.
    podrobnosti: Tak a druhý díl našeho programu superCoverů v rámci vystoupení Stará škola JINAK2 (čili v rozšířeném obsazení se zpěvákem) uvedeme opět na akci Tivolí hudební léto 2 a to v sobotu 17.8., kdy si zahrajeme spolu s dalšími klasiky, U.X.B. Znáte ty největší skladby historie rocku? Tak si je přijďte poslechnout a pobavit se v super prostředí na super akci!!!
    vstupné: 280,- (220,-senioři) podrobnosti: Koncert skupiny NEZMAŘI, které v roce 2019 vyjde velký zpěvník. Ten obsahuje všechny písničky které během svého 40 letého působení kapela vydala na svých nosičích. V průběhu koncertu zazní písně od počátku skupiny až po současnost. Diváci uslyší například písničky Ráno bylo stejný, Bodláky ve vlasech, Musíš jít dál, Písek. Koncert se koná na adrese: Kulturní centrum "12", Pertoldova 10, Praha 4.


Legendární český soulmen Jaromír Löffler zazpívá po 50 letech v Praze na křtu vzpomínkového vinylu

    Slavnostní zahájení čtyř adventních koncertů, na kterém se představil např. komorní pěvecký sbor Martinů Voices, Petra Janů, Marta Kubišová s Anetou Langerovou, Václav Hudeček nebo kapela Hradišťan, sledovalo více než 300 tisíc dospělých diváků.
    vstupné: 100 podrobnosti: Běsné, politické i intimní písně básníka a hudebníka Jakuba Čermáka (*86) ověnčeného v posledních letech 2 nominacemi na cenu Anděl (v kategoriích Alternativa a Folk). Uhrančivé a živelné akustické provedení textově vybroušených skladeb označují účastníci koncertů za neopakovatelný zážitek.
    vstupné: 390 / 490 podrobnosti: Handsome Furs jsou zpět! Částečně… Pár let zářili jako kometa, vydali tři skvěle přijaté desky a rozpadli se, když se Dan Boeckner a Alexei Perry rozešli. O sedm let později Dan exhumoval rodinné klenoty a rozhodnul se je nechat zazářit ještě jednou, se svojí současnou kapelou Operators za zády.
    Přímý přenos z Břevnovského kláštera je věnován občanskému sdružení Práh z Brna. Účinkují: E. Janečková, J. Potměšil, P. Janů, M. Kubišová, A. Langerová, V. Hudeček, K. Englichová, O. Lébr, Hradišťan, Thuri Ensemble, Martinů Voices, K. Štolba a J. Mráček. Režie A. Rezek

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00