Jak na věc


komenského náměstí brno

Volné vstupy do Muzea J. A. Komenského v Naardenu 4. září 2016. Bližší informace včetně termínů dalších volných vstupů naleznete v tiskové zprávě.

    Muzeum J.A. Komenského v Naardenu zve na vzpomínkovou slavnost, která se uskuteční v sobotu 18. března 2017. Program a další detaily se dočtete po kliknutí na pozvánky níže.
    Jan Amos Komenský – nesporně jedna z předních osobností české historie náležící rovněž do Pantheonu evropských velikánů. Ve věci komeniologické problematiky bylo v uplynulých desetiletích učiněno mnohé, propojení všech lokací spojených s působením J. A. Komenského v českých zemích za účelem společné popularizačně-turisticko-vzdělávací spolupráce a prezentace zvoleného tématu v projektu Komenského cesty však odemyká další spolupráci tematizovanou osobností J. A. Komenského a předmětem jeho díla.
    V úterý 10. prosince zpestří program Muzea Komenského v Přerově přednáška Lubomíra Vyňuchala, zaměřená na hradní lokality, které naleznete především na středním toku řeky Sázavy. více▸
    Muzeum J.A. Komenského v Naardenu připravilo na 18. září 2016 opětovné setkání z cyklu Meet & Greet. Více jak dvě desítky umělců představily svá díla, ovlivněná a inspirovaná dílem J. A. Komenského. Návštěvníci obdrželi šedesátistránkový katalog. Tisková zpráva ke stažení.


Akce z cyklu Meet & Greet konaná Muzeem J. A. Komenského v Naardenu dne 21. srpna 2016, tisková zpráva ke stažení.

    V sobotu 4. ledna 2020 otevřeme hradní brány k příležitosti 43. ročníku Novoročního výstupu. Akci pořádáme ve spolupráci s přerovskou skupinou Klubu českých turistů.
    Muzeum J.A. Komenského v Naardenu nabízí zájemcům volné prohlídky, které proběhnou v neděli 2. října od 14:00, v neděli 6. listopadu a v neděli 4. prosince 2016. Tisková zpráva zde. Muzeum chystá rovněž podzimní program, konkrétně 16. října a 16. listopadu 2016 (po kliknutí na data stahujte tiskové zprávy).
    Spolu se sčitately můžete vidět zajímavé zimní hosty z ptačí říše na Kvasické pískovně, v okolí řek Moravy a Rusavy, na Záhlinických rybnících a na Hulínské pískovně.
    Pozvánka na vernisáž nové výstavy 26. října 2017. Muzeum J.A. Komenského v Naardenu, Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě a Uměleckoprůmyslové museum v Praze vás srdečně zvou na zahájení výstavy Umění ve službách státu - Jaroslav Horejc. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 26. října 2017 v 16 hodin v Comenius Museum v Naardenu. Výstava potrvá od 27. října do 25. února 2018. Pozvánku s dalšími podrobnostmi si prohlédněte po kliknutí na náhled níže.


Kalendář akcí Muzeum Komenského

    Výstava dřevěných kolečkových hodin (tzv. švarcvaldek, někdy také nazývaných hodiny selské) zhotovených hodináři z regionu jižního Německa i Čech od poloviny 18. do konce 19. století. Vybrané exponáty z nejrozsáhlejší soukromé sbírky tohoto typu hodin v Česku byly poprvé prezentovány na výstavě v UPM v Praze roku 2005.
    Muzeum Komenského v Přerově, p. o. působí v oblasti muzejnictví, památkové péče a ochrany přírody. Muzeum sídlí v několika měšťanských domech na malebném Horním náměstí v Přerově. Na přerovském zámku jsou umístěny stálé expozice muzea, konají se zde zajímavé krátkodobé výstavy i atraktivní kulturní akce. Součástí muzea je i středověký hrad Helfštýn, známý rozvojem tradic uměleckého kovářství, a ornitologické stanice ORNIS v Bezručově ulici v Přerově.
    I když Martin letos sníh nepřinesl, můžete si vločky s námi vyrobit sami a ozdobit si jimi okna nebo později i vánoční stromek. Nevzniknou ale působením zimy, ba naopak – z nařezaných kousků skla vznikne za vysokých teplot spečením ve fusingové peci křehká krása. více▸

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00